SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aikido

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 47664

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kokeshi. Owszem, sa style bardziej przydatne. Przede wszyustkim Tomiki (Shodokan) ktore ma odpowiednia metodyke. Nishio ma wiele dobrych rozwiazan technicznych ale brak tutaj wlasnie metodyki co wynika w glownej mierze stad ze sam Nishio sensei koncentruje sie na zaawansowanych i na zaawansowanym ruchu. Ale generalnie nie sa to niestety style zbyt popularne w Polsce wiec ich nie biorw pod uwage. Najpopularniejszy jest chyba Yoshinkan (zwlaszcza w odmianie Shudokan) a tutaj ze skutecznoscia juz troche gorzej gdyz to mocno tradycyjny styl (jesli chodzi o zasady). Choc i tak lepiej stoi od roznych odmian Aikikai, czy Kobayashi.

Jessii. Jak nie technicznie? Myslisz ze w siatkowce nie ma techniki? Ze nie trzeba umiec uderzac w pilke?
A sztuki walki istnieja bo je ludzie cwicza. Natomiast powody i przeznaczenie ich jest juz rozne. Czasy gdy chodzilo tylko o walke dawno juz minely. Doszedl ceremonial, zdrowie, rekreacja, zainteresowania wschodnia kultura, czy nawet sekciarstwo.

Zmieniony przez - Boruta w dniu 2004-12-21 17:24:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 2282 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11471
A po****iona ta wasz dyskusja ja z tad spadam bo tak to my sobie mozemy to za***ania pisac i zadnego kosensusu nie bedzie .Pozdrawiam

wytrwałosc drogą do sukcesu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 240 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 12135
Do Lany i Jessii
Dziewczyny czy sprawdzałyście kiedyś Wasze umiejętnośći aikidockie z kimś innym oprócz ludzi z Waszych sekcji?Nie mówię tu o ulicznej walce ale o zwykłym sparingu (z bokserem,kicbokserem,zapśnikiem itp..) w celu zweryfikowania swoich umiejętności i teorii wygłaszanych na forum.
A tak z ciekawośći jaką obronę przewiduje Aikido gdy ktoś kopnie low kick lub front kick...
Ja trenowałem Aikido jedynie przez rok ale nie poznałem przez ten czas ani nie zaobserwowałem na treningu czy stażu żadnej techniki która pozwalałaby na sensowną obronę przed kopnięciem czy też uderzeniem przez osobę która potrafi to robić.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 38
Kendo, w mojej sekcji uczymy się technik, w których ktoś uderza i kopie. Ja oczywiście trenowałam z osobą, która ćwiczyła karate(nie była to osoba z mojej sekcji),
ale na treningu jest mase psób, które coś ćwiczyły.
Na obozach jest dużo technik, w których trzeba obronić się przed kopnięciem. Na obozie uczy się kopać. Jestem ciekawa czy ty Kendo byłeś na obozie(np. 2-tyg.)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2326
Ale te kopnięcia i uderzenia uke są nieudolne i sygnalizowane.
Tak jakby za trafienie był opieprz od trenera 8)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 176
Kendo:Oczywiście,że brałam udział w sparringu(z człowiekiem trenującym TKD i judo,spoza mojej sekcji).
Nie wiem w której sekcji trenowałeś ale w mojej uczono i nadal naucza się obrony przeciw kopnięciami i uderzeniami(prawidłowymi).Może chodziłeś na Aikido za krótko lub za mało intensywnie,albo po prostu taka była sekcja.
Hulio:Wszystko zależy od sensei-to on na dojo dyktuje warunki.Nie można twierdzić,że tego nie ma-po prostu nie we wszystkich sekcjach jest.

"Dla samuraja lub rycerza grzeczność jest przede wszystkim wyrazem głębokich uczuć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 240 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 12135
Lana jeśli masz może jakieś adresy stron o Aikido gdzie pokazane są obrony przed kopnięciami to zamieść je jeśli możesz.
Przeglądałem kilka książek o Aikido i nigdzie nie znalazłem aikidockich obron przed kopnięciami.Jedynie w neci znalazłem krótkie filmiki "irimi nage" przed "front kickiem".Mam jeszcze jedno pytanko sparując z tymi osobami jaką miałaś gardę?I jak taki sparing mógł wyglądać ,przecież jeśli teoretycznie uda Ci się wykonać jakąś technikę przed atakiem partnera(uderzenie,kopnięcie,wejście w nogi)to powinnaś go unieruchomić i koniec sparingu.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 38
Ja mojemu partnerowi zrobiłam dźwignie końcową, ale pozwoliłam mu wstać i ćwiczyłam dalej. Kendo, gdzie ćwiczyłeś Aikido?
Możesz kupić DVD, VHS z technikami Aikido, są tam również ataki z kopnięć i uderzeń. Ja mam płytkę z pokazu Aikido(z mojej sekcji).
Pozdrowienia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A ktory to z mistrzow aikido naucza kopniec i uderzen?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 38
Boruta, a znasz wszystkich??
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Shotokan

Następny temat

Zapasy - fotki + ankieta.

WHEY premium