SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Anderson Silva i Travis Lutter - wywiady przed ufc 67

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2435

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 815 Wiek 48 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8488
Anderson Silva

Q: Jaki było odbiór twojego zwycięstwa w Brazylii ?
A: Normalny, nie było wiele hałasu o tym. Raczej jest cicho.

Q: Jak myślisz, jak Travis Lutter przygotowuje się na ciebie ? Co chce z tobą zrobić ?
A: Chłopie, nie wiem. Ma znakomite BJJ, zna trochę techniki uderzania. Moje zdanie jest ciągle takie samo: jeśli zrobisz zły ruch, to czeka cię upadek.

Q: Dostałeś czarny pas od braci Nogueira. Jak często z nimi trenujesz ?
A: Za każdym razem gdy byłem w Rio, trenowałem z nimi. Ciągle mieszkam w Curitibie, więc co dwa miesiące jeżdżę do Rio i spędzam tam półtora miesiąca. Kiedy mnie zapraszają, to jadę do BTT i trenuję z członkami ich teamu. To bardzo ważne dla mnie. Nie jest tego wiele, bo ciągle są zajęci, ale ciągle jesteśmy w kontakcie.

Q: Matt Hughes powiedział, że chciałby się z tobą zmierzyć. Co o tym myślisz ? Czy powinien przejść do twojej kategorii wagowej, czy też pozostać w swojej ?
A: Cóż, właśnie stracił swój tytuł. Myślę, że powinien planować jego odzyskanie, ale to byłaby fajna walka między nami. On by mnie trochę uderzył, ja bym go trochę uderzył ...

Q: Właśnie oglądałeś finał Ultimate Fightera. Co myślisz o tym evencie ?
A: Myślę, że stał na bardzo dobrym poziomie. Atleci sa na wysokim poziomie. Wszystkim gratuluję. Myślę, że mają znakomite predyspozycje by zostać mistrzami MMA.

Q: Walczyłeś w Japonii i w innych krajach. Co myślisz o strukturze UFC ?
A: Myślę, że jeśli UFC nie jest obecnie największą organizacją MMA, to będzie nią niedługo. Robią doskonałą robotę. Obsługa potrafi dobrze wykonywać pracę. To jest bardzo ważne.

Źródło: http://www.sherdog.com/videos/videos.asp?v_id=1053 

Memento mori

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 815 Wiek 48 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8488
Travis Lutter

Nawet stawiając czoła oku coklonu, Travis Lutter nie mógłby być spokojniejszy. Oczekując na mistrzowskie starcie w wadze średniej z Andersonem Silvą i mając trochę pracy przed sobą w celu zmniejszenia wagi, Lutter mówi jak człowiek mający pełną kontrolę, pewien swego treningu, planu i szansy stojącej przed nim.

Światowej klasy umiejętności Luttera w submissions, dają mu przewagę nad Andersonem Silvą na ziemi.
Rok temu Lutter walczył w brytyjskim Cage Rage, a teraz prawdopodobnie 25 minut dzieli go od założenia złotego pasa w najlepszej organizacji MMA w USA.

Oczywiście, by to osiągnąć, musi pokonać Silvę, precyzyjnego i mocnego uderzacza, który oczarował fanów UFC dwoma wspaniałymi wygranymi przez KO, w tym jedną nad mistrzem wagi średniej Richem Franklinem. Jednak Lutter jest pewien, że jego przewaga na ziemi będzie decydująca - jeśli tylko da radę tam sprowadzić walkę.

Taki walki powodują, że UFC jest wspaniała, przedstawiając różnice w stylach pomiędzy siłą nokautu i poddań, starcia pomiędzy poważanymi czempionami i pretendentami.

Q: Tylko kilka dni zostało do twojej walki z Andersonem Silvą, co czujesz ?
A: Czuję się dobrze, Jestem podekscytowany i gotowy, zbijam wagę, jestem gotów do walki. Zaczynałem zbijać wagę z 215 lbs.

Q: Denerwujesz się już? Kiedy zaczynasz się denerwować ?
A: W dniu walki, nerwy zaczynają grać swoją rolę, ale nie są zbyt duże.

Q: Jak spędzasz ostatnie kilka dni przed walką ? Starasz się wyluzować, upewnić się, że jesteś w pełni zdrów, czy ciągle ciężko trenujesz ?
A: W poniedziałek miałem ostatni trening. Teraz to już tylko pocenie się i zbijanie wagi.

Q: Jaki byłeś w dzieciństwie ? Marzyłeś by być profesjonalnym atletą lub fighterem ?
A: Nie, nigdy o tym nie myślałem, lubiłem zapasy i inne sporty ale dorastałem na farmie w Południowej Dakocie. Kiedy miałem 10 lat chciałem być pilotem wojskowym.

Q: Jak znalazłeś się w MMA ?
A: Rozpocząłem treningi zapasów w szóstej klasie, potem zacząłem trenować kickboxing w koledżu. Wtedy pojawiło sie UFC. Zdałem sobie sprawą, że to właśnie chcę robić.

Q: Co cię nakręca do walki ? Czy to co cię bawi? Czy też lubisz sprawdzać siebie i swoje umiejętności? Co kochasz w walce ?
A: Podstawowy powód to taki, że po prostu jestem w stanie to robić. Nadejdzie taki dzień, kiedy już nie będę mógł. Nadejdzie czas, że moje ciało nie będzie mogło współpracować. Czuję się szczęśliwy, że mogę współzawodniczyć i dostaję za to zapłatę.
Zawsze chciałem współzawodniczyć. Najbardziej mnie ciągnęło do MMA to, że chciałem być najtwardszym facetem i najlepszym na świecie. Chcę być tak dobry jak to tylko możliwe. To moja podstawowa motywacja. Lubię ten fizyczny test. Tak, uderzam, jestem uderzany - to jest część współzawodnictwa, ale przez większość czasu nie myślę o tym, że to jest walka.

Q: Rok temu nie było cię nawet w UFC. Czy wierzyłeś wtedy, że w tak krótkim czasie znajdziesz się w walce o tytuł, w głównej walce eventu ?
A: Nie. Myślałem, żeby znowu się pokazać w UFC, ale nie marzyłem o walce o tytuł, a szczególnie tak szybko. Miałem kilka przełomowych momentów w poprzednim roku, czuję się szczęściarzem.

Q: Ultimate Fighter okazał się być twoją wielką szansą. Czy od razu się zgodziłeś na uczestnictwo ?
A: To była jedna z tych decyzji, kiedy powiedziałem po prostu 'Tak chcę tego', ale potem pomyślałem, 'Zbłaźnię się, będzie okropnie'. Potem poszedłem na próby, spotkałem sie z innymi uczestnikami i poczułem znowu chęć współzawodnictwa. Chciałem walczyć. W jednym momencie zdecydowałem się by zrezygnować, ale przyjaciele mnie od tego odwiedli. Powiedzieli: 'Musisz to zrobić. Jeśli nie zrobisz, to będziesz żałował'. To była huśtawka nastrojów.

Q: Nie jest tajemnicą, że nie lubiłeś przebywania w zamkniętym obszarze w czasie treningów. Jak bardzo było to dokuczliwe ?
A: Nienawidziłem tego. To jest najgorsza rzecz jaką kiedykolwiek zrobiłem. Nawet nie mogę wyrazić jak bardzo tego niecierpiałem. Myłem totalnie znudzony. Potrzebuję doznań i czegoś w rodzaju stymulacji mentalnej. Nie lubię siedzieć w jednym miejscu. Muszę czytać, oglądać TV itd... robić coś. A w tym domu nie było nic do roboty. Okropieństwo.
Nie zrozum mnie źle. Jestem zadowolony, że to zrobiłem, ale jeśli miałbym tam wrócić, to musiałbym dostać dużo więcej kasy. Jednakże była to wspaniała szansa.

Q: Anderson Silva był bardzo dominujący w ostatnich dwóch walkach w UFC. Jaki masz plan przeciwko niemu ?
A: Złapać go, obalić, uderzać w głowę aż się podda.

Q: Tak po prostu ?
A: Tak po prostu. Nie mówię, że to łatwe, ale plan jest prosty.

Q: Silva jest znany z precyzyjnego uderzania, więc jak trudne będzie złapanie go i obalenie ? Kiedy będziesz wiedział, w którym momencie ominąć jego ręce i powalić ?
A: On jest stójkowym fighterem, ale są rzeczy, które można zrobić by przeciwstawić się temu, co on chce zrobić. Mam zamiar ciągle dostosowywać dystans, z którego walczymy. Zatrzymanie pasa nie będzie dla niego łatwym zadaniem. To będzie twarda walka, nie mogę się doczekać.

Q: Jakie dziury widzisz w jego sposobie walki ? Co chcesz wykorzystać jako swoją przewagę ?
A: Po prostu obalić go. Najsłabsza część jego walki to zapasy. Nie jest w tym zły, ale to nie jest jego najlepsza strona. Jeśli ocenić najlepsze aspekty jego sposobu walki, to stójka jest na pierwszym miejscu, jiu-jitsu na drugim, a na trzecim zapasy. Zamierzam go obalić, a kiedy tam się dostaniemy, to będzie już zupełnie inna zabawa. On ma czarny pas w jiu-jitsu, ale ja jestem światowej klasy czarnym pasem w jiu-jitsu, a to jest duża różnica.
Samo posiadanie czarnego pasa niekoniecznie oznacza, że jesteś bardzo dobry. Jeśli weźmiesz Gracie z normalnym czarnym pasem, jego przeciwnik będzie wyglądał jak biały pas. Jest różnica pomiędzy byciem światowej klasy a posiadaniem czarnego pasy i nie mówię tego by kogoś obrażać. Moja rola, to udowodnić to, a jego rola, to przeprowadzić walkę w stójce. On powie ludziom, że Travis nie jest dobry w stójce i jego rola to przeprowadzić walkę w stójce. Moja - sprowadzić go na ziemię i go tam zbić.

Q: Jakie jest twoje ulubione poddanie ?
A: Wszystko co spowoduje, że wyjdę z oktagonu. Wszystkie są dobre. Nie chcę nikogo skrzywdzić, ale jeśli będę go musiał skrzywdzić, nie chcę tego, ale zrobię to. Większość ludzi z którymi walczę, to fajni goście. Anderson też jest miłym gościem i ma rodzinę. Życzę mu wszystkiego najlepszego, ale zamierzam wykonać swoją robotę.

Q: Czy wyobrażasz siebie trzymającego w górze pas ?
A: Nie. Staram się o tym nie myśleć. To jest walka, nie chcę tego komplikować. Jeśli tak się zdarzy, będę miał bardzo dużo czasu by o tym myśleć potem. Staram się by moje przygotowania były nieskomplikowane i każdą walkę traktuję tak samo. Chcę zrobić to co trenuję, i ten, kto będzie lepszy wygra.

Q: Co by znaczyło dla ciebie bycie mistrzem ?
A: Było by super. To by scementowało moje przekonanie, że jestem taki dobry jak myślę, że jestem. To jest coś na co czekam najbardziej.


Źródło: http://www.nbcsports.com/ufc/957269/detail.html

Zmieniony przez - delly w dniu 2007-02-01 11:49:22

Memento mori

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2628 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 28758
Delly wywiadowca

Dzieki po raz któryśtam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
j.w. Delly - robisz świetną robotę

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 815 Wiek 48 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8488
Dobrze, że ktoś lubicie je czytać. Chce się je tłumaczyć

Idzie mi coraz lepiej i coraz szybciej.

Memento mori

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 412 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7408
good job

Możesz mieć lepsze i gorsze dni, ale bez względu na to co się dzieje, musisz trenować.Wtedy są rezultaty! Joe Moreira

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 857 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13927
gw delly. Thx
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

cios w krtań, zapytanie?

Następny temat

peter aerts o swoich planach

WHEY premium