SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uraz klatki po treningu

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2063

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 587
Serdecznie witam wszystkich, którzy czytają ten post, zwracam się do was z pytaniem gdyz jestem zielony w tym o czym zaraz napiszę..
Po poniedziałkowym treningu klatki piersiowej, był on dość intensywny (oczywiście po wcześniejszej rozgrzewce!) na klatce piersiowej od strony środkowej(od strony mostka) w dolnej części pojawiło się zgłębienie, wygląda tak jakby było tam coś naderwane. O dziwo nie boli ani nie bolało podczas treningu. Miałem podobny problem po treningu karate tylko że z bicepsem na którym naciągnęła mi się błona mięśniowa i naderwałem kilka włókien mięsniowych, widoczne było wgłębienie jakby biceps był odcięty, zero zaczerwien ani siniaka jak przy zerwaniu, tak samo z klatką. Moje pytanie brzmi, jak sadzicie? Jest to w stanie "naskoczyc"? Klatkę ćwiczę raz w tygodniu, zdaję sobie sprawe że obowiązkowy odpoczynek przedemną, troszkę się obawiam że tak już zostanie, a chciałbym tego uniknąc.. Waszym zdaniem powinienem to rozciągać masować itp czy raczej zostawić do pełnej regeneracji? Dodam że na bicepsie nie ma śladu od kontuzji, będac u ortopedy usztywnił mi cale ramie na 2 tygodnie, po tym czasie sam przeprowadzałem rehabilitację.
Wiek 20
Waga 87
Staż 5-6 lat (amatorsko)
Wzrost 183
Jeśli zamieściłem temat na złym dziale proszę o przeniesienie bądź usunięcie


Zmieniony przez - piotrek9600 w dniu 2017-02-22 13:58:07
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 492546
dział oczywiście prawidłowy


piotrek9600

Po poniedziałkowym treningu klatki piersiowej, był on dość intensywny (oczywiście po wcześniejszej rozgrzewce!) na klatce piersiowej od strony środkowej(od strony mostka) w dolnej części pojawiło się zgłębienie, wygląda tak jakby było tam coś naderwane.



pokaż to na zdjęciu
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 587
Mam nadzieję, że widać dobrze, na żywo widać bardziej starałem się jak najlepiej uwidocznić, dziękuję za odpowiedz
Dodam że teraz czuje lekkie mrowienie w okolicach mostka, tak jakby się goiło?
(to forum rozciąga zdjęcie, najlepiej troche oddalić głowę od monitora, wtedy wyraźnie widać)



Posłużyłem się obrazkiem żeby lepiej przedstawić to jak to wygląda, czarno białe foto nie jest moje







Zmieniony przez - piotrek9600 w dniu 2017-02-22 22:12:55

Zmieniony przez - piotrek9600 w dniu 2017-02-22 22:30:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 492546
No to wygląda na naderwanie mięśnia piersiowego większego przy przyczepie mostkowym.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 587
Co by Pan polecał? Bo raczej na NFZ nikt mi tego nie "naprawi" o dziwo nic mi nie sinieje ani nic, klatka nawet nie boli, tyle że mam zakwasy, myśli pan ze da sie to jakos zregenerowac?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 492546
Jesteśmy na forum więc per PAn sobie darujmy obowiązuje tu raczej luźniejsza forma. Niestety niewiele będzie możliwe z tym żeby to 'zrobić' tym bardziej że nie będzie to jakoś specjalnie wpływało na funkcję co bardziej 'kosmetycznie' na wygląd. Inna sprawa to co spowodowało że do tego doszło brak prawidłowej rozgrzewki, złe wykonanie ruchu, brak prawidłowej elastyczności , przykurcze i zaburzenie napięcia mięśniowego itp. ponieważ podobny uraz w przyszłości np. jakby dotyczył przyczepu dalszego miałyby o wiele większe konsekwencje.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 587
Jak to się mówi Polak mądry po szkodzie, tak samo miałem z bicepsem jak i teraz z klatką, człowiek uczy się na błędach, będę o to dbał i mam nadzieje że to wykuruję, póki co odpocznę, dam klatce się zregenerowac, sam nawet czuję jakby się goiło, takie lekkie mrowienie. Mam tylko nadzieję że to choć w pewnym stopniu zaniknie.. Masz może jakieś propozycje dla mnie żeby usprawnic tego regenerację? Masuję miejsce, nacieram amolem na noc i teraz zaczalem zapinać pas neoprenowy do wygrzania, naciągać zacznę za tydzien, rozciągania mięsnia itp, jest coś co moge jeszcze zrobić dla lepszej regeneracji?
Najsmieszniejsze jest to że zawsze ćwiczyłem z głową, ostroznie powoli do celu, aż tu nagle bęc.. serdecznie z góry dziekuję za pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 492546
Daj troche czasu na regeneracji przyśpieszanie nic dobrego nie da, rozgrzewanie może nawet zaszkodzić. Na przyszłość rozciąganie i rollowanie oraz wypadałoby sprawdzić czy funkcjonalnie , napięciowo wygląda to wszystko bo 2 podobny uraz to raczej nie jest przypadek.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 587
Co masz na myśli? Mam udać się do jakiegoś specjalisty czy coś w tym stylu? Biceps naderwał mi się podczas treningu karate, była to ile pamiętam błona mięsniowa. Jak i gdzie sprawdzić to o czym mówisz?


Zmieniony przez - piotrek9600 w dniu 2017-02-24 09:39:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 492546
Musiałbys sie wybrać do dobrego fizjoterapeuty na 'przegląd' który ocenił by w badaniu fizykalnym czy wszystkie wspomniane aspekty działają poprawnie żeby uniknąć podobnych urazów w przyszłosci poprzez ewentaulaną terapie jesli byłby by do niej wskazania oraz profilaktyke w postaci prawidlowego rozciagania i rollowania po treningu. Mam dosc sporo pacjentow co trenuja amatorsko czy polzawodowo rozne dyscypliny sportu co czesto prowadzi wlasnie do pewnych zaburzen i lepiej je weliminowac zanim dojdzie do urazu.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 587
Rozumiem, mieszkam na dosłownie zadupiu, ale pomyśle nad tym, póki co musze jakoś uporać się z tą klatką, są jakieś witaminy bądź środki bez recepty które można spożywać na "wzmocnienie" tej tkanki łącznej? Troche poczytałem i coś wyczytałem o tranie witaminie C oraz kolagenie, tylko kwestia taka czy suplement diety wgl sobie z tym poradzi, gdyż różne opinie słyszy sie o kolagenie który trzeba poprostu wypić.
Czyli odnośnie klatki regeneracja, potem rolowanie, masaże, rozciąganie oraz sprawdzenie czy wszystko ze mną w porządku. Dziękuję bardzo za odpowiedzi :) Dużo mi rozjaśniłes


Zmieniony przez - piotrek9600 w dniu 2017-02-24 10:48:56
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ból kości promieniowej

Następny temat

Łydki po redukcji

WHEY premium