SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ateny 2004

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 19394

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paabloo ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3237 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 34974
"Zawiodłem wszystkich, nie tylko siebie, ale także tych, którzy we mnie wierzyli. Jest mi niezmiernie przykro, że przegrałem pierwszą walkę. Niestety, to właśnie reprezentant Egiptu najprawdopodobniej wygra grupę eliminacyjną i będzie walczył o medal. Trudno, jakoś to będzie..." - powiedział 29-letni Sitnik.

Potężnie zbudowany zapaśnik z trudem powstrzymywał łzy. Wydawało się, że za chwilę wybuchnie płaczem. Zupełnie nie mógł mówić. Nic dziwnego, bowiem w drugim z rzędu olimpijskim starcie znów pożegna się z turniejem po eliminacjach.

W środę Sitnik najpierw przegrał z ubiegłorocznym wicemistrzem świata Karamem Ibrahimem (Egipt) 0:6, a następnie wygrał z Asetem Mambetowem (Kazachstan) 3:0. Czeka go jeszcze pojedynek z Grekiem Georgiosem Koutsioumpasem, ale raczej jego wynik nie będzie miał żadnego znaczenia. Najlepszy w tej grupie jest Ibrahim, który odniósł już dwa zwycięstwa.




Amerykański zapaśnik Rulon Gardner nie obronił złotego medalu zdobytego przed czterema laty w Sydney, gdzie triumfował w wadze 120 kg, wygrywając w finale z niepokonanym od 1987 roku Rosjaninem Aleksandrem Karelinem.

W Atenach na drodze do złotego medalu stanął Gardnerowi reprezentant Kazachstanu Georgij Curcumia wygrywając półfinałowy pojedynek na punkty 4:1.

W meczu o brązowy medal Gardner, który w lipcu w Warszawie zajął pierwsze miejsce w kategorii 120 kg w 47. Turnieju im. Władysława Pytlasińskiego, spotka się z Sajadem Barzim z Iranu.

Do walki o olimpijskie złoto staną Curcumia oraz Rosjanin Chasan Barojew.




"Wczorajsze porażki kolegów trochę podcięły nam skrzydła. Dzisiaj wyszliśmy do swoich pojedynków z jakimś takim brakiem solidnego nastawienia. Cóż, trzeba z pokorą przyjąć porażkę, wyciągnąć wnioski i dalej pracować. Może będzie lepiej za parę lat" - powiedział Truszkowski, który w pierwszym środowym pojedynku eliminacyjnym przegrał 0:6 z podwójnym mistrzem olimpijskim, Kubańczykiem Filiberto Azcuyem.

"To był rywal raczej poza jego zasięgiem. Radek musi skupić się teraz na kolejnej olimpiadzie" - powiedział PAP drugi trener reprezentacji Polski, Andrzej Pryczkowski.

We wtorek z turniejem olimpijskim pożegnali się doświadczeni Dariusz Jabłoński (55 kg) i Ryszard Wolny (66 kg) oraz debiutujący Marek Mikulski (120 kg).

"Azcuy jest niezwykle utytułowanym zawodnikiem, ale nie przestraszyłem się jego marki, nie wyszedłem do walki przestraszony. Okazało się na macie, że był jednak lepszy. Próbowałem wykonywać swoje koronne chwyty, m.in. rzut przez ramię, ale nie wyszło. Przeciwnik skontrował mnie i wygrał na punkty".

W środę po południu Truszkowski zmierzy się jeszcze z Duk Hoon Choiem (Korea Płd.). "Miałem ciężkie losowanie. Koreańczyk jest brązowym medalistą mistrzostw świata z poprzedniego roku. Na pewno będę próbował zwyciężyć i dam z siebie wszystko. Łatwo skóry nie sprzedam" - zapowiada zapaśnik.

Truszkowski i Jabłoński reprezentują Cement Gryf Chełm. Na trybunach hali w Ano Liossia dopingował ich prezydent Chełma, Krzysztof Grabczuk (sędziował turniej zapaśników w igrzyskach w Atlancie).



http://www.ateny.wp.pl

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
:(((( coś cienko zaśpiewaliśmy na tej olimpiadzie

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paabloo ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3237 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 34974
lipa straszna...w czwartek walcza jeszcze wolniacy, ale medalu pewnie nie bedzie. Garmulewicz jak zwykle kontuzjowany(chociaz sam twierdzi, ze z kontuzjami walczy lepiej bardziej asekuracyjnie) no i zmienil kategorie wagowa, Brzozowski jest mlody i dobry , ale w tej wadze jest Saitiev i wielu bardzo dobrych zapasnikow.

Zmieniony przez - paabloo w dniu 2004-08-25 20:28:49

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
pinecone85 ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 4636 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22462
Rzany tez dzis przegral... czyzby Polacy nie umieli walczyc

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paabloo ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3237 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 34974
Rzany przegral jednym punktem bo myslal, ze wygrywa i bronil wyniku...a co do reszty to zapasnicy sa utytuowani, ale juz za starzy. Sa mlodsi i lepsi zawodnicy lecz nie w Polsce. Po drugie zapasnicy robili za duzo wagi i widac, ze brakowalo im swiezosci.

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
widzieliście dzis finał klasycznych zapasów do 96 kg? Wygrał Egipcjanin, ale w jakim stylu... jego przeciwnik praktycznie nie istniał, oprócz jednej próby wyniesienia. A poza tym ten Egipcjanin mógłby spokojnie w mr. olimpia startować, miał super rzeźbę jak na ta kategorię wagową, poza tym był niesamowicie szybki i dynamiczny. A salto w tył po walce zrobił na prosto i na wysokosci swojej głowy, bez najmniejszego wysiłku. Dla mnie to jest duuuuuży kozak i życzę mu takiej kariery jak Karelinowi

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paabloo ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3237 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 34974
Ogladalem ten final dzisiaj. Egipcjanin niezly dzik byl. Najlepszy byl ten jego rzucik na trenerze czy kim stam z jego ekipy heh sie cieszyl chlopak...

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paabloo ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3237 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 34974
Jutro rano walczy Garmulewicz miejmy nadzieje , ze pokaze sie jak na Wielkiego zawodnika przystalo

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
pinecone85 ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 4636 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22462
Karam Ibrahim- na mase mi zaimponowal, technika sila szybkosc sylwetka, normalnie wszystko perfekcyjny. A suples na trenerze byl wypasiony

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paabloo ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3237 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 34974
Marek Garmulewicz przegrał przed czasem, przez przewagę techniczną, pierwszą walkę eliminacyjną w olimpijskim turnieju zapaśniczym w stylu wolnym w wadze 120 kg. Jego rywalem był Artur Tajmazow z Uzbekistanu.

Grappling

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

muay thai

Następny temat

Adresy BJJ

WHEY premium