SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stagnacja,wolna progresja

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1271

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 30
Witam. Na siłowni ćwiczę niewiele ponad rok,dajmy na to 15 miesięcy. Nigdy wcześniej nie uprawiałem żadnego sportu. 2 lata temu zmagałem się ze sporą nadwagą(110 kg),ale w pół roku zrzuciłem około 20 kg po prostu mniej jedząc. W efekcie ręce były bardzo mizerne(bodajże 30-32 na starcie),aktualnie 37cm,ale wciąż wyglądają na małe w stosunku do reszty ciała(szerokie biodra,lekko zaznaczony brzuch,duże,silne nogi). Moje wymiary to: Klatka 111cm,Biceps 37,Pas 95,Udo 54(od 4 miesięcy nie ćwiczyłem nóg z powodu skręcenia i naderwania stawu skokowego),wzrost 196,waga około 94 kg.Po zrzuceniu nadwagi zostało nieco zbędnej skóry na rękach,brzuchu i nogach.

Przechodząc do rzeczy-progresja jest stosunkowo powolna,mimo że trzymam dietę to nie rosnę(4200 kcal dziennie aktualnie). Siła jak na długie ręce nie jest najgorsza,ale wygląd i jakość mięśni są mizerne. W czym może leżeć problem?Boję się,że jak zacznę jeść jeszcze więcej to pójdzie w bęben. Ostatnie miesiące starałem się trenować przede wszystkim poprawnie technicznie aniżeli machając dużym ciężarem. Jest sens robić przykładowo 15 powtórzeń w treningu ramion?
Mój plan wygląda następująco:

Pon. Klatka,biceps
Wyciskanie skos hantle 5x8-12
Wyciskanie poziomo hantle 5x9-12
Rozpiętki 4x12-15
Ściąganie linek wyciągu na bramie 4x12-15
Modlitewnik hantle/gryf 4x9-15
Młotki modlitewnik/na stojąco 3x10-15
Brama 3x15

Wtorek
Wolne

Środa Barki,triceps
Wyciskanie hantli na ławeczce 4x9-12
Wznosy bokiem 4x12
Wyciskanie "żołnierskie" siedząc 4x 8-12
Odwrotne rozpiętki 4x12
Szrugsy

Czwartek wolne

Piątek Plecy i po 1 ćwiczeniu na ramiona(francuz i gryf na modlitewniku najczęściej)
Wiosłowanie hantlem w opadzie 5 x 9-12
Przyciąganie trójkątu na wyciągu dolnym 4x10
Ściąganie drążka wyciągu górnego za głowę 4x10-12
+ losowe ćwiczenie na wyciągu górnym

Sobota Nogi
Prostowanie nóg na maszynie 4x10-12 (czworogłowe ud)
Zginanie nóg na maszynie 4x10-12 (dwugłowe)
Przysiady ze sztangą 5x8-12
Wykroki 4x10
Prasa do wyciskania (suwnica) 4x12-15
Łydki 4x20-30

Z powodu skrzywienia kręgosłupa nie mogę wykonywać martwego ciągu,wiosłowania sztangą czy typowego żołnierskiego. Czy powinienem bardziej postawić na ciężar czy technikę? Co zrobić aby przełamać stagnację? (Nie wydaje mi się abym był przetrenowany,regeneruję się wystarczająco).
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Jaki masz rozkład poszczególnych makroskładników ?

I skąd wniosek, że nie rośniesz? Może powinieneś uzbroić się w cierpliwość i poczekać na jakieś większe wizualne zmiany.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 30
Wyślij szybką odpowiedź...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 30
ronie220
Jaki masz rozkład poszczególnych makroskładników ?

I skąd wniosek, że nie rośniesz? Może powinieneś uzbroić się w cierpliwość i poczekać na jakieś większe wizualne zmiany.

Regularnie co miesiąc dokonuję pomiarów,przybywa co najwyżej 1-2 cm w pasie.
Makro to ok.550 Węgli,190 g Białka,Tłuszcze ciężko mi określić jest to około 70-90. Zdecydowana większość węgli,bo ponad 300 to ryż,białko niemal w całości pochodzi z mięsa i jajek. Większość,bo ok. 2000 kcal spożywam w dość późnych godzinach 19-22,z racji tego że nie mam możliwości zrobić treningu wcześniej niż po południu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
A jak przyrosty siłowe ?

Za dużo węgli masz.No chyba, że tyrasz fizycznie po 12 godzin.Dałbym 400g w treningowe i 300 w dni wolne.Inaczej będziesz się pasł jak świnia.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 30
ronie220
A jak przyrosty siłowe ?

Za dużo węgli masz.No chyba, że tyrasz fizycznie po 12 godzin.Dałbym 400g w treningowe i 300 w dni wolne.Inaczej będziesz się pasł jak świnia.



Przyrosty w plecach i rękach są do pewnego momentu,później zmieni się ćwiczenia,wróci do starych i jakoś idzie. Natomiast siła barków i klatki w ogóle nie ulega zmianie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masa - plan do skorygowania

Następny temat

Plan treningowy

WHEY premium