SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

„Dobijanie” nóg po treningu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 143

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 175 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4670
Witam, trenuję planem FBW A i B, które stosuję zamiennie, 3x w tygodniu. Zawsze po zakończonym treningu robię około 3 serii dodatkowo na czwórki (jeśli w planie mam czwórki) i tak samo z dwójkami. Czasem też dołożę coś na łydki. Czy taka praktyka jest akceptowalna i to dobry pomysł, żeby wzmocnić nogi? Dodam, że są one moim priorytetem.

W planie A mam:
4x5 Przysiad ze sztangą na plecach
3x10 łydki (siedząc/na maszynie/na smithie)

W planie B mam:
3x6 Martwy ciąg
3x10 Łydki (w/w)

Czy warto dołożyć takie 3 serie na daną partię po treningu „na dobicie”?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6513 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777689

Wszystko zależy w pewnym stopniu od zaawansowania bo są metody intensyfikacji treningu jak back off czy podobne im drop sety.
Ponad to nie podałeś całego planu treningowego żeby jakoś sensownie się odnieść do Twojego pytania.

Natomiast ja polecam zawsze zachować pewną równowagę między przysiadami i martwym ciągiem bo to antagonistyczne ćwiczenia i warto mieć podobną ilość serii w tych ćwiczeniach.
Nie napisałeś za wiele o swoim zaawansowaniu treningowym, ale wnioski nasuwają się dość jednoznaczne.

Jeśli podchodzimy do treningu siłowego w sposób zaangażowany to po dobrze wykonanym treningu siłowym nie powinieneś mieć ochoty na więcej wrażeń danego dnia. Ja bym w pierwszej kolejności zwiększył objętość treningową bo tak na prawdę dla średniozaawansowanego ćwiczącego 4x5 to marna objętość dla przysiadu bo 20 powtórzeń to nic.
Na początek możesz zrobić 4x10 powtórzeń, do tego trzeba pamiętać o regularnym zwiększaniu obciążenia treningowego i tempie treningowym. Jak po korekcie podstawowych parametrów treningowych dalej będziesz czuł niedosyt to znaczy, że trzeba dalej zmieniać trening.




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2024-02-06 17:53:16

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
witaj.
jak noga jest prio i zalezy CI na tym, aby ja rozwijac mocniej to calosc wykonaj od razu :) chyba, ze wiaze sie to np. z jakas opcja czasowa, ze jak starczy ci czasu to robisz jeszcze dodatkowe cwiczenia. Jak nie, to smialo po tych siadach czy ciagach atakuj odpowiendio czwroki czy tylna tame uda. Nie ma potrzeby robic tego na koniec treningu, tym bardziej ze masz tylko po jednym wielostawowym ruchu.
smialo walnij siady a po nich jakas forme wykroku czy siady bulgarskie
martwy ciag mozesz zamienic na RDL, czy opcje na prostych nogach i dorzucic typowo jakies uginanie podudzi

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6268 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Nie do końca rozumiem założenia tego typu dodatku i jego cel. Jeżeli masz określony plan treningowy, to należy się jego trzymać i tyle, a nie dodawać coś dodatkowo. Jeżeli chcesz dodać jakieś ćwiczenia, to dodaj, ale trzymaj się tych założeń, a nie raz zrobisz, a innym razem nie zrobisz. Takie coś nieszczególnie ma sens z uwagi na brak możliwości progresu, a on jest jedną z podstawowych zasad dobrego planu treningowego. Jeżeli chcesz bardziej zaangażować mięśnie czworogłowe, to dodaj ćwiczenie, ale nie na sam koniec planu.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Push Pull Legs - ocena

Następny temat

Trening Push Pull - ocena

WHEY premium