SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

biodro a sw

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1559

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 233 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22336
Mam pewna kontuzje biodra od jakis 5 miesiecy. Pozwole sobie ja opisac moze ktos spotkal sie z tym przypadkiem i cos poradzi. Cwiczylem kb2x, silownia 3x/tyg i po kilku miesiacach przeciazylem staw biodrowy(tak mi sie wydaje). Nastepne 3 miesiace cwiczylem z tym poniewaz nie byl to silny bol a nie chcialem przestawac cwiczyc. Po jakims czasie czulem bardziej kontuzje po treningu wiec postanowilem odpuscic silownie. Bol ustal, po czym poszedlem do lekarza. Sprawa w zasadzie od tamtego momentu stoi w miejscu poniewaz co przychodze na wizyte lekarz stwierdza, ze nie moge wrocic do normalnej aktywnosci nawet 5 miesiecy po urazie. Od wakacji nie cwicze sw ani nog na silowni. Moze ten lekarz nie zna sie na rzeczy, w kazdym razie ja staram sie robic co mowi ale to nie przynosi efektow. Wydaje mi sie ze bedzie to trzeba prywatnie zalatwic bo nic z tego nie bedzie a ja kvrva chce cwiczyc .

Postanawiam *******ic tego lekarza i isc na sw. Mam do wyboru mma, mt i bjj. Ktory z nich bedzie najmniej obciazal staw biodrowy? Mysle zeby laczyc te sw ale narazie jeszcze nie jestem przygotowany zdrowotnie chyba. Jak myslicie ryzykowac czy jednak jjeszcze poczekac?...

pozdr

Zmieniony przez - lolexy w dniu 2011-08-19 15:15:28
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 233 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22336
https://www.sfd.pl/HELP__NOGA-t23301.html
Wydaje mi sie, ze przypadek opisany w linku powyzej jest podobny do mojej sytuacji.
Postanawiam wybrac sie na bjj bo mt raczej odpada.W temacie ktorym podalem jest napisane ze aktywnosc wskazana.
Mam jeszcze takie pytanko, mozna wykonywac jakies cwiczenia co by przyspieszyc regeneracje? Narazie wierze w cudowna kuracje flexitem, mysle ze nie wyrzucilem pieniedzy w bloto
Martwie sie jeszcze o jedna sprawe poniewaz od poczatku wakacji nie bylem na treningu sw i wydaje mi sie ze musze sie troche przygotowac do treningow, na poczatku 3x/tyg. Jakies biegi, interwaly pomoga zebym nie przemeczyl sie zbyt szybko i nie przeciazyl stawow nagla zmiana aktywnosci?

Mam nadzieje, ze sie sytuacja w trakcie treningow sie nie pogorszy

pozdrawiam, dziekuje za pomoc sog

Zmieniony przez - lolexy w dniu 2011-08-22 20:00:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 346 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4656
Idź do lekarza, ale sportowego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 1208 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5847
idź do innego lekarza, może ten się chvja zna. najlepiej do sportowego

Pomogłem? to daj SOG'a :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 312 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4159
O biodra trzeba dbać.A robienie nóg na siłowni mogło by ci nawet pomóc,wszystko zależy od ćwiczeń i techniki,ale jak mówili userzy wyżej,inny lekarz CI pomoże.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Zmień lekarza i zasięgnij jego opinii, ten w ogóle jakąś konkretną diagnozę postawił czy standardowo - "przeciążenie od sportu, samo przejdzie"?

Jak nie pomoże lekarz, to czasem warto też zasięgnąć porady fizjoterapeuty, najlepiej zajmującego się sportowcami, prywatnie, choćby na jedną wizytę, żeby doradził, co można, czego nie i jakie ćwiczenia robić, żeby poprawić sytuację.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 233 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22336
Powiedzial, ze trzeba przestac trenowac, czekac, do tego jakies tabletki na stawy.
Odbiore opis zdjecia, zobaczymy co powie i juz sie tam nie pojawie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Zdawaj relację na bieżąco,jak będziesz coś wiedział

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 233 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22336
Bylem odebrac dzis opis- szpara stawu biodrowego
i standardowo czekamy do konca roku po czym zapewne przyjde znow i bede czekal nastepne 3 miesiace
No nic, musze znalezc innego lekarza bo nie bede wiecznie czekal o jakas glupote
Moze ktos spotkal sie z tym przypadkiem?

Zmieniony przez - lolexy w dniu 2011-08-22 12:23:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
szpara stawu biodrowego kompletnie nic mi nie mówi
tzn. to jest struktura anatomiczna,ale co z tą szparą? jest zwężona, poszerzona, w normie? Najlepiej by było,jakbyś cały opis przepisał.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 233 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22336
Szpara stawu biodrowego prawego bez przewężeń o obrysach pow. stawowych równych

bez przewezen to chyba dobrze?

Zmieniony przez - lolexy w dniu 2011-08-22 16:23:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Znaczy zwyrodnień nie ma, więc jest dobrze
Poza tym ten opis nic więcej nie mówi.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co sądzicie o dodaniu do kickboxingu bjj?

Następny temat

Badr Hari w boksie, czyli potencjalna walka z Adamkie/Arreolą

WHEY premium