SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból klatki piersiowej

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7124

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez anubis84 z działu Szybkie pytanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 24 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 399
Od pewnego czasu , odczuwam ból po środku klatki piersiowej , nie wiem czym jest on spowodowany , kiedyś przy rozciąganiu słyszałem "chrupnięcie" , teraz gdy się rozciągam i wracam do normalnej pozycji czuję ból . co to może być ?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 533 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4074
Boli Cię mostek, dzwigałeś ostatnio jakieś ciężkie ciężary na plecy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 24 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 399
Często się zdarza - siłownia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 533 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4074
najczęsciej takie bóle wynikają z złej techniki wykonywania rozciągania albo nieumiejętnej obsługi ciężarów, głownie przy treningach pleców, klatki piersiowej i barków.
Zdarzyło Ci się czasami nadmiernie wykorzystywać barki przy podnoszeniu na klatkę sztang?
Albo dość 'kłopotliwe' odkładanie sztangi na stojak stojąc?
Ewentualnie martwe ciągi ze złą postawą?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 24 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 399
Najbardziej możliwe to złe odkładanie sztangi ( ćwiczenie w "domowych" warunkach ) lub też zła postawa przy martwych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 533 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4074
zróbmy test, odchyl ręcę w tył tak jakbyś robił pompkę, i powiedz czy Cię boli i jak bardzo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 24 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 399
Przy tym nic nie boli. Boli gdy odchylam ciało do tyłu, gdy dałem ręce w górę znów usłyszałem chrupnięcie , przy prostowaniu ciała i opuszczaniu rąk poczułem chwilowy ból

Zmieniony przez - oskar123 w dniu 2013-02-19 22:41:46

Zmieniony przez - oskar123 w dniu 2013-02-19 22:43:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 533 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4074
Przy robieniu tak jakby rozpiętek też nic? To raczej przyczepy klatki odpadają, Mostek może boleć też od kręgosłupa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 24 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 399
Nic . No nie wiem , zobaczymy , zminiejsze obciążenie i może przejdzie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 533 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4074
radzę żebyś teraz zbytnio nie przeciążał mięsni w obrębie który opisałem w 1 poście, może być to kontuzja która może prowadzić do ciężkiego urazu np wspomnianych, dość częstych naderwań, zerwań przyczepów klatki piersiowej. Oczywiśćie nie masz się co martwić, piszę to asekuracyjnie, dobrze jakbyś posmarował mostek jakąś mascią, skoro mówiłeś o chrupaniu, może chrząstka się uszkodziła.
Próbuj leciutko się rozciągać, nie tak żeby bolało, jeśli nie przestanie przez dajmy na to tydzien, leć do lekarza, może potrzebne będzie RTG/rezonans.

Zmieniony przez - Xevisek w dniu 2013-02-19 23:08:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 24 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 399
Dzięki ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

WZW B - kuracja interferonem - sport, odzywianie, imprezy i zdrowie

Następny temat

Boląca wątroba.

WHEY premium