SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

700% mięśni w kapsułkach!!!

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 25271

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1423 Napisanych postów 35562 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 150829
Do napisania poniższego artykułu skłoniły mnie obserwacje pewnego zjawiska, o którym powiedzieć można, że ma charakter cykliczny i które w zasadzie można byłoby potraktować jako element marketingowego folkloru, gdyby nie fakt że spotyka się z zaskakująco dużym odzewem. Myślę, że spora część czytelników tego artykułu domyśla się o czym mowa. Podobnie jak wierzę w ludzki rozsądek, wiem również, że czasem nawet najbardziej lotny umysł może w chwili słabości ulec iluzji i podjąć pochopną decyzję. Specjalnie na tę ewentualność, ku przestrodze ale też i ku wyjaśnieniu powstał ten artykuł.

Od pewnego czasu, rok w rok, w okresie przedwakacyjnym w sieci pojawiają się reklamy, utrzymane w dość charakterystycznym tonie. Obiecują przełamanie wszelkich fizjologicznych barier i osiągnięcie niemożliwego dzięki zastosowaniu jedynego w swoim rodzaju specyfiku. I im bliżej do lata, tym owych reklam jest jakby więcej i stają się bardziej widoczne. I tak jak w zeszłym roku kolorowe banery atakowały ilustracjami szczupłej, aczkolwiek muskularnej sylwetki, zbudowanej od podstaw i wyrzeźbionej w kilka tygodni ekstraktem z magicznych jagód rosnących na terenach Amazonii, tak teraz analogicznie - kilkuskładnikowy preparat roślinny obiecuje magiczną przemianę we współczesny ideał księcia z zapuszczonego kopciuszka. W ile? W chwile! Za ile? "Prawie za darmo"!

Gdyby ktoś miał wątpliwości - to ten wydawałoby się niebywały potencjał preparatu udokumentowany jest treściwym foto-story, gdzie przeciętnej budowy facet z brzuszkiem przeistacza się w dobrze zbudowanego młodzieńca. No i jako niepodważalny dowód zamieszczone są zdjęcia. No tak, to przemawia do wyobraźni. Gdyby jednak trafiło na kogoś bez krzty fantazji, to jakby specjalnie pod wymogi umysłów ścisłych pojawiają się precyzyjne obliczenia:
700% mięśni w niewiele ponad półtora miesiąca i ponad 200% wzrostu siły.

Przypominam, iż mówimy o suchej masie mięśniowej. Nie o jakimś napompowaniu wodą jak to ma miejsce po kreatynie i innych podejrzanych wynalazkach. Suchy, twardy mięsień. Co prawda jest mowa o zdumieniu jakie towarzyszyć będzie niewiarygodnemu napompowaniu mięsni, ale będzie to efekt tzw. "suchej pompy". Tak więc jak rozumiecie obiecywane 11cm więcej w bicepsie jest w zasięgu ręki każdego, a ubytek tkanki tłuszczowej sięgający 23% to tylko formalność, którą otrzymuje się gratis do 12kg przyrostu masy mięśniowej...

Jeśli jesteśmy już przy Wyobraźni i Rozumie, to warto wyobrazić sobie np. roczną kurację tym specyfikiem i zwizualizować swój wygląd po tym okresie czasu. Liczymy: skoro rok ma około 51 tygodni, a przyrost obwodu bicepsa sięga 11cm w ciągu 7 tygodni, to posiłkując się kalkulatorem widzimy, że wyjdzie nam ok... 80cm.
Halo! Faza do bazy? Tu ziemia!

Dlaczego o tym piszę? Ano piszę o tym dlatego, że niektorzy w to po prostu wierzą. Dlaczego wierzą? Wierzą, bo jak mawiał dawny poeta Owidiusz: "łatwo przychodzi wiara w to czego się pragnie". A ludzie pragną atrakcyjności i zajęci problemami dnia codziennego zawsze będą szukać drogi na skróty. Zwłaszcza, że współczesny kult ciała nakręca te pragnienie do granic możliwość, a konsumpcyjne nastawienie do świata sprawia, że wiele jesteśmy skłonni potraktować jak towar, który można nabyć dokonując odpowiedniej opłaty. Kilkadziesiąt złotych za szansę spełnienia pragnień to przecież niewiele. Nawet po podzieleniu przez pół astronomicznych liczb obrazujących deklarowaną siłę działania preparatu, zostaje jeszcze wystarczająco dużo żeby poczuć się lepszym. Problem jednak tkwi w tym, że szukanie przysłowiowego "ziarnka prawdy" w tej cudownej historii skazane jest na niepowodzenie.

Jedyna moc jaka zawarta jest w tym preparacie to moc reklamy, a jedyny efekt na który możemy liczyć, to tzw. efekt placebo.

No dobra, więc czym są substancje zawarte w cudownym specyfiku? W skład reklamowanego środka wchodzą surowce roślinne takie jak guarana będąca źródłem kofeiny (podobnie jak kawa czy cola), korzeń Sumy, Palma Sabal, i Buzdyganek Ziemny zawierające fitosterole, oraz owies i propolis, czyli kit pszczeli będący źródłem chryzyny. Wszystko w śmiesznie niskich dawkach. Żaden z w/w składników nie ma magicznej mocy, żaden nie zbuduje mięśni, żaden nie spali tłuszczu. Jedyne co może się wydarzyć to delikatne pobudzenie, może - poprawa samopoczucia i jako nagroda pocieszenia: wzrost libido. Nawet jednak gdyby preparat ten zawierał zestaw zakazanych anabolików, podawany był w iniekcjach 4 razy dziennie to zbudowanie 12kg czystej masy mięśniowej w ciągu kilku tygodni jest po prostu nierealne, nie mówiąc już o zwiększeniu obwodu bicepsa o 11cm. Natury się nie da oszukać działając wbrew jej prawom.

Niestety prawda jest brutalna, niedochodowa, a na dodatek mało atrakcyjna, więc nie doczekała się reklamy: skutecznym środkiem na poprawę estetyki sylwetki jest zmiana nawyków żywieniowych i odpowiedni dobór fizycznej aktywności pod indywidualne możliwości i cele. Nie koniecznie kosztem wielkich wyrzeczeń, ale bez konsekwencji i rozsądku się nie obejdzie. Niestety.

A wspomagając się suplementami warto wybierać środki sprawdzone, od zaufanych producentów, z pewnych sklepów, środki których referencje nie ograniczają się jedynie do kolorowych banerów utrzymanych w konwencji Mango Gdynia. W innym wypadku narażamy się nie tylko na rozczarowanie i stratę zainwestowanych pieniędzy, ale również ryzykujemy własnym zdrowiem.

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2011-05-20 08:17:41

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2011-05-20 14:57:21
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1520 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11162
Dobry art. może świerzaki zauważą, że zryw - dwa tygodnie przed plażą jest bezsensowny bo nic nie zrobią.

SOG wciśnięty 4 palcami.

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/kongres_usa_pizza_to_warzywo_amerykanskie_dzieci_jedza_218350.html - USA zdecydowało. Pizza jest warzywem. Na redukcji jemy 800gram warzyw. DZIKO

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 835 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 16891
Jeśli chciałeś tym ostrzec napaleńców, którzy w to wierzą to nie uda Ci się to. Tacy ludzie, którym zależy na tym żeby szybko bez żadnych wyżeczeń być "super" nie chce się czytać tyle tekstu. Na ogół zadają pytania o doping w dziale z "szybkimi pytaniami dla niezarejestrowanych"

Przeczytałem całość, to co piszesz to 100% prawda, ale wie to każdy co ma styczność z siłownią od dłuższego czasu. Miejmy nadzieje, że chociaż jednego ślepego nawrócisz i nie kupi on tego soku z gumijagód :)

SOG oczywiście.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1423 Napisanych postów 35562 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 150829
mikadorus - dzieki

mrow007 - wiesz, myślałem podobnie, ale gdyby było tak jak mówisz, nie napisałby tego arta. Uwierz mi że pytania o takie środki j/w zadają często osoby z kilku lub nawet kilkunastoletnim stażem treningowym, ktore "z nie jednego pieca chleb jadły". Ot, siła reklamy powtarzanej w kółko do upadłego...

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2011-05-20 01:20:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10889 Napisanych postów 49854 Wiek 27 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 57816
W ciekawym tonie napisane, sog oczywiście. Ale żaden artykuł, żadne kazania i morały nie otrzeźwiają równie skutecznie co... rozczarowanie.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 835 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 16891
@faftaq
Jeśli tak mówisz to może nie staż tu jest wyznacznikiem, a racjonalne myślenie. Te rekalmy pokazują środki, które teoretycznie są lepsze od SAA. W praktyce jest inaczej, zresztą sam tutaj podałeś przykład składu takiego środka.

Zresztą podobnie jest ze zwykłą kretyną i innymi boosterami. Zwykłe mono na allegro jest reklamowane jeko super anabolik.

Podam jeszcze bardziej błachy przykład GAINERY - i te reklamy 5KG Gainera = 5KG Mięśni

Hah śmieszne, ale prawdziwe.

Weźcie zagląnijcie do tematu z pojedyńczymi pytaniami. Na przedostatniej stronie w ostatnim poście mam problem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1520 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11162
Bo mono to super anabolik przecież. Ogółem kreatyna.

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/kongres_usa_pizza_to_warzywo_amerykanskie_dzieci_jedza_218350.html - USA zdecydowało. Pizza jest warzywem. Na redukcji jemy 800gram warzyw. DZIKO

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2920 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 25539
dobry art., chodziaż powiem, że placebo to też super środek, widziałem parę razy, jak chłopaki na siłowni na Meta-anabolonie od megabola robili maksy na klatę .

ja to bym dał do podwieszonych
sog wszedł.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55245 Wiek 46 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 335562
Skoncentrujmy się na tym co działa:

Kreatyna/Stacki
Amino/BCAA
Spalacze
Białka/Gainery jako ekwiwalent
Witaminy/minerały jako uzupełnienie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55245 Wiek 46 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 335562
Warto też dodać kombajny multisuplementacyjne przed i po treningowe
Są one jednak dość drogie acz wygodne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 114 Napisanych postów 5707 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 132855
temat wlasciwie walkowany w kolko. SFD ma tylu userow, a wydaje sie, jak by tu nikt nie zagladal

Ogolnie ostatnio (a wlasciwie od dluzszego czasu) widac trend, ze doslownie na wszystko mozna kupic tabletke, na wszystko znajdzie sie kapsulka, wystarczy tylko wylozyc troche kasy i "puf!", masz co chcesz. Producenci bardzo skrzetnie wykorzystuja braki podstawowej wiedzy u kupujacych (no ale tak jest wszedzie).

Przypadki braku wiedzy i poleganiu na mitach, i wlasnych urojeniach, z ktorymi spotkalem sie osobiscie:
- dziewczyna, zero diety, jeden posilek dziennie (wielki obiad, a potem gora slodyczy) - klientka uznala, ze jak cos ma w nazwie "dietetyczny" to znaczy, ze odchudza i tym sposobem Olimp Matrix stał sie batonem odchudzajacym - nawpieprzam sie batonow i schudne obecnie ma przepiekny, ksiazkowy wrecz efekt jojo po dlugotrwalej glodowce.

- chlopak, zero diety, trening 6 razy w tygodniu (tylko maszyny (oczywiscie nie robi nuk), ciezar minimalny, po 20 powtorzen na serie, bo chlopak chce schudnac ), do tego biegi dlugodystansowe - i nic, stoi w miejscu od roku. A jak sobie zrobi tydzien przerwy, to odrazu bebech rosnie Stwierdzil, ze chyba sobie kupi l-karnityne i hmb, i to mu pomoze schudnac

Do młodych i napalonych na 10kg miesni w tydzien - chyba najlepszy art popelnil knife - http://www.sfd.pl/SEEEZON__opracowanie_najczęściej_zadawanych_pytań_dot._supli_i_treningu_by__knife_-t421024.html

Dodatkowo polecam takim pokazac (oprocz ww arta) filmy "I want to look like thay guy" i "Bigger, Stronger, Faster" - zamiast filmikow Colemana

SOG

Należy okazać!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc

Następny temat

cos dobrego na mase

Fitmeal