SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aparat ortodentyczny a boks.

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2178

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 504
Witam,
trenuję boks od 3 lat, walczę na turniejach, ale ostanim czasie założyłem aparat ortodentyczny stały na górną szczękę i w lutym będę zakładał na dolną.
Chciałbym kontynuować swoją karierę amatorską, ale nie wiem jaki ochraniacz kupić, aby tego aparatu nie uszkodzić. Nie znam regulaminu, ani tego czy mogę walczyć z takim aparatem na zębach, czy nie ma przeciwskazań ku temu, bo jeżeli nie to reszta zależy odemnie.
Proszę o odpowiedzi ludzi którzy wiedzą coś na danty temat i mogą mi pomóc.
Dziękuję i pozdrawiam oraz życzę wesołych kończących się świąt :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 504
Dzięki wielkie podtrzymaliście mnie na duchu :) Jest więc nadzieje iż zdobędę kolejne trofea.
Zamierzam kupić 2 pojednyncze lub jedna podwójną uformowac do obecnego stanu itd. ew po zużyciu takowego ochraniacza kupić nowe wydatek to praktycznie groszowe sprawy a bezpieczeństwo ogromne ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1883 Wiek 49 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21543
Problemu zadnego nie ma, sam dostaje aparat na zeby dolne i gorne 8 stycznia.
Jedyne co musisz zrobic to kupic sobie szczeke na dolna i gorna czesc zebow, sa takie specjalne takze problemu zadnego nie ma.
Sam sie martwilem bardzo i przejrzalem pol google, i smialo mozesz kontynuowac bez zmartwien :)
Np. na stronie mastersa masz szczeki podwojne, podaje tu przyklad bo masz bardzo duzo roznych szczek i sklepow

Zmieniony przez - Ttoomek w dniu 2012-12-26 17:42:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45897
problemem tylko może być oddychanie w szczęce na górę i na dół gorzej się oddycha
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1883 Wiek 49 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21543
Nie wiem bo nie praktykowalem ale mysle ze to kwestia przyzwyczajenia mam nadzieje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 769 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9857
Niektórzy, jak dostana w aparat, to on im się potrafi rozlecieć. Jednak zdecydowana większość normalnie bez problemu trenuje, z tego co widziałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1883 Wiek 49 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21543
To zalezy tezu u kogo zaklada sie ten aparat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1750 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23076
W podwójnej szczęce gorzej się oddycha to fakt , trzeba będzie się przyzwyczaić . Musisz znaleźć sobie dobrą szczękę , trochę więcej zainwestować i pogadaj z tym co zakłada ten aparat żeby to dobrze zrobił .
Ewentualnie na czas noszenia można by się przeżucić na jakąś chwytaną sw - tak dla uzupełnienia i wszechstronności ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1883 Wiek 49 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21543
Rafi mysle ze nie powinien przenosic sie na inne sw.A ten kto mu to zalozy to mu powie ze dobrze zalozy nawet jak zle to zrobi takze na to liczyc nie moze ze to cos poprawi. Poprostu kup szczeke, i idz na trening proste.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 154 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7720
najlepszy bylby do tego spejcalny ochranicz jaki uzywaja np zawodowcy, robia ci odlew szczeki i tworza ochraniacz specjalnie dopasowany dla Ciebie zapewni on najwieksza mozliwa ochrone.

wady sa takie ze taki ochraniacz jest drozszy oraz bedzie dopasowany do Twojego obecnego stanu wiec jak aparat zdejmiesz bedzie On do wyrzucenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1750 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23076
Nie mówię że musi zmieniać , ale jakby coś było przeciw to może , zawsze znajdzie się dobre wyjście ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1644
Witam! Od ponad półtorej roku trenuję w stałym aparacie na górną i dolną szczękę. Ja kupiłem sobie 2 pojedyńcze szczęki Everlasta i dają radę. Trochę ciężej się oddycha niż w pojedyńczej ale bez problemu się przyzwyczaisz.

EDIT: Myślałem że enterem robi się odstęp :D. No nie ważne. Musisz pamiętać aby regularnie wymieniać szczęki na nowe lub formować je ponownie (co 2-3 miesiące). Dlaczego? A dlatego ponieważ twoje uzębienie będzie się przesuwać (mi szybko zęby zmieniają miejsce). Mi po półtorej roku trenowania w szczękach które uformowałem świeżo po założeniu aparatu trudno łapało się oddech :D. Po zakupie nowych szczęk i uformowaniu ich zauważyłem ogromną różnicę w kształcie ochraniaczy (co spowodowane było dużym przesunięciem zębów).

W rękawicach do MMA (nawet tych "Treningowych" miękkich") zdarzyło mi się 2 czy 3 razy na treningu, pomimo ochraniacza na zęby odczuć ból po otrzymaniu ciosu na ochraniacz, raz nawet miałem odgięty trochę łuk stalowy. Spowodowane to było "punktowym trafieniem" kolegi. Chodzi mi tu o to iż kolega trafił całą siłą ciosu w jeden mały punkt (dalej nie wiem jak mu to wyszło) i delikatnie się łuk aparatu odgiął.

Poza tym nie ma żadnych problemów.
Pozdrawiam!

Zmieniony przez - Piotrek725 w dniu 2012-12-27 11:38:30
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

5 najlepszych poddań BJJ roku 2012 wg GracieMag

Następny temat

JAK ZOSTAĆ?

WHEY premium