SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ból w lędźwiach podczas siedzenia/stania/cięższego rwania

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1380

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 22
Od dłuższego czasu mam problem z lędźwiami. Okresowo przemijał, ale jak widać cały czas nawraca. Szczegóły:
Umiejscowienie:
Okolice powięzi piersiowo-lędźwiowej, po bokach kręgów kręgosłupa, okolice nerek.
Charakterystyka:
Miejscowy, tępy, niepromieniujący, zdecydowanie najczęściej podczas siedzenia, mniejszy ból podczas długotrwałego stania. Bywa ostry podczas martwego ciągu z dużym obciążeniem, czasami podczas siedzenia. Podczas wysiłków siłowych/wytrzymałościowych oprócz martwego ciągu i clean'ów nie boli. Bezpośrednio po ćwiczeniach nie czuję bólu, dopóki nie zacznę siedzieć. Ból wydaje się wynikać ze zbytnio napiętych mięśni.
Moje podejrzenie:
Uszkodzenie jakiś drobnych mięśni przy kręgosłupie spowodowane zbyty dużymi obciążeniami, przez co mięśnie nie zdołały zabezpieczyć odpowiednio kręgosłup przed urazami. Często ćwiczyłem dynamicznie, nawet przy większych obciążeniach, bo trenuję rzut dyskiem/ pchnięcie kulą/ trochę mniej --> ergometr wioślarski i wioślarstwo. Ćwiczenia wykonuję codziennie, dni techniczne poprzeplatane z dniami na siłowni. Ćwiczenia siłowe porozdzielane na różne partie, nie ćwiczę za każdym razem tego samego.
Dolegliwości które mogłyby pasować: lumbago, uraz krążka międzykręgowego, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, naderwanie poszczególnych mięśni w okolicach lędźwiowych.

Profilaktyka:
Stosuje maści rozgrzeająco-antyzapalne, ale mało pomagają, staram się odpowiednio siedzieć.

Czy macie jakieś uwagi, które mogłyby mnie nakierować co mi dolega, ponieważ żadna dysfunkcja o której czytałem nie pasuje w pełni do mojego przypadku.

Byłbym wdzięczny za wszelką informację.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
udaj sie do lekarza, zamiast leczyc sie samemu

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

suplementy

Następny temat

Nowy plan treningowy - jak?

WHEY premium