SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bernard Hopkins vs Chad Dawson

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7034

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4847 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 40994


DAWSON: MOGĘ ZNOKAUTOWAĆ HOPKINSA!



Chad Dawson (30-1, 17 KO) zapewnia, że odzyskał utracony wiele miesięcy temu głód boksu i nie może doczekać się październikowej walki z legendarnym Bernardem Hopkinsem (52-5-2, 32 KO). 29-letni Amerykanin jest tak pewny siebie, że nie potrafi wyobrazić sobie porażki w nadchodzącym pojedynku.

- Bernard Hopkins mnie nie pokona, nie ma takiej możliwości - zarzeka się Dawson. - Dawno nie byłem tak podekscytowany zbliżającą się walką. Czas odzyskać mój stary tytuł.

Winky Wright, dawny rywal 'Kata', a obecnie jeden z członków teamu Dawsona, wtóruje pierwszemu pogromcy Tomasza Adamka. - Chad jest gotowy zarówno mentalnie, jak i fizycznie. Przez cały czas powtarzam mu, żeby nie dał się złapać na sztuczki Hopkinsa, który próbuje wciągnąć go w swoją grę. Bernard to bardzo przebiegły zawodnik. Stara się dotrzeć do ciebie i złamać psychicznie, a potem oszukać w ringu - powiedział blisko 40-letni Wright.

- Darzę go ogromnym szacunkiem. Dorastałem oglądając jego walki, zawsze byłem fanem. Bernard to wspaniały pięściarz. Nie można mu niczego ująć, ale 15 października zamierzam go pobić - dodaje Dawson. - Nie jestem królem nokautu, ale mam odpowiednią siłę i mogę zranić Hopkinsa. Myślę, że mogę go znokautować. On zadaje 20-30 ciosów na rundę. Ja planuję wyprowadzać 80-90 uderzeń. Jestem młodszy, szybszy i silniejszy, lepiej ruszam się na nogach. Po mojej stronie są wszystkie atuty poza doświadczeniem.
bokser.org



HOPKINS POSZUKA NOKAUTU


- Około pięć tygodni temu zaczął się cały proces treningowy. Czuję się naprawdę dobrze, a wszystko przebiega zgodnie z terminami - mówi na niewiele ponad dwa tygodnie przed walką z Chadem Dawsonem (30-1, 17 KO) broniący tytułu mistrza świata federacji WBC w wadze półciężkiej Bernard Hopkins (52-5-2, 32 KO).

- Wielu ludzi będzie zdziwionych i zszokowanych jak ten pojedynek się ułoży. Chcę udowodnić wszystkim, iż pomimo 46. lat potrafię walczyć jakbym miał 20 lat mniej. Większość kibiców stawia na mnie, no i mają rację, jednak nawet ci ludzie będą zdziwieni tym, jak bardzo go pobiję. Od kilku lat nie nokautowałem swoich rywali. Owszem, kończyłem im kariery, ale nie nokautowałem ich, a teraz będę chciał to zmienić - przyznał "Kat".

Hopkins stwierdził również, że liczy na wzrost popularności kategorii cruiser, w której mogliby się mierzyć "duzi bokserzy wagi półciężkiej z małymi ciężkimi". Zdaniem legendy boksu aktualnym liderem tej dywizji jest Steve Cunningham i dopiero jeśli jego pokona Antonio Tarver, wówczas będzie miał szansę na rewanż za porażkę z Bernardem sprzed pięciu lat.
bokser.org


Jeżeli Hopkins to wygra to dokona nie lada sensacji, co jak co ale w tej walce dużym faworytem jest Chad. Czy Bernard po raz kolejny zaszokuje cały bokserski świat i pokona następnego młodego gniewnego?! Kolejno De La Hoya, Pavlik, Pascal mieli go odesłać na emeryturę jak było w rzeczywistości większość z nas wie. Nie dopisałem do tego grona Calzage z, którym co prawda Berni przegrał ale walka była na prawdę bardzo wyrównana i wynik oscylował w okolicach remisu. Dawson ma bogaty repertuar ciosów i znakomite warunki fizyczne. Ciekawe czy stary lis znajdzie odpowiednią taktykę, która zniweluje atuty Chada.

"I try to catch him right on the tip of the nose, because I try to push the bone into the brain." (M.Tyson)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 4264 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21651
Obstawiam wygraną Chada...

Hopkinsowi nie leżą tacy rywale...Taylor też go pokonał,a Dawson wydaje się jeszcze bardziej nie wygodny...Walczy na dystans...

Dawson UD na punkty wygra...

Jeżeli B-Hop by wygrał,to byłbym w szoku...Wygrana z Pascalem nie była dla mnie niespodzianką...


Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2011-10-01 18:32:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 345 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13861
J/w nawet Steward o tym mówił.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 599 Napisanych postów 23111 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 106556
ja trzymam kciuki za Hopkinsa

jak zawsze z resztą, gdy walczą bokserzy starszej generacji

tylko troche wkurzające jest, ze ten pas cały czas obraca sie wokól 3 bokserów

najpierw Dowson vs Pascal
potem dwie wapki Hopkinsa z Pascalem
teraz Hopkins z Dowsonem
a podobno Pascal ma walczyc ze zwycięzcą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4645 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16509
Hopkins będzie nacierał przez cały pojedynek. Jeśli trafi lucky puncha wtedy wiadomo, ale jeśli nie będzie niespodzianek Dawson może wypunktować Hopkinsa. Dawson ma lepsze warunki i będzie punktował w dystansie, natomiast Hopkins będzie musiał zaskoczyć Dawsona i nacierać do półdystansu. 51% przeważa za Dawsonem.

Dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 6418 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17630
Stawiam na Hopkinsa, pomimo że darzę ogromną sympatią 2 nazwiska, jestem zdecydowanie za B-HOP KO

G.O.A.T:

The Truth
Dr. J
Sugar Ray
CP3
RJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 312 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5108
Jak dla mnie Dawson wygra.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 773 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9531


Bardzo pożyteczną rzeczą dla niewykształconego człowieka jest czytanie zbioru cytatów

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 6418 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17630
Forma jest

G.O.A.T:

The Truth
Dr. J
Sugar Ray
CP3
RJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4847 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 40994


HOPKINS I DAWSON TWARZĄ W TWARZ

Bernard Hopkins (52-5-2, 32 KO) i Chad Dawson (30-1, 17 KO) w pojedynku wzrokowym na ostatniej konferencji przed sobotnią galą Believe It or Not!
bokser.org









DLACZEGO HOPKINS STAŁ SIĘ ŻYWĄ LEGENDĄ?


Poniżej przedstawiamy pięć największych osiągnięć pochodzącego z Filadelfii Bernarda Hopkinsa (52-5-2, 32 KO), dzięki którym już za życia stał się legendą boksu zawodowego. Warto dodać, że ten 46-letni 'Egzekutor' nadal ma się świetnie i już tę sobotę przetestuje młodego wilka Chada Dawsona (30-1, 17 KO). Czym jednak zaskarbił sobie uwielbienie milionów fanów na całym świecie i szacunek całej rzeszy ekspertów?

1. Niekwestionowany król wagi średniej.
Gdy w 2001 roku na ringu w Madison Square Garden naprzeciwko Bernarda stanął Felix Trinidad (42-3, 35 KO), 'Tito' był wówczas niepokonany i uznawany za najlepszego na świecie. 'Egzekutor' szybko zmienił ten stan rzeczy. Wyraźnie słabszy Trinidad skapitulował w 12. rundzie. Dzięki temu Hopkins został pierwszym niekwestionowanym czempionem dywizji średniej od czasów Marvina Haglera (62-3-2, 52 KO), który dokonał tego samego wyczynu w 1987 roku.

2. Kat, który tworzy historię.
Po niezwykle kontrowersyjnym remisie ogłoszonym w pierwszym starciu z Jeanem Pascalem (26-2-1, 16 KO) w grudniu 2010 roku, w rewanżu do którego doprowadzono kilka miesięcy później górował już niezaprzeczalnie 'Kat z Fildalfii'. Tym samym odebrał swojemu 28-letniemu rywalowi mistrzowski pas federacji WBC w kategorii półciężkiej, zostając w wieku 46 lat najstarszym mistrzem w historii boksu zawodowego. Nic dodać, nic ująć.

3. Słodka zemsta.
Po raz pierwszy Roy Jones Jr. (54-8, 40 KO), o którym eksperci bokserscy mówili, że w czasach swojej świetności wyprzedził epokę, zmierzył się z Hopkinsem w 1993 roku. Po zaciętej bitwie jednogłośnie na punkty wygrał czempion z Pensacoli. Aż 17 lat musiał czekać bohater tego artykułu, aby zmazać tę plamę na honorze i zrewanżować się swojemu równie wielkiemu i utytułowanemu rywalowi. W kwietniu 2010 roku po niezwykle rozczarowującym i pełnym fauli spotkaniu triumfował Hopkins.

4. Niezwykły rekord.
Mając 40 lat na karku większość mężczyzn przechodzi zazwyczaj kryzys wieku średniego. Nie dotyczy to jednak Bernarda Hopkinsa, który wtedy miał na koncie 20 udanych obron tytułu mistrza świata, co jest nie pobitym do dzisiaj rekordem w wadze średniej. Ostatnią ofiarą 'Kata' był Howard Eastman (46-8, 36 KO), którego zwyciężył w 2005 roku.

5. Fantastyczna Czwórka.
Wielkie pojedynki to specjalność Hopkinsa. Nie inaczej było w 2004 roku, kiedy to na ringu w Las Vegas skrzyżował rękawice z utalentowanym Oscarem De La Hoya (39-6, 30 KO). Na szali znalazły się wtedy pasy WBC, IBF, WBO i WBA. Bezlitosny 'Kat' znokautował 'Złotego Chłopca' w 9. rundzie ciosem na wątrobę i stał się pierwszym w historii mistrzem czterech najważniejszych federacji w boksie zawodowym.
bokser.org




Nawet jeżeli Berni nie podoła w walce z Dawsonem to i tak jest już legendarny. Będzie cholernie ciężko ale w przypadku Hopkinsa wszystko może się zdarzyć co pokazywały jego wcześniejsze walki w których był skazywany na pożarcie...

"I try to catch him right on the tip of the nose, because I try to push the bone into the brain." (M.Tyson)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Charytatywny turniej piłki nożnej "Pomóżmy Markowi" ! 26 czerwca w Krakowie!

Następny temat

System F3 CINEMA NIGHT Warszawa 17 czerwca 2011

WHEY premium