SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

!!!!!!PYTANIA DOTYCZĄCE QUIZ'U KSW XIV TYLKO TU!!!!!!

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2882

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Cześć,

Jeśli macie jakieś wątpliwości odnośnie Quizu KSW XIV, to w tym temacie możecie śmiało zadawać rzeczowe pytania

Link do tematu konkursu gdzie wysyłamy swoje typy (wg określonego schematu):
https://www.sfd.pl/QUIZ_KSW_XIV__konkurs_grapplu-t643690.html

Życzymy powodzenia!

Zmieniony przez - Rafał_B w dniu 2010-09-08 20:35:57
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 371 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3795
Dobra wycofuje pytanie juz wszystko wiem kłanie sie czytanie ze zrozumieniem;p

Zmieniony przez - woojtalo w dniu 2010-09-08 21:26:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Można zmienić typowanie walki?
Zamiast Butterbean wygra przez TKO, chciałbym wpisać Butterbean wygra przez decyzję.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Rozumiem, że w obu przypadkach juz wszystko ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
"2.1.W wadze lekkiej do -70g można typować na jeden z dwóch następujące sposoby:
a. określenie ilości walk, które zakończą się przez poddanie - za poprawną odpowiedź otrzymać można 3 punkty .
...lub...
b. określenie ilości walk, które zakończą się w parterze oraz jakimi technikami będą one zakończone - tu za poprawne wytypowanie otrzymać można 6 punktów"

Czyli, jezeli daje a) 2 walki przez poddanie to moge otrzymac w przypadku gdybym trafil 6 puntow czy 18?

Zmieniony przez - domer w dniu 2010-09-10 15:03:46

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 644 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3519
Chciałem sie zapytac czy mogę dać, że zawodnik wygra przez "poddanie ciosy" czy jakoś tak chodzi mi o to jak skończyła sie ostatnia walka pudziana z sylvią, jest podane, że pudzian przegrał przez "Loss Tim Sylvia Submission (Punches)".
Mam napisać "poddanie przez ciosy ręką" czy to traktujecie jako TKO?



"a. określenie ilości walk, które zakończą się przez poddanie - za poprawną odpowiedź otrzymać można 3 punkty .
...lub...
b. określenie ilości walk, które zakończą się w parterze oraz jakimi technikami będą one zakończone - tu za poprawne wytypowanie otrzymać można 6 punktów . "


Czyli jak dam w peirwszym sposobie, że 2-wie walki skończą sie przez poddanie, a zakonczą sie 3 walki to mam zero punktów tak? A jak trafie to 3pkt

W drugim wariancie typuje, że 2-wie walki kończą sie w parterze (i ich sposob) i jak trafie mam 6pkt, a jak 1-na sie skończy w parterze to mam 0pkt lub trafie, że 2 w parterze, ale sposób zakończenia nie będzie się zgadzał to również mam 0pkt.
Dobrze rozumiem?




No jeszcze jedno pytanie, w wariancie a) można tylko podawać czy przez poddanie, a w wariancie b) tylko parter. Bo niektórzy mieszają wariant i piszą, że przez poddanie i wymieniają jak, a jeszcze inni podają tylko, jakby nie cały wariant b) czyli np "3walki zakończą się w parterze" i nie piszą jak.
W wariancie a) podajemy ile walk przez PODDANIE, w wariencie b) W PARTERZE i jak, zgadza się?

EDIT:
wysłąłem typy pisząc "-poddanie-uderzenia rękoma" to chodzi właśnie o te submission (punches)



Z czym będą porównywane typy tzn. z jakiej strony będą brane wyniki? z sherdoga czy oficjalną stroną KSW, czy może takie jakie zostaną ogłoszone na gali? Czasami na gali ogłasza się co innego co potem jest np na sherdogu.

Zmieniony przez - Maloun w dniu 2010-09-10 15:53:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Domer za wszystkie trafienia w a. są 3 pkty. ( inaczej każdy by obstawiał 6 walk na i co by weszło to by weszło)

...podobnie w drugiej opcji trzeba wszystko trafić, ilość walk + jakie techniki(dokładnie) żeby dostać 6 pktów.

Maloun
czy mogę dać, że zawodnik wygra przez "poddanie ciosy"
Jak już wysłałeś posta i napisałeś tu o co Ci chodzi, to możemy to uznać

"a. określenie ilości walk, które zakończą się przez poddanie - za poprawną odpowiedź otrzymać można 3 punkty .
...lub...
b. określenie ilości walk, które zakończą się w parterze oraz jakimi technikami będą one zakończone - tu za poprawne wytypowanie otrzymać można 6 punktów . "

Czyli jak dam w peirwszym sposobie, że 2-wie walki skończą sie przez poddanie, a zakonczą sie 3 walki to mam zero punktów tak? A jak trafie to 3pkt

W drugim wariancie typuje, że 2-wie walki kończą sie w parterze (i ich sposob) i jak trafie mam 6pkt, a jak 1-na sie skończy w parterze to mam 0pkt lub trafie, że 2 w parterze, ale sposób zakończenia nie będzie się zgadzał to również mam 0pkt.
Dobrze rozumiem?

Dokładnie tak

No jeszcze jedno pytanie, w wariancie a) można tylko podawać czy przez poddanie , a w wariancie b) tylko parter . Bo niektórzy mieszają wariant i piszą, że przez poddanie i wymieniają jak, a jeszcze inni podają tylko, jakby nie cały wariant b) czyli np "3walki zakończą się w parterze" i nie piszą jak.
W wariancie a) podajemy ile walk przez PODDANIE, w wariencie b) W PARTERZE i jak, zgadza się?


"Zakończa się w parterze" i "przez poddanie" można uznać za synonimy w tym przypadku. Fakt, nie sprecyzowaliśmy tego w regulaminie, (chociaż: 2.2.Punkty za typowanie wg drugiego schematu (2.1. b.) będą zaliczone, tylko gdy typujący określi dokładnie ilość pojedynków zakończonych przez poddanie oraz poda nazwy technik jakimi zakończą się wyżej wymienione walki. W przypadku częściowego trafienia nie przyznawane będą żadne punkty. ) ale skoro uznajemy odklepanie strzałów, to można i tak jak wyżej uznać. Ogólnie chodzi o "odklepanie"/poddanie się.
Jak będize G&P a sędzia przerwie, bo zawodnik sie nie broni, to nie bedzie to uznane jako "zakończenie w parterze".

EDIT: jest o tym już odpowiednia wzmianka w regulaminie

Wyniki będą porównywane z tym co grono moderatorów uzna za stosowne. Raczej ze stroną organizatorów, ale czasami piszą pierdoły na stronach, a my chcemy oceny bardziej obiektywne.

Zmieniony przez - Rafał_B w dniu 2010-09-10 16:35:01

Zmieniony przez - Rafał_B w dniu 2010-09-10 16:37:24

Zmieniony przez - Rafał_B w dniu 2010-09-10 16:59:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 644 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3519
Aha czyli jak wysłałem -poddanie- uderzenia rękoma
to wejdzie to wówczas, gdy Saleta będzie okładał Najmana w parterze a ten odklepie. Czyli ok o to mi chodziło.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
I wszystko jasne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 644 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3519
no jeszcze nie jasne, ja sie odniose do Twojej odpowiedz gdzie napisałeś, że w typowaniu turnieju poddanie i wygranie w parterze to synonimy i chodzi o to samo.
Ale np jak zawodnik podczas turnieju nie wyjdzie do walki czyli podda się, to jest to liczone jako walka poddana? Jezeli tak to wówczas to poddanie=parter to już raczej nie pasuje.
Jeżeli nie wyjście zawodnika do walki traktujecie jako żadne z tych zdarzeń to będę musiał zmienić typ:) Jak to z tym jest?
Ja dałem, że 3 walki przez poddanie, licząc, że w turnieju minimum 1, a może nawet 2 gości zrezygnuje z wyjścia do walki.
Ale jak napisałeś, że to synonimy no to przestało mi to pasować, dlatego pytam jak to z tym jest.

Według mnie wszystko skomplikowało to, że ludzie nie rpzeczytali regulaminu i zaczeli źle podawać a wariancie a) piszą zamiast poddanie, w parterze, bez sposóbu wygrania, a w b) piszą poddanie i jak. zamiast w parterze i jak.
Bo teraz ktoś wytypował 1 walka przez poddanie w wariancie a) czyli ok, inny użytkownik b) poddanie (duszenie)-powinien parter (duszenie) ale mniejsza z tym. I teraz turniej konczy się tak, że jest jedno duszenie i jeden zawodnik nie wychodzi do walki.
I według tego co napisałes, że to synonimy, to ani jednemu nie wchodzi ten typ. Bo były 2 walki przez poddanie/parter. 1 Duszenie, 2- nie wyjscie do walki. Ale gdybyś nie napisał w tym temacie, że to synonimy:) to wówczas by weszło temu co napisał 1 walka przez poddanie, zgodnie z regulaminem wariant a). I by były pretensje, jakbyście nie zaliczyli.



Zmieniony przez - Maloun w dniu 2010-09-11 15:44:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
poddanie = zawodnik odklepuje w parterze po założeniu przez jego przeciwnika techniki kończącej.

nie wyjście do walki = walkower/wykluczenie zawodnika przez kontuzję

Zmieniony przez - Saida w dniu 2010-09-11 19:22:47

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

CIOSY KARATE KYOKUSHIN NA TUŁÓW MOŻNA PRZENIEŚĆ NA TWARZ

Następny temat

!!!!!!!!!QUIZ KSW XIV - KONKURS DZIAŁU GRAPPLING!!!!!!!!!!!!

WHEY premium