SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aikido

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 47628

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 4951 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31541
a ostatnio znajomy pokazywal mi jakas tam technike, i tradycyjnie milem go zlapac za reke (tak jak sie lapie smarkaczy na ulicy ) co jest troche dziwne ale to niewazne, nastepnie zaczal mna krecic chyba ze 3 razy, podczes gdy cala akcje mozna by zakonczyc jakim efektownym podcieciem po jednym zakreceniu




GARY_25, Pozdrawia.
Moderator dzialu Combat / Samoobrona
"Najwyższa galąz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"
member - mafia.suple.hardcor.pl
Lame_Hunters.Sq
.:ZASMACHA:.

"Najwyzsza galaz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 66 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 473
tak jak juz mowiles to jest "SZTUKA" i jako sztuka jest piekne...czy cos pozatym,to zalezy indywidualnie od kazdego z nas.(choc powiem szczerze niektore techniki naprawde wprawialy mnie w oslupienie hehe )
pozdrawiam

Walka ze sobą jest najtrudniejsza....nigdy nie okazuj litosci dla samego siebie.

Walka ze sobą jest najtrudniejsza....nigdy nie okazuj litosci dla samego siebie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To zależy kto czego oczekuje.
Są różne szkoły aikido. W jednych stosuje się ataki i zwraca się na nie większą uwagę a w innych mniej. Natomiast aikido jest na pewno sztuką walki obronnej. Oczywiste jest, że wszystko zależy od tego ile kto trenuje, jaki jest jego poziom, jakie są warunki zewnętrzne w których przychodzi się bronic. Niektóre z technik są naprawdę skuteczne i to bardzo, a co najważniejsze są naturalne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A jeszcze jedno w aikido lapie sie za rece ale na poczatku, zeby nauczyc sie podstaw. Aikido to sztuka walki dynamiczna a nie statyczna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Beginnerrr. Mam do ciebie wilką prośbę. Czy wiesz w jakim miejscu są treningi jiu-jitsu? Ja też mieszkam w białymstoku. Z tego co mówiłeś ja mam zamiar wybrać jiu-jitsu. Chociaż zastanawiam się jeszcze nad judo i boksem. W boksie mamy mistzrów polski więc też mozna by kiedy to zobaczyć. Ale byłem przekonany, że w naszym mieście nie ma jiu-jitsu. Teraz znowu mam nadzieję, że będę chodził na jiu-jitsu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czy Jiu-Jitsu jest lepsze od Judo? A tradycyjne Jiu-Jitsu naprawdę jest nienajlepsze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 328
ma prosbe,strasznie mnie zainteresowało aykido czy morzecie mi powiedziwć cos więcej prosze zgury thx prosze pisac na mją poczte [email protected]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja może co nieco opowiem o stronie technicznej (ale właściwie to nie będę tak naprawdę opowiadał o aikido, bo prawdziwe aikido to jego strona "ukryta", duchowa - trochę to brzmi patetycznie, ale walić to )
Kolega, który ćwiczy to wiele lat i osiągnął bardzo dobry poziom (jest trenerem, ma własne dojo) - z tego co mówi - nauczył się : spokoju, bycia wyciszonym, obserwacji, koncentracji i skupienia - o takich rzeczach się nie mówi mając na myśli aikido (off topic : poderwał fajną laskę, która podziwia go właśnie za to )


Od strony technicznej jest to nauka:
- postawy
- poruszania się
- obrotów ciała
- dźwigni na nadgarstki (to znak firmowy aikido)
- dżwigni na łokieć
- technika uderzeń (które później służą dla uke, żeby ten co ćwiczy mógł wykonać własciwa technikę)
- inne sposoby uwalniania się od przeciwnika (ale głównie przy pomocy tego co powyżej)
- rzuty (głównie dźwigniując nadgarstek)
- nacisk na czułe punkty ( to naprawdę działa, sam czułem )

I teraz chodzi o to, żeby precyzyjnie to wszystko razem złożyć do kupy, żeby ŁADNIE wyszło (nie zawsze od razu skutecznie ) I też chodzi o to, żeby nie uszkodzić - broń boże - kolegi , który ćwiczy z nami.
Mistrzostwo osiąga się , jeśli to wszystko wykonuje się praktycznie bez udziału świadomości, po prostu tak od niechcenia, ładnie i płynnie. I cholernie ważny jest timing - to po prostu podstawa, trafić we właściwy moment (po to ta cała koncentracja i trzeba naprawdę na treningu oderwać się od świata i skupić się dokładnie na ćwiczeniu, bo inaczej to wszystko nie ma sensu).

Dobra nie chce mi się dalej rozpisywać - krótko mówiąc jest to bliżej SZTUKI niż WALKI Na starość - jeśli nie będę mógł ćwiczyć innych styli - napewno sobie poćwiczę więcej .

"Minus nobis videmur posse quam possumus - Wydaje nam się, że mniej możemy niż możemy"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 805
Czesc. Mam taki maly dylemacik. Wiec w moim malym miasteczku mam tylko do wyboru aikido (1 raz w tyg po 1h - 35zl) niedaleko domu i karate (2 razy w tygodniu po 1 h - 20zl) i troche do dreptania :/ Bym byl bardzo wdzieczny gdybyscie mi pomogli z gory dzieki :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2914 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 39362
idź na karate - leprze, i z tego co mówisz w dodatku tańsze pozatym raz w tygodniu to zamało, a już szczególnie jeśli chodzi o aikido.


_SFD JUJITSU TEAM_
nie do wybaczenia jest ciszy przerwanie gdy najleprze słowo to to nie wypowiedziane

Zmieniony przez - natolin w dniu 2003-09-08 11:14:40
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Shotokan

Następny temat

Zapasy - fotki + ankieta.

WHEY premium