SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Żylak pod pachą

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1644

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 44
Witam wszystkich,

Dwa tygodnie temu pojawiło mi się pod pachą zgrubienie widoczne na zdjęciu. Miałem robione wyniki krwi i 2 razy USG. Węzły chłonne i krew w normie. Prawdopodobnie jest to żylak pod pachą. Byłem u kilku lekarzy, którzy kategorycznie zabronili mi treningów na siłowni z powodu obawy możliwości pęknięcia i odesłali mnie do naczyniowca, który zdecyduje co dalej. Dodam też, że mam problemy z żylakami również na nogach. Chciałem zapytać czy może ktoś tutaj miał podobne przypadłości i jak ewentualnie sobie z tym radził? Nie wyobrażam sobie zaprzestania treningów i wiem też, że lekarze z automatu każą przestać trenować, ale nie chcę bagatelizować tych objawów. Może ktoś będzie w stanie podzielić się swoimi doświadczeniami z podobnymi przypadłościami? Pozdrawiam.




Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237848
Siemka, ja się doświadczeniem nie podzielę, w sensie też mam zylaki w obrębie łydek ale jakoś nie byłem tego badać ani nie przyszło mi jeszcze do głowy żeby usuwać.
Wiesz, lekarze tak mówią bo też nie chcą brać odpowiedzialności za kogoś, bo później jak coś Ci się stanie to do kogo mieć pretensje.
Ja bym tam na bank trenował dalej a jak Ci to przeszkadza to udałbym się do dobrego chirurga i z nim pogadał o zabiegu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 44
Jeżeli chodzi o żylaki na nogach to jedną już miałem operowaną, a drugą nogą prawdopodobnie w przyszłym roku. Co do tego pod pachą to jestem umówiony do chirurga naczyniowego na 21 listopada. Ogólnie załamka...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12087 Napisanych postów 160549 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234870
witaj.
No niestety miejsce jest dosc klopotliwe bo znajduje sie dosc blisko serca/pluc wiec wytwarzane cisnienie w takich zylach bedzie duzo wieksze niz w przypadku mocno oddalonych konczyn dolnych. Skoro lekarz zabronil treningow, to oczywiscie powinienes dostosowac sie do wytycznych i nie kombinowac szukajac porad od przypadkowych osob w Internecie. Czasem zadziwiajace jest to, ze nie szukamy medyka z wyksztalceniem. A bardziej liczy sie dla nas to co napisze Janusz w Internecie...

jeszcze zdarzysz z forma i treningami. Chyba, ze wolisz wyladowac w szpitalu z gorszymi powiklaniami i okaze sie, ze juz nigdy sobie nie potrenujesz tak jak lubisz

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21779 Napisanych postów 71347 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575995
Lekarze poszli na łatwizne zwyczajnie. Być może ten od naczyń powie co innego, zaleci suplement/lek który wzmocni ścianki naczyń i nie będzie potrzeby odpuszczać treningów. Poczekaj na konsultacje, w tym czasie postaraj się poszukać w okolicy poradni medycyny sportowej jak terminy i w ogóle, albo jak Cię stać szukaj prywatnie będzie pewnie szybciej.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 44
Na chwilę obecną odpuściłem treningi bo boje się tego pęknięcia. Dwa tygodnie temu był to malutki guzek, a teraz jest wyraźne pogrubienie i boje się, że jak będę to przesilać to będzie tylko gorzej, a tak jak napisał TomQ jest to blisko serca i płuc. Już zasięgnąłem opinii onkologa, hematologa i lekarza rodzinnego i wszyscy mówili to samo. Czekam na wizytę u naczyniowca, ale zapewne skończy się to jakąś operacją/ zabiegiem. Załamany jestem bo zrobiłem życiówkę. Jeszcze rok temu ważyłem 105kg. Teraz waga 80kg, zadbałem o siebie, a tu same problemy zdrowotne...

TomQ byłem u lekarzy i dlatego stosuje się do zaleceń, ale napisałem tu na forum bo czasem warto zobaczyć czy ktoś miał podobne doświadczenia chociażby w kontekście dalszego leczenia. Człowiek wie na co może się nastawiać. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21779 Napisanych postów 71347 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575995
Możesz wstawić opis usg?

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 44
Wrzucę po południu bo wynik mam w domu, a teraz jestem w pracy. Na pewno to zrobię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12087 Napisanych postów 160549 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234870
Wiem, tylko musisz pamietac, ze tutaj wazniejsze jest przede wszystkim zdrowie.
w Internecie masz przypadkowe opinie. Wiem tez jak to jest gdy bardzo mocno chcemy trenowac, a nie jestesmy w stanie. Wtedy szukamy chocby jednego potwierdzenia, ze mozna cwiczyc i stosujemy sie do tego akurat, tkroe bedzie nam pasowalo :) tak dziala nasza glowa gdy szuka podkladki, usprawiedliwienia do naszych dzialan, ktore gdzies tam sa przeciwne do uslyszanej diagnozy. Poczekaj jeszcze troche z wysilkiem i zobaczysz co powie specjalista
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9060 Napisanych postów 82743 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699814
Dokładnie jw . Nie konsultuj swoich badań z anonimowymi użytkownikami forum . Konsultuj ze specjalista.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 44
Tak zrobię. Dzięki za Wasze opinie Panowie. Boje się, że cała moja praca może pójść na marne i już nie wrócę na siłownię bo niestety mam taką genetykę, a nie inną. Mój organizm jest podatny na żylaki i co raz wychodzą mi takie kwiatki. Mam pracę fizyczną i gdy do tego dokładam siłownię to może jest to zbyt duże obciążenie dla organizmu. Najpierw na nogach żylaki, a teraz już nawet pod pachą. Nie sposób cały czas się operować bo pracować też trzeba, ale bez siłowni też mi ciężko wyobrazić sobie życie. Dzięki Wszystkim jeszcze raz za wyrażenie swojej opinii.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyniki badań testosteronu

Następny temat

Zwyrodnienie kolan - porady

WHEY premium