SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

skierowanie na rezonans magnetyczny

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 17478

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 354 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4438
witam ,mam pytanie czy lekarz ortopeda lub neurolog może odmówić wydania skierowania na rezonans magnetyczny ,jestem pół roku po wypadku zdiagnozowano skręcenie kręgosłupa lędźwiowego dodatkowo przesunięcie 3 kręgów i skręcenie kości krzyżowej ,pół roku leczenia ,leki ,8 tygodni zabiegów rehabilitacyjnych nic nie dało cały czas odczuwam silne bóle, z badań diagnostycznych był tylko rentgen , udało mi się załatwić termin na rezonans na 4 lutego byłem przedwczoraj u neurologa ale nie dostałem skierowania bo teraz wszyscy chcą i nie da ,2 lutego mam ortopedę ale obawiam się podobnej reakcji (chodzę nie jestem sparaliżowany ,a kogo teraz plecy nie bolą ),co mogę zrobić żeby dostać to skierowanie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Sam bym Ci nie dał tego skierowania, gdyby to ode mnie zależało. Mała szansa, że coś pokaże te badanie. Jeśli pokaże to zwykle coś poważnego do operowania, także też nie ma co się palić
Zawsze możesz prywatnie zrobić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 354 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4438
co radzisz w takim razie ,bo ja już nie mam pomysłu ,a dalej już tak być nie może
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Dobry fizjoterapueta prywatnie. Podczas wizyty u ortopedy powołuj się na brak poprawy mimo długotrwałego leczenia zachowawczego, zażądaj na piśmie oświadczenia, że do MRI nie widzi wskazań.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 354 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4438
dzięki ,z tym oświadczeniem to faktycznie może zadziałać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
j/kradam choć lekarz może odmówić, ale wtedy możesz się zwrócić do dyrektora placówki, która go zatrudnia. Trochę walki z tym będzie ale może to poskutkować.

Dziwię się, że lekarz nie chce dać skierowania ponieważ jako, że jest to badanie wysokopłatne płaci za nie NFZ a nie lekarz. Czyli totalna głupota z jego strony.

Prywatnie badanie kilka setek kosztuje w zależności do regionu, no i przede wszystkim krócej się czeka.
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Nie wiem o co Ci chodzi z tą głupotą, ale tak się składa, że lekarze są mocno rozliczani ze skierowań na tego typu drogie badania. Pieniądze z NFZ nie są z nieba, tylko z podatków, które przynajmniej ja płacę. Dodatkowo polscy lekarze są wręcz nachodzeni przez pacjentów, którym sąsiad bądź ktoś w Internecie wytłumaczył, że rezonans pokaże co im dolega odnośnie kręgosłupa (co jest totalną bzdurą). Stąd m. in. takie kolejki i odmowy w nawet uzasadnionych przypadkach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Jeśli ich prawie w ogóle nie dają (przynajmniej ja wiem, że w moim okręgu na 10 uzasadnionych przypadków skierowanie dostaje 1-2 osoby) to z czego mają być rozliczani...

Jasne, że z podatków... więc jeśli za coś / na coś się łoży to chyba jasnym jest, że coś się należy i powinno się coś otrzymać / otrzymywać a nie prosić jak pies o kość lub czekać jak choroba toczy organizm.
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Usunięty przez krzykacz za pkt 7 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 4
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

brak checi !!!!!!!!!

Następny temat

Problem z zimnymi ręcami i nogami.

WHEY premium