SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Arcanui DT

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 6236

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 229 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12675
Witam

Dzisiaj trening na worku.

2min ciosy proste 1min przerwy
sierpowe
haki
łokcie

ta sama zasada jeśli chodzi o kopnięcia

Dodatkowo ćwiczenia na brzuch: unoszenie nóg w zwisie 5x5 + skręty tułowia 2x 1min

Trening cholernie męczący, ale przyjemny. Nie ma to jak wyżyć się na worku

Jutro dzień przerwy, miska nie będzie liczona, ale nie będzie jakiegoś wielkiego obżarstwa

"Jaką hańbą jest dla mężczyzny dożycie wieku starczego gdy nigdy nie widział on piękna i siły,które mogło osiągnąć jego ciało"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 229 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12675
Witam po prawie 2 tygodniowej przerwie.
Była ona spowodowana przeprowadzką i brakiem internetu.
Problem zniwelowany i można jechać dalej.
Dodam tylko, że przez ten czas przerwy dopadło mnie przeziębienie. Zrezygnowałem z siłowni, jednak muay thai było kontynuowane.

Teraz zdrów, mogę znów zapierniczać

I na wstępie pytanie jeśli chodzi o siłownie
ćwiczyć planem fbw 5x5 (znalezionym w jednym z dzienników)

A
przysiad 5x5
wyciskanie na lawce 5x5
wioslowanie 5x5
pompki na poreczach 3x max

lydki 2-3x15-20p

B
przysiad 5x5
wyciskanie w staniu 5x5
mc(klasyk) 1x5(5x5)
drazek (podchwytem) 3 x max

brzuch 2-3x15-20p

czy zacząć bawić się w crossfit ?

Przypominam, moim celem jest trening pod sporty walki,
kondycja, wytrzymałość, siła eksplozywna

mały sprawdzian siły wykonany w dniu 14 marca
1. podciąganie x12
2. Pompki na poręczach x21
3. przysiad 70 + 20gryf x13

"Jaką hańbą jest dla mężczyzny dożycie wieku starczego gdy nigdy nie widział on piękna i siły,które mogło osiągnąć jego ciało"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
https://www.sfd.pl/SW_wytrzymalosc_i_dobra_sylwetka_-t931656.html

przeczytaj 1 i 2 stronę co koledze napisałem .

prowadzisz dziennik , ale plany gdzie weryfikuj , by cokolwiek polecić trzeba mieć ciebie ( ankietę ) przed oczami i chwilę czasu na rozmowę i wtedy można podejmować jakieś kroki , a nie brać plan z innego tematu i trenować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 229 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12675
Witam

Wczoraj miał być trening na siłowni, jednak zrobiłem worek. A to dlatego, że dzień wcześniej brałem udział w przeprowadzce.
Było hardcorowo. Spora rodzina, dużo mebli, 4 piętro w kamienicy przy wąskich i stromych schodach. Nie wiedzieć dlaczego właściciele, wszystkie możliwe szafki, regały, wypchali jakimiś rupieciami (zamiast popakować w kartony) z pozoru lekka szafka dawała w kość.

Tą przeprowadzkę potraktowałem jako trening siłowy

29.03 worek
rozgrzewka
2min ciosy proste 1min przerwy
2min ciosy sierpowe 1min przerwy
haki
łokcie
+ dodatkowe rozciąganie
2min low kick 1min przerwy
2min middle kick 1min przerwy
*2min high kick

+spokojna walka z cieniem, rozciąganie

*jeszcze dużo rozciągania, i nauki tej techniki przede mną

30.03
ok. 5km spokojnego truchtu

Tomasz1405
Przeczytałem, zrozumiałem. Nie wszystko na raz. Teraz zajmę się budowaniem "fundamentu siłowego". I właśnie dlatego uznałem że plan który przedstawiłem bedzie dla mnie dobry. Teraz czekam na waszą poradę, jaki sposób był by najlepszy dla mnie, na zbudowanie bazy siłowej.

Z góry dziękuje za poświęcony czas.

Zmieniony przez - Arcanui w dniu 2013-03-30 13:56:19

"Jaką hańbą jest dla mężczyzny dożycie wieku starczego gdy nigdy nie widział on piękna i siły,które mogło osiągnąć jego ciało"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Ten plan który przedstawiasz może być , jednak jak poczujesz że nie współgra z matą - rezygnujesz , musisz do siebie dostosować program treningowy .

Nie ustawiaj ram czasowych , forma łańcuszka , ciężkie boje utrudniają trening na macie , idziesz do kolejnego etapu itd ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 229 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12675
Tamasz1405
Zrozumiałem, jeżeli przy 3 treningach tajskiego i 2 sesjach na siłowni, poczuje że nie domagam z bastuje z siłownią. Oczywiście miskę będę na bieżąco wrzucał, nie zapomnę o regeneracji.
Przy następnej wizycie sprawdzę maxy, w danych ćwiczeniach i jedziem.

Oczywiście sog dla Ciebie



Zmieniony przez - Arcanui w dniu 2013-03-30 14:48:27

"Jaką hańbą jest dla mężczyzny dożycie wieku starczego gdy nigdy nie widział on piękna i siły,które mogło osiągnąć jego ciało"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 229 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12675
Witam.
Na początek niemiła informacja. Niestety znalazłem sie w gronie bezrobotnych (mam nadzieje że na krótki okres) dlatego kupno karnetu na siłownie stoi pod znakiem zapytania.
Muay thai będę kontynuował na pewno.

Jako, że dzisiejszy poranek miałem dla siebie, poszedłem pobiegać
5km spokojnego truchtu

Wieczorem trening tajskiego
-rozgrzewka
- zbicia, zejścia przed ciosem prostym + kontra, prostym, łokciem, kolanem
- chwila zabawy z obaleniami
-sparingi:
sam boks + low kick
boks + kopnięcia (bez kolan)
cały tajski



"Jaką hańbą jest dla mężczyzny dożycie wieku starczego gdy nigdy nie widział on piękna i siły,które mogło osiągnąć jego ciało"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Jak tylko zmieni się pogoda możesz zacząć biegać 40-60 minut marsz/trucht najlepiej w terenie , górki , przeszkody itd ... w rozgrzewce możesz powtórzyć techniki bokserskie a po rozciągnąć się porządnie .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 229 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12675
Witam

Dzisiaj trening MT
- rozgrzewka (oj mocna była)
- ciąg dalszy zejść, zbić prostych + kontra
- 4 sparingi zadaniowe, 1 cały tajski

Trening z tych przyjemniejszych. Pomimo jakiegoś takiego ogólnego, zmęczenia, przygnębienia ćwiczyło się naprawdę przyjemnie.

Tomasz1405
Taj jak piszesz, z tą różnica, że nie będę czekał na poprawę pogody
Jestem w posiadaniu drążka, skakanki, coś się z tego stworzy.
Jeśli czas pozwoli dołożę jeszcze jeden trening tajskiego.

Dodatkowo do posiłków warzywa/surówki, do picia muszynianka
jak i również cynk, magnez, tran, lecytyna




"Jaką hańbą jest dla mężczyzny dożycie wieku starczego gdy nigdy nie widział on piękna i siły,które mogło osiągnąć jego ciało"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 229 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12675
Witam

Karnet na siłownie kończy mi się 8, dlatego uznałem że trening na ciężarach mija się z celem.

Zamiast walki ze sztanga zrobiłem takie coś:

5 podciągnięć
40s bieg bokserski, ostatnie 10s pełna moc
10 pompek
bieg bokserski
15 brzuszków
bieg bokserski
20 przysiadów

ok 2min przerwy i od początku.

Zrobiłem 4 obwody. Kończąc 2, byłem zdziwiony że tak łatwo idzie. Dopiero po chwili refleksji, zdałem sobie sprawę, że ominąłem brzuszki i 1 rundę biegu
Co do treningu, całkiem przyjemny, poczułem mocno barki, a wiadomo bieg bokserski mocno mnie zmęczył.

Ps. Co do pracy pojawiło się światełko w tunelu. Co prawda teraz będzie to praca na umowę śmieciowa, przez agencje pracy, ale lepsze to niż nic.

Do picia ok 1.5l muszynianki, mięta + warzywa (sałata lodowa, pomidorki koktajlowe) burak, surówki. Dodatkowo cynk, magnez, lecytyna, tran.



"Jaką hańbą jest dla mężczyzny dożycie wieku starczego gdy nigdy nie widział on piękna i siły,które mogło osiągnąć jego ciało"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Dynamiczno-Siłowy 2x w tyg pod muay thai (masa i siła)

Następny temat

Crosfit a trening stacyjny?

WHEY premium