SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BOL PLECOW - KRZYZ

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 35204

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 43 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1629
Też mam problem z dolnym odcinkiem kręgoslupa mialem robione zdjecie tego miejsca i okazalo sie ze mam wade ktora sie nazywa Spina Bifida. Bol pojawia sie w sytuacjach wyzej wymienionych czyli jak chce sie schylic na prostych nogach czy ktos wie cos o tej wadzie wiecej??
1

"Howmuchyabench?"...f*** that!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
spina bifida to rozszczep kręgosłupa (na googlach jest wiele tego opisane), tylko sie nie przestrasz jak to bedziesz czytal bo jest dosc w "pesymistycznym" tonie napisane

http://www.oskar.cuoresportivo.pl/index.php?body=opis.php


jakie miales zdjecia robione ? mozesz przepisac tutaj ten opis ? widzial Cie fizjoterapeuta, jestes pod jego stala opieka ??

sam mam ta wade (tylko ze nie wiem ktora odmiana ale podejzewam ze najmniej powazna) i nie odczuwam jakiegos duzego bolu (mam szczeline luku kregu L5, do tego kregozmyk wlasnie tego kregu).

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 43 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1629
No więc to jest opis zdjecia RTG odcinka ledzwiowego: Stwierdza sie objawy kregu przejsciowego, splycenie fizjologicznej lordozy i niewielkiego stopnia esowate wygiecie wzdluz osi dlugiej. Odchylenie rozwojowe w postaci spina bifida S1 i S2. Bol plecow zaczal mi dokuczac jakos rok temu jak sobie je przeciazylem chyba wnoszenie pralki do mieszkania, od tamtej pory bol ten mial rozne nasilenie ale nigdy nie pozbylem sie go do konca, bylem u neurologa ktory stwierdzil ze nie ma ucisku na nerw, potem ortopeda skierowal mnie na diadynamik i na bicze szkockie bylem na kilku zabiegach i troche rzeczywiscie pomoglo, na silownie chodze ciagle i ten bol w zadnym stopniu mi nie przeszkadza w wykonaywanie cwiczen nawet takich jak martwy ciag, o dziwko po wykonaniu kilku serii moje ledzwia sa na tyle rozgrzane ze moge dotknac palcami ziemi na wyprostowanych nogach co normalnie jest dla mnie wrecz niewykonalne z powodu bolu. Obecnie bol ten nie jest juz tak uciazliwy jak kiedys, odczuwam go czasami wlasnie w takich pozycjach gdzie np leze i wyprostowana noge podnosze i sciagam palce do siebie, albo jak sie schylam na prostych nogach, ale przy chodzeniu nie czuje bolu tak samo podczas cwiczeni silowych nie przeszkadza mi on raczej. Mam takie pytanie bo boje sie ze od tej silowni ten rozszczep moze sie powiekszyc i z wiekiem moge miec powazne problemy, czy moge nadal cwiczyc i obciazac kregoslup? POd stala opieka nie jestem. Z gory dzieki za wszelkie rady.

"Howmuchyabench?"...f*** that!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
kręg przejsciowy - graniczny kręg poszczególnych odcinków kręgosłupa, upodobniający się do sąsiednich kręgów leżących wyżej lub niżej (wziete z google.pl)
czy to jest grozne nie moge powiedziec ale wydaje mi sie ze nie

spłycenie lordozy specjalne grozne tez nie jest. skolioza czyli to esowate wygiecie odc ledzwiowego musi byc duzym skrzywieniem zeby cos sie dzialo.


Odchylenie rozwojowe w postaci spina bifida S1 i S2 - to własnie rozszczep kręgosłupa a konkretniej luku kręgu który "zamyka" kanał kręgowy w którym przebiega rdzen kręgowy (u doroslych rdzen konczy sie na poziomie L2 czyli 2 kręgu lędzwiowego) potem idą nerwy rdzeniowe przez kosc krzyzowa (czyli S1, S2 itd) i koncza sie w kosci guzicznej (ogonowej). w linku ktory podalem, sa opisane 3 rodzaje rozszczepow, podejrzewam ze masz ta najmniej bolesna "odmiane" chodz tutaj zeby to w pelni stwierdzic przydałoby sie zrobic mri (rezonans magnetyczny). na jakiej podstawie neurolog stwierdzil ze nie ma ucisku na nerwy ?


ogólem z tego opisu nie wynika ze spina bifida moze byc przyczyną tego bólu, predzej bym podejrzewał ze sobie przeciazyles dany odcinek (scislej doprowadziles do dysfunkcji ktoregos z miesni odpowiedzialnych za odc ledzwiowy podejzewam ze czworoboczny ledzwi ale pewien nie jestem), przez co moglo dojsc do złamania łuku kręgu.


Na Twoim miejscu poszedłbym do dobrego fizjoterapeuty zeby ograniczyc ruchomosc tych kręgów które masz uszkodzone kosztem większej ruchomosci innych (to sie chyba stabilizacja dynamiczna nazywa). Odpusc tez mc i inne cwiczenia ktore mocno obciązaja kręgosłup, poniewaz przy przerwaniu ciągłosci łuku moze dojsc do przesuniec trzonu kręgu wzgledem kręgu połozonego nizej, przesuniecie w przód to kręgozmyk przedni (lub przodozmyk), przesuniecie w tył to kręgozmyk tylni (lub tyłozmyk).

Zmieniony przez - everr w dniu 2006-10-07 12:30:20

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 43 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1629
Poniewaz bralem jakies tabletki przeciwbolowe ktore tam mialy oddzialywac chyba ba nerwy i nic nie dalo, badala mnie tez w roznyc pozycjach, pukala mlotkiem w kolano itp i po prostu tak stwierdzila, ale ja zazwyczaj do konca nie wierze jednorazowej diagnozie, zeby do konca uwierzyc musialbym spotkac sie z kilkoma takimi samymi opiniami lekarzy. Troche ciezko odpuscic sobie te cwiczenie biorac pod uwage ze wiekszosc obciaza kregoslup:( Sam nie wiem co mi jest a do lekarzy nienawidze chodzic miedzy innymi po wizycie u tej neurolog;/ Babka starsza widac ze niebardzo rozumie podejscie mlodego czlowieka do silowni i od razu powiedziala mi ze mam sobie odpuscic silownie ze mam sie uczyc bo w przyszlosci musze byc naukowcem bo nie bede mogl wykonywac pracy fizycznej, po sposobie jak to wszytko mowila czulem sie jakby spadl na mnie jakis wyrok bo nie wyobrazam sobie zycia bez silowni;/ A jesli nie doszlo do przerwania ciaglosci luku jak mowiles, to czy ze spina bifida takim jak napisalem czyli S1 i S2 istnieje ryzyko ze ta szpara w kregach( ten rozszczep) poszerzy sie czy cos w tym stylu??

"Howmuchyabench?"...f*** that!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 105 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 251
Witam pozwolicie ze sie dolacza i wyzale sie bo mam te same objawy.Ja trenuje i jestem aktywny ale mi tak dokucza od dlugiego czasu w okolicy ledzwiowej kregoslup jak.... mmm zyc sie odechciewa i tez musze zrobic z tym porzadek bo juz nawet autam nie moge jezdzic a mam 21 lat. mi promieniuje na biodra i tak kuje.i nawet nie moge go rozruszac przy obrotach biodrami.Jest jakis specjalista w kielacach?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
jakie tabletki na nerwy ? lekarz podejrzewal ze to nerwobóle czy co ? zrobila Ci jakies badania czy tylko palpacyjne ? lekarze wiem jacy sa ale przeciez Cie teraz do lekarza nie wysylam ale do fizjoterapeuty. btw. ucisk na nerwy prawdopodoobnie by spowodował promieniujący bol do konczyn dolnych a u Ciebie tak chyba nie jest ?

nie przejmuj sie wszystkim co Ci lekarz mowil, co nie znaczy ze masz lac na wszystko bo jednak z kilku cwiczen bedziesz musial zrezygnowac(jakbym ja bral wszystko na powaznie co mi lekarze powiedzieli to bym w tym momencie tanczyl walca w zakladzie psychiatrycznym ). spina bifida to wlasnie przerwanie ciąglosci łuku wiec napewno to masz. nie wiem czy moze sie to powiekszyc ale chyba tak (chodz pewien nie jestem)


Szczyl - miales jakies badania, konsultowales to z lekarzami itd ?

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 105 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 251
nie mialem zadnych badan!Bylem twardy ale to wszystko do czasu.ja lekarzy szczerze to sie boje bo nie wiem co wymysla czy zaraz operacja albo jakies leki mocne a ja nie wiem czy moge im zaufac hmm ale na cos zdecydowac sie trzeba:/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 43 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1629
everr a ty cwiczysz/cwiczyles na silowni? masz kregozmyk dlatego ze obciazales kregoslup czy z jakich innych przyczyn? A Cwiczen obciazajacych jest dosyc sporo:/ Wyciskania na barki, martwy ciag, wioslowanie sztanga, nawet uginanie ramion ze sztanga na biceps. Jakos ciezko mi z tych cwicze zrezygnowac bo sa ona podstawa:/

"Howmuchyabench?"...f*** that!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
Szczyl - marsz do lekarza bo jesli stosujesz sie do hasła "trza byc twardym nie miekkim" (siurkiem ) to nie mamy o czym gadac. a zeby operowac kregoslup to musi byc on porzadnie "rozpiepszony" i nie bylo wczesniej zadnego leczenia zachowawczego (min. kinezyterapia czyli leczenie ruchem). takze marsz do lekarza i sie nie martw, zaden Cie nie bedzie chcial kroic


Piet88 - cwiczylem troche na silowni/boks/karate/biegi/jazde na rowerze/ itd. ale wszystko sie skonczylo jak zaczalem chorowac (zzsk czyli zesztywniajace zapalenie stawów kręgosłupa), ale powiem Ci ze na dniach wracam do cwiczen i jestem dobrej mysli. kregozmyk podejrzewam ze mam z powodu tego wszystkiego co trenowalem ale grozny on tak bardzo nie jest jak sie moze wydawac (mozna zrobic operacje ale to w powazniejszych przypadkach i jak na operacje kręgosłupa jest ona dosc prosta).

kazde cwiczenie w mniejszym lub wiekszym stopniu obciaza kregoslup, tak samo jak chodzenie, bieganie, schylanie sie itd. o cwiczenia obciązajace kregosłup to chodzilo mi głównie o mc i wioslowanie w opadzie. a jesli zadbasz o prawidłowa technike i bedziesz pod kontrola fizjoterapeuty to mysle ze bedziesz mogl spokojnie cwiczyc

Zmieniony przez - everr w dniu 2006-10-08 08:13:43

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pękanie naczynek krwionosnych :(

Następny temat

Oczy

WHEY premium