SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BARK

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2809

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam 2 lata temu wyleczyłem uraz lekkiego naderwania mięśnia nadgrzebieniowego. Od tygodnia nie ćwicze górnej częśći bo pojawił się ból w tym barku, bałem się najgorszego,że odnowiłem kontuzje ale dziś ku mojemu zdziwieniu zrobiłem USG gdzie wyszło owszem zmiana bliznowata z lekkim zwapnieniem ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego (ale to już pozosanie do końca życia po tamtym urazie) ale prawdziwą przyczyną bólu jest zwiększona ilość płynu w kaletce podbarkowo- podramiennej, czyli jej stan zapalny. Ból jest tylko w spoczynku raczej nie przeszkadza mi podczas treningu, stosuje rozgrzewające plastry które uśmieżają całkowicie ból i niesteroidowe leki przeciwzapalne i uwaga: lekarz u którego robiłem USG (mam do niego zaufanie) powiedział, że nie muszę rezygnować z treningów tylko zmniejszyć ciężary i rozciągać ten bark robić jakieś dodatkowe ćwiczenia rehabilitacyjne na barki i to nie powinno się pogłębić w żaden sposób a jest duża szansa że w ten sposób samo minie. Szczerze byłem w szoku pytanie moje brzmi, jeśli ktoś siedzi w temacie czy mogę wznowić treningi i czy to zapalenie nie przerodzi się w coś goreszego ?
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 154 Napisanych postów 1971 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15863
Najlepiej jakbyś unikał cwiczeń w których dokucza Ci łokieć.Dla poprawy możesz moczyć łokcie w ciepłej wodzie ze solą, codziennie przez ok.20-30 minut.Pomocne są również okłady z żywokosta lekarskiego.Możesz również udać się do lekarza rodzinnego po skierowanie na fizjoterapię(laser i ultradźwięki).Polecam także ok. 2 łyżeczek żelatyny rozpuszczonej we wrzątku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 1720 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22401
Róznie może być. Zazwyczaj w zapaleniu kaletki zaleca sie unieruchomienie. Ja bym sobie odpusci i wyleczył stan zapalny a potem zacząl rozciagac bark.Na miejscu lekarza podałbym Ci zastrzyk dostawowo ale widocznie on ma inne metody albo to nie był ortopeda.Odnosnie ćwiczeń rozciagajacych to skołuj sobie kolego zwykły patyk 70 cm.Cwiczenia podstawowe to ruchy jakbys mierzył z karabinu raz w lewo raz w prawo.Poczujesz to .Drogie cwiczenie to jakbyś wycierał plecy ręcznikiem.Naprzemian.Raz prawa w górze potem lewa.Kij za plecami.Następne kij z przodu i krecisz nimtak aby Twoje rece zataczały okrąg.Nastepne; kij za plecami odchylasz ręce daleko do tyłu.Kombinuj.Wszystkie ćwiczenia na granicy bólu.Za bardzo boli - ogrqaniczasz ruch. Ponadto wymachy i ćwiczenia rozciagajace znajdziesz w necie bo trudno tak opisywac ale skoro ćwiczysz to skumasz.

Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki za odpowiedz będę sie rozciągał ale trening będę robił tylko małymi cięzarami będę sobie machał no bo najważniejsze jest to, że mi 3 razy zapewnił że to się nie może pogorszyć także tego się trzymam ufam temu lekarzowi bo zawsze leczyłem u niego bary
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 154 Napisanych postów 1971 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15863
Moim zdaniem lekarz dał Ci dobre rady.Rób ćwiczenia z małymi obciążeniami i z większą ilością powtórzeń. Zresztą barki lepiej ,,rosną" przy takich ćwiczeniach, więc nic nie tracisz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 422
Mam pytanie w jaki sposób wyleczyłeś tamta kontuzję? Ja mam coś podobnego do kwietnia tez zrobiłem USG i wyszło że mam zmiany przeciążeniowe i zwapnieniem ścięgna. I niestety minęło prawie 6 miesięcy i nadal mam ból barku nie ćwiczyłem przez ten cały okres myślałem że czas to wyleczy ale niestety wróciłem od 2 dni na siłownie bardzo małe ciężary dużo rozciągania rozgrzewka i tak jak w czasie ćwiczeń z małym obciążeniem i taśmami rehabilitacyjnymi nie boli to dzisiaj rano nie mogłem przełożyć ręki znad głowy wstałem rozmasowałem nasmarowałem żelem ALTACT no i w sumie nie boli. Zastanawiam się czy mój tok myślenia jest właściwy czyli rozciąganie trening z taśmą rehabilitacyjną i trening lekkim obciążeniem które nie powoduje bólu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 154 Napisanych postów 1971 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15863
Możliwe, że bark rozbolał Ciebie,przez zbyt intensywny(nagły) wysiłek(nawet jeśli podnosiłeś małe ciężary).6 miesięcy to jednak sporo czasu i mięśnie naramienne się odzwyczaiły od wysiłku.Sam tak miałem z bicepsem i klatą, ciężko mi się nawet jadło, ale po ok. tygodniu było już dobrze.Myślę,iż po ok tygodniu powinno być już dobrze i po następnym wysiłku sytuacja nie powinna się powtórzyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 422
od lutego do kwietnia ćwiczyłem ale właśnie bolał mnie ta ręka pierwsze tylko przy uginaniu przedramion pożniej przy wyciskaniu stoją do tego doszło ból łokcia przy ćwiczeniach typu wyciskanie francuskie leząc lub stoją i postanowiłem że muszę przerwać ćwiczyć i wyleczyć tą rękę i tak od Kwietnia aż do teraz nie trenowałem miedzy czasie tylko jakieś ćwiczenia rehabilitacyjne na barki plus parę zabiegów utradzwiekiem i laserem. Mam nadzieje że jest tak jak mówisz i że ta ręka się teraz musi przyzwyczaić do wysiłku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 1720 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22401
Tog o które sciegno chodzi.Bicepsa czy miesnia nadgrzebieniowego? Tu żadne rozciagania nie pomoga.Musisz wyleczyc stan zapalny.Kontuzja trwa za długo.Ortopeda musi ci wstrzyknać Diprophos albo Depomedrol.Maśc nic nie da.Wskazane jest oszcz edzanie bo tak sie nigdy nie wyleczysz.

Zmieniony przez - Hermann1 w dniu 2012-09-25 23:43:12

Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 422
na usg mam napisane ścięgna podłopatkowe hmm dla mnie to jest przód barku który idzie w stronę bicepsa boli też jak się zrobi unoszenie przedramion ze sztangą i zrobi się spięcie bicepsa ( jak najbardziej przyciągnie do siebie) no przy wiosłowaniu w opadzie tez się łokieć odzywa. Byłem już u dwóch ortopedów niestety jeden łaskawie mi zrobił usg zalecił utradzwieki i ze bym kopił sobie fotel do masażu! A drugi państwowo nawet nie kazał mi zdjąć podkoszulki tylko dorwał się do nastawiania kregosłupa bo mówi ze po splocie to leic do ręki! a że robił to nie umiejętnie to dostał op******.. ode mnie bo to chyba zadanie fizjoterapeuty a nie ortopedy może polecasz kogoś z Warszawy? a co do zapaleni to chyba przez taki długi czas to by stan zapalny już ustąpił?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam nie miałem kilka dni dostępu do internetu ja miałem kontuzję naderwania ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego a leczyłem ją na różne sposoby to znaczy była fizjoterapia sterydy zabiegi wszystko ale jedyne co pomaga przy urazach barków to czas, czas i jeszcze raz czas u mnie się wyleczyło chociaż bóle barków odczówam do dziś po treningach wieczorami ale ten ostatni o którym pisałem był bardzo intensywny jednak zmniejszenie obciążeń na 2 tygdonie pomogło. Przed każdym treningiem bardzo długo rozgrzewam barki robie fajne ćwiczenia (wpisz sobie w wyszukiwarce yt.com rotator cuff excercises), barki ćwicze bardzo małymi cięzarami i w ogóle wyeliminowałem ćwiczenia które obciążają najbardziej stożek rotatorów czyli wyciskanie sztangi za głowe, pompki na poręczach oraz ściąganie drążka za głowę a jakiekolwiek ćwiczenia gdzie trzeba odwodzić barki wykonuje minimalnym ciężarem. A co do twojej kontuzji to nie mam pojęcia o żadnym ścięgnie podłopatkowym, zrób dokładnie prywatnie usg barku pozdra
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 422
Witam USG robiłem prywatnie ;) bo państwowy pajac odesłałem mnie do domu z lekiem na rozluźnienie mięśni . Powiem ci że ten bark to właśnie już przechodzi lekki trening rozciąganie itd. ale nadal mnie boli ten łokieć a już najbardziej to mnie boli przy unoszeniu sztangi nachwytem nawet jak próbuje samym łamanym gryfem pomachać. I jak sięgam pamięcią to od łokcia się chyba zaczęło bo np jak robiłem pompki to tez łokieć bolał a jak robiłem na pięściach to już nie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mało widoczny zarost

Następny temat

Co to może być.

WHEY premium