SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

!~Problem~! [Gaz, broń, niepełnoletność]

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4060

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 26
Witam!

Mam pewien problem. Jestem niepełnoletnią osobą, a mam trochę problemów na ulicy i w szkole. Zakupiłem sobie gaz lzawiący do obrony. Czuję się z nim bardzo bezpiecznie. Nie szpanuję nim, ani nie psikam na niewinne osoby.
Mam pytanie. Czy taki gaz jest legalny? Co może zrobić mi policja za posiadanie takiego gazu gdyby mnie złapali? Co jeśli złapią mnie na jego użyciu na napastniku?



Drugi problem polega na tym, że chciałbym zakupić jakąś broń. Oczywiście nie palną! Chodzi mi o coś hukowego/na gumowe kulki/ czy farbę (chyba, że jest coś jeszcze ciekawszego). Wiem, że raczej problemy miałym i z gazem, jak i z taką bronią. Jednak chciałbym abyście mi poradzili z jaką bronią mógłbym się najmniej obawiać gdyby mnie złapała policja i jaka będzie skuteczna przeciw napastnikowi. Chodzi o to, żeby nie urwało mu nogi :D ale żeby powaliło go, bądź wystraszyło skutecznie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
skinheads
pistolet strzelający gazem naprzykład piepszowym nie trzeba miec a data nie spojrzałem


Na broń strzelającą gazem pozwolenie mieć trzeba
Natomiast na ręczny miotacz gazu o wyglądzie broni palnej(jednak nie strzelający) pozwolenia nie trzeba

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
pozostań przy gazie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 26
hmmmm też tak myślę, ale czy miałbym wielkie kłopoty, gdyby mnie ktoś z tym złapał?

A co do gazu to też policja może się czepiać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
dokładnie jak cynik75
skoro się już czujesz tak bezpiecznie z tym gazem to po co Ci coś innego?

Policja natomiast nie powinna sie czepic Ciebie o ten gazik(jeśli jest legalny) pod warunkiem że nie będziesz go używał w nieodpowiedni sposób.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Queblo, jeśli się nie mylę to gaz chyba mogą posiadać osoby powyżej 18 lat... A jakie masz problemy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
żeby kupić legalnie gaz trzeba miec 18 lat,jak będzie to interpretowane jak ktoś nieletni bedzie miał juz ten gaz to nie wiem.
Moga być tacy policjanci co od razu zarekwirują i zrobią afere a mogą być i tacy policjanci to tylko się zapytają skad go ma,a gdy powie że dostał na urodziny od kogos tam to odpuszczą.

chociaż z drugiej strony masz racje,troche się rozpedziłem mówiac ze nic mu nie zrobią...
Jedni mogą zrobić inni nie.

Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2008-03-14 00:37:14

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1910 Wiek 4 lata Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29229
Generalnie zazwyczaj Policjanci biorą sobie pałkę czy gaz więc nie będziesz miał sprawy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Wątpię, żeby mu nie chcieli nic zrobić w takiej sytuacji chociaż to jeszcze pół biedy, gorzej jak tego gazu użyje i nie ucieknie. Powiedzmy by miał tą akcję, jednemu by psiknął po oczach, od drugiego by sierpa dostał a trzeci by na policję zadzwonił. Swoją drogą mnie ostatnio policja przyczepiła się o mały nożyk (legalny i nie noszony w celach bitewnych ;]).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Weź młotek to sprawdzone narzedzie. Kiedy policja cie zlapie powiedz ze jestes budowlancem i spokojnie sie oddal. Gdy zlapie cie na obronie przed napastkniami krzycz ze jestes synem Thorna lub cos w tym stylu a nie pojdziesz do wiezienia:D. Tak serio gaz jest odpowiedni dla ciebie. Policja ci nic nie zrobi nawet jezeli go uzyjesz. To popularny srodek obrony nie wyrzadzajacy napastnikowi szkody. Jednak do jego skutecznego dzialania nie odlaczynym elementem jest kop w jaja i szybkie oddalenie sie. I o ile za ten gaz problemow mial nie bedziesz. (Przeciez sa nawet gazy co zostawiaja slad widoczny pod ultrafilotem dla policji) co za zrobenie czegos wiecej napsatnikowi problem mozesz miec. Jezeli jestes spokojny chlopak nie notowany, bez wyrokow, a raczej ludzie ktorzy napadaja tacy nie sa to bedziesz bardziej wiarygodny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Myślałem, że z tym młotkiem to na serio...
btw. myślisz, że nielegalne posiadanie broni jest uznawane inaczej jak ktoś był spisany raz a ktoś 10?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Myśle, że gaz to nie broń, bo trwałej krzywdy tym nie wyrządzisz, natomiast uważam że jeżeli znajdą przy tobie teleskopa a byłeś notowany ze 8 razy, albo zaliczyłeś proces za pobicie to inaczej na ciebie spojrzą.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

system walki w gromie ?

Następny temat

głowa

WHEY premium