SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

sernik w "kąpieli wodnej"

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1591

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 34 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 7194
Sernik w "kąpieli wodnej"

Składniki:
Masa serowa:
700g twaróg sernikowy President 4%
200g Jogurt naturalny
1 budyń (dowolny u mnie karmelowy bez cukru)
5 szt jajek
25g kasza manna
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
słodzik do smaku (ja dałem 25tabsów)

Polewa:
170g Jogurt naturalny
kilka kropel aromatu
słodzik do smaku ( u mnie 5)

Składniki powinny mieć temperaturę pokojową.

Wykonanie masa serowa:
Piekarnik nastawiamy na 180 stopni.

Białka oddzielamy od żółtek. Żółtka ucieramy ze słodziwem (u mnie słodzik) dodajemy jogurt ,twaróg, budyń, kaszę mannę, proszek do pieczenia i mieszamy do połączenia składników. Białka ubijamy ze szczyptą soli i łączymy z masą serową delikatnie i nie długo, tylko do połączenia składników ( zbyt długie mieszanie masy z białkami spowoduje zbyt duże napowietrzenie sernika i w efekcie po pieczeniu bardzo opadnie).

Formę wykładamy papierem do pieczenia lub nacieramy olejem i obsypujemy bułką tartą, wlewamy masę.

Do piekarnika wstawiamy dużą blachę (tą do mięsa) na najniższy poziom i wlewamy gorącą wodę do niej, trochę więcej niż połowę. Poziom wyżej wkładamy kratkę z piekarnika na niej kładziemy naszą formę z masą serową. Pieczemy 50 min, po 50min polewamy polewą z 170g jogurtu,słodziwa i kilku kropel aromatu, wstawiamy jeszcze na 10min.

Pieczenie w kąpieli wodnej gwarantuje że sernik będzie puszysty i mokry w środku

Studzimy w piekarniku (nie wyjmujemy od razu bo opadnie!) jak ostygnie wyjmujemy i wstawiamy do lodówki (u mnie cała noc). Można jeść

Na całość:
kcal - 1 417,3
B - 116,6
W - 90,4
T - 65,5



4
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Nazwa obłędna.
Świetny przepis.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94490 Napisanych postów 364420 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1669081
bardzo fajny przepis,sog

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pięć deserów z wykorzystaniem odżywki białkowej

Następny temat

Rolada z piersi indyka by reziolki

WHEY premium