SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siemie lniane a fitosterole w nim zawarte.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2045

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 612 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42050
Witam.

Postanowiłem uzupełniać dietę w kwasy omega 3 właśnie za pomocą siemienia lnianego, miele je i dodaje do potraw, zazwyczaj świeżo mielone spożywam maks 24 h od przyrządzenia, jak wygląda przyswajalność tłuszczu z czegoś takiego? Czy wspomniane wcześniej fitosterole nie odbiją się negatywnie na sylwetce, dodam że używam ok. 50g dziennie.

Proszę o rady ludzi ogarniętych w temacie, olej w kapsułach lub tran w butli mają dwa minusy dla mnie:
-cena
-wątpliwą wg mnie zawartosć tego czego oczekuje, proces obróbki itd
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
nie jest to dobry pomysł epa i dha znajdzie tylko w rybach
najtaniej wyjdzie gold omega 3 sport
możesz skorzytsaj z leju lnianego jednak tam też tł ALA nie DHA I NIE EPA
ile zamierzasz jeść tego siemienia bo to jest kluczowe pytanie

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 612 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42050
Jakieś 50g dziennie. rozumiem że pomysł lipny i lepiej się z tym nie męczyć jeżeli chce się dostarczyć te tłuszcze na których nam najbardziej zależy?

Tylko ile musiał bym tego tranu łykać przy wadze 93kg? rozumiem że proporcja o3-06 powinna być od 1-1 do 1-4. Tyle że ja nie wyliczam tego wszystkiego aż tak skrupulatnie, 4 kapsy tej olimpowej dziennie wystarczą?
WIem że to za mało, i dlatego moje pytanie: jest w ogóle sens w takim przypadku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
Z 50g siemienia nie dostarczysz pożądanej dawki(2-3g dziennie) EPA+DHA
Konwersja ALA(znajdującego się w siemieniu) do EPA+DHA wynosi 10-15%

Co prawda nie wiem ile ALA znajduje się w siemieniu,ale wiem,że średnio na 15ml oleju lnianego przypada 7g ALA. Zatem dopiero pijąc dziennie ~50ml lnianego dostarczył byś ~3g EPA+DHA
Jak wiemy w lnianym zawartość tłuszczu wynosi 100%,natomiast w siemieniu jedynie 42%. Nawet gdyby przyjąć,że całość tłuszczu w siemieniu stanowi ALA to i tak z 50g siemienia otrzymałbyś~1g EPA+DHA
Wspomnieć też trzeba,że istnieje sporo czynników hamujących i zmniejszających ową konwersję,więc jednak suplementacja o3 i/lub jedzenie tłustych ryb będzie niezbędne

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 612 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42050
No właśnie z tymi rybami chyba musiał bym jeść surowe, wnioskując po delikatności tych kwasów, widzę że lipa, w takim układzie patrząc pod kontem zdrowotnym częste jedzenie siemienia nie ma większego sensu?

Muszę kupić to o-3 z Olimpu

Zmieniony przez - rafal08109 w dniu 2012-07-06 10:24:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
W surowych za to białko byłoby gorzej przyswajalne-coś za coś
ALe nie przejmuj się obróbką termiczną-ugotuj na parze,nie za długo(8-10min) i będziesz mieć pewność,że zapewniłeś największą ilość o3 jaką mogłeś

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 612 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42050
Spoko, tylko jakie te ryby? z tą parą... już to widze, mieszkam w mieszkaniu studenckim więc te możliwości sprzętowe są ciut ograniczone, aha z łososiami mi nie wyjeżdżaj :D

A makrela wędzona? Brać pod uwagę jako źródło o-3?
Tą omege z Olimpa mogę mieć tanio więc chyba na nią się zdecyduje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
Omege bierz jak najbardziej
Przez wędzenie makrela traci trochę o3(oraz również przez wędzenie zawiera związki rakatowórcze),ale i tak stanowi dosyć dobre źródło o3-na te 1-2razy w tyg
Poza nią pstrąg,łososia nie chcesz żebym podawał
Dodatkowo to puszkowane ryby-sardynki,makrela w puszce będą źródłem o3(tu jedynie jest sprawa,żeby się pozbyć tego z czym są w tej puszce(np.sosu),a zostawić rybkę
Aha no i jeszcze orzechy włoskie jako dodatek(ale tu również ALA )

Zmieniony przez - Szprota94 w dniu 2012-07-06 10:33:55

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 612 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42050
Tak będe robił, siemię zostawie sobie profilaktycznie na dni kiedy jestem w pracy jakieś 15 w miesiącu, wtedy ryby ze względu na zapach raczej odpadają, gadam z klientami, nie mam kuchni tylko jem przed kompem, wtedy też będe ładował o-3 w kapsach w pozostałe dni postaram się dorzucać ryby. Jestem w pracy od 9.30 do 21 a pora karmiania to u mnie 12-20

Jak to jest z tym że o-3 gorzej się wchłania kiedy jest podawana w sąsiedztwie innych tłuszczy, o-3 z 0-6 ze sobą rywalizują czy coś takiego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
Kwas ALA(który ulega konwersji do Omega 3) oraz kwas LA(który ulega konwersji do Omega 6) są przetwarzane przez ten sam enzym. Zatem tutaj odbywa się "rywalizacja" o ten enzym.
Dodatkowo,jedzenie znacznej ilości Omega 3 w sąsiedztwie ALA i LA blokuje aktywność tego enzymu i mniej ALA i LA ulega konwrsji

Zmieniony przez - Szprota94 w dniu 2012-07-06 11:38:11

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 612 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42050
A w praktyce? Kiedy łykać najlepiej tą omege w tabsach? z tłustym mięsem lub oliwą w jednym posiłku wnioskuje z tego powyżej że może być problem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase ! - do sprawdzenia/poprawy

Następny temat

Duuuża redukcja, dietka do oceny.

WHEY premium