SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zmiana ćwiczeń - podstawowych??

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1324

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 180 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1264
Ćwiczę już 3-4 miesiąc na siłowni i jestem na redukcji

schudłem 16kg , efekty są mega, mięśnie widoczne, wyrzezbione delikatnie, widać wszędzie ładne zarysy, o to mi chodziło ale...

Dużo ludzi mówi, że po 3-4 miesiącach powinno się zmieniać plan.

Ale ja ten plan mam tak ułożony, że ćwiczenia, które są w nim zawarte to są wszystkie podstawowe, niezbędne ćwiczenia.

Jak można je zastąpić? Raczej to nie możliwe.

Wrzucam szybki plan.

A:
- wyciskanie sztangi na płaskiej (klatka) - podstawa
- rozpiętki na butterfly (klatka) - podstawa środek klaty
- podciąganie na drążku (plecy) - - podstawa
- wyciskanie hantli nad głowę siedząc (barki) - podstawa
- uginanie hantli stojąc z supinacją (biceps) - podstawa
- wyciskanie francuskie hantlem stojąc (triceps)- podstawa

B:
- wyciskanie hantli na dodatniej (klatka) - podstawa - musi byc albo dodatnia albo ujemna
- rozpiętki hantlami na płaskiej (klatka) - - podstawa bo rozpiętki wypada robic
- ściąganie drążka za plecy (plecy) - tutaj mogę zrobić wiosłowanie sztangą ??
- Unoszenie sztangielek bokiem w górę na stojąco (barki) - podstawa bo boczne aktony też ważne
- uginanie sztangi stojąc (biceps) - podstawa bo jak nie hantle to sztanga :)
- ściąganie lin na wyciągu stojąc (triceps) - tutaj jedynie coś można zmienić??


Jak widzicie moje ćwiczenia są bardzo podstawowe i polecane, mam je zastąpić innymi jakimiś dodatkowymi wymyślnymi a porzucić te, które najbardziej rozwijają ciało ??

Zmieniać trening po 3-4 miesiącach czy cisnąć go dalej do końca redukcji do jakiś 5-6 miechów
Nóg nie robię bo na razie nie mogę.




Zmieniony przez - terrabith12345 w dniu 2016-08-04 08:29:10

Zmieniony przez - terrabith12345 w dniu 2016-08-04 08:29:37

Zmieniony przez - terrabith12345 w dniu 2016-08-04 08:30:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777661

Podejście do treningu siłowego jest bardzo indywidualną kwestią. Także nasz charakter determinuje podejście do treningu. Osobiście znam osoby, które potrafią wykonywać dany trening całymi miesiącami nie zmieniając absolutnie nic w jego strukturze.
Czy jest coś złego w takim podejściu? Nie ma pod jednym warunkiem. Tak wykonywany trening przynosi cały czas pozytywne efekty czyli jesteśmy silniejsi, realizujemy swoje cele treningowe.
Jeśli wszystko działa jak należy i sami nie jesteśmy znudzeni planem to można tak trenować.

Sytuacja się zmienia gdy potrzebujemy ciągłych zmian w treningu i szybko się nudzimy. Wówczas nie ma sensu na siłę trwać w jednym planie treningowym, który nas nudzi i zmuszamy się do jego wykonywania.
Trening ma być dla nas przyjemnością,a nie smutnym obowiązkiem dlatego jeśli potrzebujemy częstszych zmian treningu to takich dokonujmy. Warto jednak zaznaczyć żeby w tych zmianach nie popadać w skrajności i nie zmieniać planu co 2-3 tygodnie. Wszystko z rozwagą planujmy zgodnie z naszymi potrzebami i upodobaniami treningowymi.

Polecamy również: Zmiana planu treningowego. Jak często zmieniać plan treningowy?




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2022-05-18 07:37:58

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1592
Po co zmieniac cos co działa? Nie trzeba zmieniac treningu jesli masz efekty i trening Ci pasuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 180 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1264
no co tydzień lub maksymalnie dwa dokładam ciężar i siła idzie, jeden mięsień idzie wolniej , drugi lepiej ale efekty są.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777661
To dopóki progres jest zauważalny i widoczny w ciężarach to nie ma co kombinować, warto zostać przy tym co jest skuteczne a jak widać baza jest zawsze skuteczna
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 484 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10697
Jak dla mnie plan jest słaby bo gdzie tu są nogi. Klata barki łapy... Klata braki łapy. Porównaj sobie wielkość klatki piersiowej do pleców a bicepsa do ud? Owszem możesz ćwiczyć tym planem i jak kolega z UP napisał trzymać progresje i dokładać ciężar ale na tym klanie daleko nie zajedziesz.

ps - rozpiętki to podstawa? - hmmm polemizowałbym :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777661
Z tego co autor napisał to nóg nie robi bo na razie nie może więc raczej przysiady i ciężki ciągi odpadają. Trzeba się trzymać maksymalnie złożonych ćwiczeń w zależności od swoich możliwości a o tych za wiele nie ma napisane.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 484 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10697
rion10
Z tego co autor napisał to nóg nie robi bo na razie nie może więc raczej przysiady i ciężki ciągi odpadają. Trzeba się trzymać maksymalnie złożonych ćwiczeń w zależności od swoich możliwości a o tych za wiele nie ma napisane.


Jeśli robi ćwiczenia "izolowane" na poszczególne partie STOJĄC to wątpie żeby miał problemy z odcinkiem kręgosłupa L1-L5, tym bardziej wyciskanie hantli.... Do tego stosunek bicepsów do pleców jest bardzo nie na miejscu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 180 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1264
miałem problemy z przepukliną pachwinową, obyło się bez operacji ale gdy przekraczam próg 50kg wyciskania nogami na suwnicy to czuje ból i dyskomfort, zacznę robić nogi na maszynach gdzie się siedzi i np. nogi przed siebie albo leży i nogi za siebie.

nie mogę robić przysiadów ani wyciskania suwnicy ale trening wtedy zostawiam, dopóki będę zwiekszał ciężar i siła będzie szła w góre to będę się tego trzymał. :)


Zmieniony przez - terrabith12345 w dniu 2016-08-04 10:13:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 484 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10697
Bardziej bym kierował się w strone naderwania powięzi pachwinowej niż przepukliny bo jeśli zrobi Ci się woreczek to nie ma innego wyjścia niż skalpel. Sam jestem po podobnym urazie i polecam mobilizacje miednicy i pachwin na piłkach i taśmach. Zrobisz z 3-4 sesje i spokojnie będziesz mógł siadać z sztangą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 180 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1264
usg wykazało pare milimetrów chyba 5-7 i lekarz powiedział, że nie nadaje się do operacji i się wchłonie. pól roku bez nadwyrężania i treningów i faktycznie przeszło ale ostatnio podczas robienia nóg poczułem kłucie w pachwinie znane mi już właśnie z przed usg więc od razu odpuściłem.

mobilizacja pachwin? poczytam, dzięki :)


Zmieniony przez - terrabith12345 w dniu 2016-08-04 10:18:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777661
To zrób kolejne usg i dopytaj lekarza czy nie widzie przeciwwskazań do treningu siłowego przysiady nawet bez obciążenia warto wprowadzić

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Podciąganie

Następny temat

Ciężar po redukcji

WHEY premium