SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Anna1997 - redukcja przy Hashimoto

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3190

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 49 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 262
Witajcie,
Trafiłam na forum szukając informacji o diecie w chorobie Hashimoto. Mam nadzieję, że z Waszym wsparciem zostanę tu na dłużej.
Czy są tu osoby, którym się udaje wygrać z tą chorobą?
Pozdrawiam,
Ania
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 49 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 262
Witajcie, długo się nie odzywałam, co nie znaczy, że nic nie robiłam. Stopniowo eliminuję gluten - śniadania i kolacje już są bez tego składnika. Pozostałe posiłki wyglądają różnie. Ale idzie w dobrą stronę. Mam tylko problem z ilością białka - mięso mi tak łatwo nie przechodzi przez gardło. Szukam pomysłów :)
Póki co jedyna obserwacja to wysyp trądziku, chyba organizm się oczyszcza.

Zrobiłam badania - wyszła mi bardzo niska ferrytyna i oczywiście lekarz uważa że to ok, bo przecież w normie. Z ręką lekarz skierował mnie do ortopedy podejrzewając zespół cieśni nadgarstka. Ortopeda odrzucił ten pomysł, sugerując reumatologa. Chyba sobie sama zafunduję badania w tym kierunku. Dostałam skierowanie na instruktaż prawego przedramienia, żeby trochę poćwiczyć tą rękę. Okazało się też, że mam rozmiękanie chrząstki rzepki w obu kolanach. Zakaz innych ćwiczeń z wyj. roweru czy basenu. I saszetki z glukozaminą. Jednym słowem czas szybko schudnąć.

Wdrożyłam rower stacjonarny rano zaraz po wstaniu. Wsiadam jeszcze zaspana, jadę 25 minut, schodzę obudzona. Może to jest metoda wziąć organizm z zaskoczenia ;)




Zmieniony przez - Anna1997 w dniu 2016-06-16 07:56:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 300 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 25763
Możesz zajrzeć do mojego dziennika, jestem zdiagnozowana od dwóch miesięcy. Wygrać z tą chorobą, w sensie jej definitywnie pokonać to raczej nie można, ale na pewno można z nią żyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 49 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 262
ANKIETA

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: Anna1997
WIEK: 41
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: ostatnio ćwiczę bardzo rzadko

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 97
WZROST: 168
OBWÓD RAMIENIA: 39
OBWÓD ŁYDKI: 41
OBWÓD UDA: 72
OBWÓD BIODER: 125
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 112
OBWÓD TALI: 105
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 108

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING? Chcę poprawić swoje samopoczucie

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: Hashimoto
PRZEBYTE KONTUZJE: brak
WADY POSTAWY: na pewno jestem pokrzywiona przez pracę siedząca, min. 10 godzin dziennie
ALERGIE: nic mi nie wiadomo
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: bóle stawów, ból lewego kolana przy zginaniu, blokada w prawej ręce (nie mogę jej zacisnąć)
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? Tak
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? Nie
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? Tak, Euthyrox 50

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: w tej chwili nic
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO) nieprzerwanie na diecie od 8 lat, w 3 lata zeszłam z 98 do 72, potem zachorowałam na Hashimoto i przytyłam w dwa lata do 90, ostatnie trzy lata to tycie 3 kg na rok

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE - zrzut kilku dni z dziennika żywieniowego na www.potreningu.pl? 
Jestem tu nowa, dodam za kilka dni

CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ? Tyje

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: NIE, dysponuję jedynie ciężarówki, rowerem stacjonarnym, od miesiąca zwykłym rowerem. Mam też stepper ale nie używam że względu na moją wagę

****TRENING**********************************

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING - podaj nazwy ćwiczeń, ilość serii, ilość powtórzeń w seriach, obciążenia w kolejnych seriach

Trening bardzo nieregularny, w tej chwili prawie wcale. A jeśli już, to rower w plenerze albo ćwiczenia z płytek Chodakowskiej.

ZDJĘCIA
w pozycji neutralnej przodem, bokiem i tylem.


Zmieniony przez - Anna1997 w dniu 2016-06-05 12:00:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 49 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 262
Gałązka, dziękuję. Poczytam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 22615 Napisanych postów 11146 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 356274
Możesz przejrzeć dzienniki Hetavel - https://www.sfd.pl/._DT2_._HETAVEL_.-t1065615.html i tam gdzieś będzie namiar na pierwszy dziennik. Znajdziesz w nich sporo informacji diecie i treningu przy hashi.

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 49 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 262
Ghorta, dziękuję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 49 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 262
Obiecuję sumiennie poczytać forum. Niemniej jednak spróbuję zadać to pytanie. Kiedy ćwiczycie? Niestety jedyne miejsce gdzie mogę rozłożyć matę to duży pokój gdzie non stop się ktoś kręci. I jedyny czas kiedy mogę go zawlaszczyc to ok. 22. Ma to sens?
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 300 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 25763
Szczerze mówiąc wydaje mi się, że przy Hashi ważne jest, by nie stresować organizmu. A takie ćwiczenie na noc mi osobiście utrudniałoby zaśnięcie. No chyba że jakieś relaksacyjne rozciąganie czy pilates.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
To zalezy. Ja trenuje pozno, spie jak dziecko. Pilatesa w domu bez uprzedniej wiedzy nie polecam, a z Chodakowska to juz w ogole. Hashi to nie jest smiertelna choroba i ruch wskazany. Jak sie 10 g siedzo to ruszac soe trzeba. Smutki siedzenia sa dramatyczne, wystatczy popatrzec sie dokola. Diagnozowalas cos z tymi stawami, np pod katem RZS? Jakias suplementacja jest na hashi, wsparcie dietetyczne czyli dieta eliminacyjna?


Zmieniony przez - Tetiszeri w dniu 05/06/2016 15:47:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 49 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 262
Dziękuję za odzew. Nie mam problemów z zasypianiem. Zwykle padam że zmęczenia.

Jakieś dwa lata temu byłam diagnozowana pod kątem dny moczanowej. Ale nic nie znaleziono. Muszę się wziąć za jakieś badania i posprawdzać bo coś się zaczynam sypać.

Tetiszeri, okresowo suplementowałam D3, Omega 3 i probiotyki. To ostatnie poleciła mi dietetyczka, która próbowała mi pomóc. Średnio mi szło chudniecie więc uznała że może nieszczelne jelito i zaleciła dokładne badania na nietolerancje pokarmowe. Niestety drogie te badania.

Zanim zabiorę się za drastyczne zmiany, muszę dokładnie wiedzieć co i jak. Żeby nie popełnić błędów.



Zmieniony przez - Anna1997 w dniu 2016-06-05 17:14:44

Zmieniony przez - Anna1997 w dniu 2016-06-05 17:16:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
A jak wyglada Twoja dieta obecnie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dt padme -> początek

Następny temat

Co z sobą zrobić i jak?

WHEY premium