SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Łokiec golfisty? a może tenisisty?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2650

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 147 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2753
Witam

Podczas ćwiczeń uginania przedramion ze sztang łamana zaczałem mieć ból w okolicach nadgarstka, zlekceważyłem go i ćwiczyłem tak dalej przez miesiąc, w pracy fizycznej którą wykonuje mocno uderzyłem otwartą dłonią w element i wtedy ból był wiekszy więc łacznie po około 2 miesiącach udałem się do fizjoterapeuty który stwierdził łokieć golfisty. Mialem przez tydzień ultradzwieki + olfen (żel przeciwzapaleniowy), laser i co dwa dni masaż, poprawiło się po pierwszym masazu, w zasadzie ostry ból ustapił i sytuacja stała się taka jak wczesniej czyli ze boli ale bez dramatu, i w sumie po tych zabiegach było jeszcze lepiej ale w zasadzie od tego czasu sytuacja stoi w miejscu, tzn nic ciezkiego nie robi i czuje ze problem nadal jest, ale jakbym chciał cos porobic fizycznie, cokolwiek posadzenie drzewka, uciecie galezi, niesienia wiadra z węglem to po pewnym czasie ból jest większy, chcialem was jednak głownie zapytac tych co mieli owy problem, czy majac takie cos mieliscie tak ze łokieć nie bolał a tylko nadgarstek? Pokazuje na filmie gdzie mnie boli, reke trzymam prosto i jest okej, przekrece lekko i czuc ostry ból, to jest taki przyklad bo na SUCHO inaczej nie umiem tego pokazac, a wiadomo przy roznych czynnosciach fizycznych boli tez innym zakresie ruchu, proszę o wpis czy tak mieliscie? Boli w nadgarstku i ból idzie ścięgnem? na długości 10cm w stronę łokcia tak jak pokazuje ...



Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 147 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2753
JEszcze dodam, ze jak robiłem to uginanie przedramion ze sztanga lamana, to pozycja startowa ze tak to nazwe, sztanga na wysokosci jaj, dochodze do brzucha i zaczyna kluc, a przy samej klasie a dociagalem do samej pod brode ze tak to nazwe, jeszcze nadgarstki tym bardziej dociagalem do srodka tak jakby zawijalem w dol to najwiekszy bol byl, ale nadgarstek i to sciegienko, nie lokiet
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 135 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 912
zrob usg nadgarstka,lokcia bedziesz wszystko wiedzial...idz do ortopedy...potem do fizjoterapety...jesli potwierdzi sie diagnoza polecam fale uderzeniowa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 39 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2847
U mnie ból występuje bezpośrednio w okolicach łokcia. Zabiegi typu laser, ultradźwięki, masaż,magnetronik nic nie dały. Dopiero po udaniu się na falę uderzeniową zauwazyłem różnice. Zmagam się z łokciami od 2 lat. Falę miałem pół roku temu i w chwili obecnej łokcie już same w sobie nie bolą. Czasem jak chwycę coś cięższego to wraca nieprzyjemny,kłujący ból. Ale do ćwiczeń wciąż boję się wrócić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 686 Napisanych postów 6789 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66950
łokieć golfisty to raczej nie jest jak ja miałem to odczuwałem ból o "wewnętrznej" strony łokcia przy maksymalnym wyproście i maksymalnym ugięciu

To w sumie dbra wiadomść bo łokcia golfisty nie można wyleczyć tylko zaleczyć

Mi pomogło wstrzyknięcie krwi żylnej potem 2 tygodnie jonoferezy i naświetlania laserem

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 147 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2753
Dziekuje wam za wpisy.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 686 Napisanych postów 6789 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66950
najlepiej wybrać się do ortopedy i to takiego zajmującego się tematyką sportową koszt takiej wizyty od 120 zł w góre i raczej większe miasta lub niedaleko ośrodków olimpijskich
1

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 147 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2753
Dziekuje za wpisy. Pisze drugi raz bo mi cały post wcięlo ... :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 686 Napisanych postów 6789 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66950
spoko

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 147 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2753
O Boże ciagle mi sie myli daje ENTER a to wysyla, omg :/ Przepraszam

A więc jeszce raz

Wczoraj pomimo bólu który czułem obciązałem ręke, ból na wieczór był większy wiec postanowilem poczytac o tym łokciu golfisty dokladniej i wam tu napisalem, dzis rano wykonywalem pewne cwiczenia bo mam problem z miednica, nagle zauwazylem ze przestalo jakby bolec, rano bolalo, pozniej jakby nie, znow dzis obciazalem reke caly dzien i jak narazie dramatu nie ma, moze minimalnie cos czuc ale po takim obciazaniu powinno bolec, nie wiem Panowie co sie stalo ... jak reka odjął ... oczywiscie poprawilo mi to humor, choc z drugiej strony czytalem ze ten lokiec golfisty to tak potrafi ZNIKNAC nagle i rownie NAGLE powrócic! Generalnie nie lubie zapeszac i napisal bym wam to za miesiac gdyby bylo wszystko okej ale nie bylo by to fair bo Was prosilem o zdanie, wypowiedzieliscie sie i ja tak bez slowa nic wiec pisze choc zawsze jestem przezorny : )

W gwoli ścislosci. Ja z tym poszedlem do fizjoterapeuty, On mi mowi ze mam problem z EKSTRA w nadgarstku i ze mam sklejona tkanke, niestety bylem u niego tylko raz bo mnie wkurzyl czym innym, zaraz poszedlem do drugiego, stwierdzil lokiec tenisisty, co ciekawe masował dokladnie tam gdzie ten pierwszy, mysle sobie więc okej ... Czy mówi wam cos stwierdzenie PROBLEM Z EKSTRA? Podejrzewam ze to OSOBISTE nazewnictwo fizjoterapeuty ale wole zapytac? Hm?

Odnośnie jeszcze tego bólu, opisałem wam i pokazałem na filmie jaki ruch sprawia ból, czyli takie minimalne przekręcanie ręki, oczywiście są tez inne sytuacje ale trudno je spamiętac, kojarze jeszcze dwie sytuacje kiedy na 100% boli, a więc czy mieliscie ból w takich sytuacjach?

- powiedzmy ze otwieracie bagaznik w samochodzie, i z ziemi za uszy bierzecie torbę z duża ilością zakupów, conajmniej pare kilo, i ją podnosicie tak zeby ją włożyc do bagaznika, automatycznie dłoń podnosicie wysoko gdzies na wysokosc klatki piersiowej bo siatka ma długie uszy i trochę wazy a bagaznik jest powiedzmy 60cm od ziemi ... w takich sytuacjach czulem bol, kłucie w srodku nadgarstka przechodzące na to sciegienko co pokazalem na filmie, takie ze cięzar nie byl nie wiadomo jaki, bralo sie nie raz wieksze ciezary ale automatycznie chcialo sie wrecz wrzucic ta torbe do bagaznika a nie klasc delikatnie bo tak bolalo chwilowo ze albo z bolu pusci sie torbe na siebie albo wrzuci do bagaznika

- druga sytuacja kiedy BANKOWO bolało, OSTRE, MOCNE podanie sobie ręki na powitanie z druga osoba, ale nie taki lekkie tylko mocny uscisk z takim wbiciem jednej dłoni w drugą, BARDZO bolesne ukłucie w srodku nadgarstka idące na to ścięgienko co pokazywałem na filmie

Takie sytuacje mi sie kojarzą. Generalnie np. jak wmasowywalem maść w łokieć, w miejsce GOLFISTY to po wmasowywaniu potrafilem miec uczucie punktowego dziwnego odczucia w nadgarstku, łokciu oraz w okolicach barku, tak jakby w miejscu gdzie mięsieć klatki przyczepia sie do barku ...

Dzis juz dzwonilem do ortopedy ktory kiedys mi pomogl, ale nie dodzwonilem sie, moze to nie bedzie potrzebne.
Juz wczesniej myslalem nad USG, tylko chocbym chcial isc prywatnie to co? Musze wiedziec co mi maja zbadac, najlepiej by bylo skierowanie konkretnie od ortopedy albo USG u niego, bo prywatnie ot tak zaplace, powiem a TU i TU, a to bedzie byle chirurg robil i bede w lesie.

Dzięki ze na moja prosbe odezwaliscie sie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 492546
żeleś

To w sumie dbra wiadomść bo łokcia golfisty nie można wyleczyć tylko zaleczyć



oczywiście że można , skąd taka opinia ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 147 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2753
Kurde szkoda ze postów nie mozna edytowac, ja pisze nie za fajnie, raz pisze tenisisty, raz golfisty sory Panowie, chodzi o golfisty, taki u mnie stwierdzono.


Zmieniony przez - Krzysiek88 w dniu 2016-03-04 21:44:04
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Naderwane więzadła MCL

Następny temat

Nadużywanie stymulantów – czy dotyczy także Ciebie?

WHEY premium