SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

13 lutego - UFC 258: Kamaru Usman vs Gilber Burns

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3770

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


UFC 258: Usman vs. Burns – wyniki ważenia

Przedstawiamy wyniki ważenia przed galą UFC 258: Usman vs. Burns, która odbędzie się w UFC APEX w Las Vegas, a jej walką wieczoru będzie pojedynek o tytuł wagi półśredniej między mistrzem Kamaru Usmanem a Gilbertem Burnsem. W walce co-main event w wadze muszej zmierzą się Maycee Barber i Alexa Grasso.

Ważenie rozpocznie się o godzinie 18:00.

Karta główna (godzina 4:00)

Walka o tytuł wagi półśredniej
170 lbs.: Kamaru Usman (170) (c) vs. Gilbert Burns (170)

Co-main event
125 lbs.: Maycee Barber (126) vs. Alexa Grasso (125.5)

185 lbs.: Kelvin Gastelum (186) vs. Ian Heinisch (185.5)
155 lbs.: Bobby Green (156) vs. Jim Miller (155.5)
185 lbs.: Julian Marquez (185) vs. Maki Pitolo (185)

Karta wstępna (godzina 2:00)
185 lbs.: Anthony Hernandez (186) vs. Rodolfo Vieira (186)
170 lbs.: Dhiego Lima (171) vs. Belal Muhammad (169.5)
115 lbs.: Mallory Martin (115.5) vs. Polyana Viana (116)
Catchweight 140 lbs.: Andre Ewell (138.5) vs. Chris Gutierrez (140)

Karta przedwstępna (godzina 00:15)
145 lbs.: Brian Kelleher (145.5) vs. Ricky Simon (145.5)
170 lbs.: Gabe Green (169.5) vs. Phil Rowe (171)
125 lbs.: Miranda Maverick (125.5) vs. Gillian Robertson (125.5)







Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2021-02-12 18:35:52

Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2021-02-12 20:10:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
Robertson vs Maverick - 50/50, ale dam na Maverick. W stójce jest nieco lepsza, powinna raczej wywierąć presję więc będzie mieć łatwiej z zamknięciem na siatce, jest silniejsza, moze zarówno obalać i kontrolować jak i spróbować utrzymać walkę w stójce choć w sumie myslę, ze jak Robertson ją zechce to raczej obali za którąś próbą, a z góry może poddać lub skontrolować mocno. Ale no minimalnie Maverick przez decyzję bo troszkę więcej atutów ma za sobą.
Green vs Rowe - Green ma całkiem spoko boks przeplatany z kopnięciami, narzuca mocne tempo, ale jest dziurawy i dużo dużo mniejszy, myslę ze dość twardy Rowe zbierze swoje a i będzie trudny do trafienia przez warunki, mocniej uderza, będzie wygrywał i w obszarze boksu i kopnięć. Moze też sam obalać i skontrolować Gabe'a choć ten jest aktywny z pleców.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
Kelleher vs Simon - Simon raczej w stójce będzie szybszy, aktywniejszy i może nawet na nogach punktować Kellehera, ale no będzie spore zagrożenie przegraną przez nokaut + Kelleher ma dobre kopnięcia na łydkę. Simon powinien raczej obalać jak zwykle, to super zapaśnik ale no musi uważać na te zaj**iste gilotynki Kellehera. Myślę jednak że mieszaniem stójki z klinczem i obaleniami Ricky tutaj ugra decyzję.

Ewell vs Gutierrez - Tu mam chyba największy problem z typem z całej karty. Gutierrez ma zaj**iste kopnięcia ale nie wiem czy ma w nich większą przewagę niż Ewell w obszarze bokserskim. Chris ma całkiem spoko proste, ale nie zachwyca mnie od strony kombinacji, a Ewell ma naprawdę zaj**iste kombinacje, ciasne proste, mocniej uderza, bardzo dobrze kontruje, kopnięcia też ma ładne. Myślę, że to raczej Andre będzie wywierał presję, jest odrobinę szybszy, ma zaj**isty jak na kogucią zasięg. Dodatkowo ma raczej troszkę lepsze zapasy, ale Guti odrobinę lepszy parter. Minimalnie Ewell pkt


Zmieniony przez - Darksheep w dniu 2021-02-13 11:17:40
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
Martin vs Viana - Viana wygra ale nie wiem czemu
Lima vs Muhammad - Muhammad będzie raczej aktywniejszy, wywrze presję, ma całkiem dobry boks i kopnięcia, znacznie lepsze zapasy. Lima troszkę poprawil TDD, ale raczej Belal będzie w stanie go łatwo obalać, kondycyjnie też Muhammad stoi dużo lepiej. Lima jak ma wygrać to raczej ustrzelić, moze sprawić mały problem lowkickami ale raczej myślę że Muhammad go zamęczy i skończy jakoś pod koniec walki. Belal tko r3
Hernandez vs Vieira - Vieira powinien wygrać, w stójce Hernandez moze go znokautować, ale raczej Rodolfo go zamknie na siatce a tam prędzej czy później sprowadzi. Anthony ma dobry parter, ładnie się skręca, nie musi byc łatwy do ustabilizowania, dobrze się broni przed poddaniami, kondycyjnie stoi całkiem nieźle, ale no myslę ze jego styl w parterze jest jednak nieco za chaotyczny na takiego parterowca jak Brazol i stawiam że Vieira podda w 1-2 rundzie.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
Pitolo vs Marquez - Myslę, że Pitolo jest lepszy technicznie, szybszy, będzie aktywniejszy, a jeśli Marquez go nie skończy w parterze to myślę, że w późniejszych rundach będzie zbyt zmęczony by obalić Makiego. Pitolo pkt
Green vs Miller wypadło :(
Gastelum vs Heinisch - Gastelum raczej powinien mieć wyraźną przewagę w stójce, a myślę ze Heinisch będzie miał problemy z obalaniem a tym bardziej kontrolowaniem go i zrobieniem mu czegoś poważnego w parterze. Nie skreślam Iana bo no może tu odnotowywać sukcesy, jest silniejszy, w stójce robi progres, zapaśniczo stoi dobrze, kondycyjnie takze. Ale dość wyraźnie stawiam na to, że Kelvin wypunktuje.
Barber vs Grasso - Jeśli Barber obali to może porozbijać, ale myślę że Grasso utrzyma walkę na nogach gdzie bedzie sporo sprawniejsza technicznie, szybsza. Maycee będzie mogła znokautować, ale w sumie Alexa moze też iść po obalenia. No stawiam na Grasso przez decyzję
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Intensywna konfrontacja twarzą w twarz między bohaterami walki wieczoru gali UFC 258 mistrza Kamaru Usmana i Gilberta Burnsa





...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
Usman vs Burns - Burns ma na pewno lepszą stójkę, może sutrzelić, może poddać ale jeśli Usman będzie ostrożnie obalał to powinien raczej być w stanie pewnymi fragmentami kontrolować w parterze. Raczej spodziewam się jednak dociskania do siatki, Burns nie jest zawodnikiem który by unikał zbytnio klinczu i tu myslę, ze to wyjdzie dla niego na złe. Usman będzie w stanie go w swoim stylu zamęczyć, okolicznościowo obalić, zadać nieco uderzeń z góry. W późniejszych rundach myślę że będzie mieć coraz wyraźniejszą przewagę i może nawet zacząć odnotowywać coraz większe sukcesy w stójce, gdzie wg mnie jest całkiem niezły choć ofc z świezym Burnsem na nogach go nie widzę. Ale no Kamaru przez decyzję
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Statystyki bohaterów walki wieczoru o tytuł wagi półśredniej na gali UFC 258 Kamaru Usmana i Gilberta Burnsa



Taka ciekawostka dotycząca aktualnego pretendenta do tytułu wagi półśredniej Gilberta Burnsa

„Jeśli Gilbert Burns wywalczy tytuł mistrza, dokona coś czego nie dokonał żaden inny brazylijski zawodnik UFC: zdobędzie tytuł mistrza wagi 170 funtów. Brazylijscy zawodnicy zdobywali tytuły w każdej z dywizji UFC, ale trzy razy przegrywali w walkach o pas w dywizji 170 funtów.”




Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2021-02-13 19:04:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 20 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 106
Darksheep

Barber vs Grasso - Jeśli Barber obali to może porozbijać, ale myślę że Grasso utrzyma walkę na nogach gdzie bedzie sporo sprawniejsza technicznie, szybsza. Maycee będzie mogła znokautować, ale w sumie Alexa moze też iść po obalenia. No stawiam na Grasso przez decyzję


Mi się wydaję, że Barber wyciągnie wnioski z ostatniej porażki, zresztą jedynej, jakiej doznała w swojej karierze i zacznie w miarę spokojnie. Z czasem będzie zwiększała presje, na słabszą fizycznie rywalkę, a następnie spróbuje skończyć. Barber ma bardzo duży potencjał, w dodatku UFC promuję ją bardziej niż inne zawodniczki, ze względu na to, że walczy widowiskowo (większość walk kończyła przed czasem), no i wygląd zewnętrzny. To też zwiększa jej wartość, w oczach tej organizacji, która jednak chce sprzedawać, jak najwięcej PPV. Dałem singla na 1. Mnożnik 2.00.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


UFC 258 Usman vs. Burns – wyniki walk

Przedstawiamy wyniki walk gali UFC 258: Usman vs. Burns, która odbędzie się w UFC APEX w Las Vegas, a jej walką wieczoru będzie pojedynek o tytuł wagi półśredniej między mistrzem Kamaru Usmanem a Gilbertem Burnsem. W walce co-main event w wadze muszej zmierzą się Maycee Barber i Alexa Grasso.

Gala rozpocznie się o godzinie 1:00 czasu polskiego.

Walka wieczoru:
170 lbs.: Kamaru Usman pokonał Gilberta Burnsa przez TKO (ciosy) 0:34, runda 3 – walka o pas wagi półśredniej

Karta główna (godzina 4:00 czasu polskiego):
125 lbs.: Alexa Grasso pokonała Maycee Barber przez jednogłośną decyzję
185 lbs.: Kelvin Gastelum pokonał Iana Heinischa przez jednogłośną decyzję
155 lbs.: Bobby Green vs. Jim Miller – walka odwołana z powodu problemów Greena po zbijaniu wagi
145 lbs.: Ricky Simon pokonał Briana Kellehera przez jednogłośną decyzję
185 lbs.: Julian Marquez pokonał Makiego Pitolo przez poddanie (duszenie anaconda) 4:17, runda 3

Karta wstępna (godzina 2:00 czasu polskiego):
185 lbs.: Anthony Hernandez pokonał Rodolfo Vieirę przez poddanie (gilotyna) 1:53, runda 2
170 lbs.: Belal Muhammad pokonał Dhiego Limę przez jednogłośną decyzję
115 lbs.: Polyana Viana pokonała Mallory Martin przez poddanie (balacha) 3:18, runda 1
140 lbs.: Chris Gutierrez pokonał Andre Ewella przez jednogłośną decyzję

Karta przedwstępna (godzina 1:00 czasu polskiego):
170 lbs.: Gabe Green pokonał Phila Rowe’a przez jednogłośną decyzję
125 lbs.: Miranda Maverick vs. Gillian Robertson – walka odwołana z powodu objawów chorobowych Robertson


Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2021-02-14 13:44:36
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

KSW 57 Phil De Fries vs Michał Kita o pas oraz Borys Mańkowski i Antun Racić

Następny temat

Weili Zhang kontra... Rose Namajunas

WHEY premium