SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siłownia w młodym wieku

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1310

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 86 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 410
Witam mam takie pytanie czy w wieku 14 lat można już Zacząć przygodę na siłowni? Dużo osób mówiło mi że 14 lat to jeszcze za młody że minimum 16 bo będę mieć problem nie będę rosnąć itd... I czy to prawda że 14 to jednak jeszcze za mało i czy mogę przez to mieć problemy z rosnięciem bo oto mi głównie chodzi i czy mogą występować jakieś inne problemy jak tak to jakie? Z góry dzięki i pozdro.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136812
Trening to nie tylko ciężary, zaj**istą opcją imo w Twoim wieku byłyby treningi bez sprzętu, coś jak Olivier lafay, jakaś kalistenika, wspinanie na linę, kółka gimnastyczne, poręcze. To da Ci dobrą bazę do ćwiczeń ze sztangą. Jak za 2 lata będziesz robił co najmniej 20 powt na drążku, front lever, pompki w staniu na rękach to uwierz, start w treningi z obciążeniem będziesz mieć o wiele lepszy. Nie wspominając o wygimnastykowaniu
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 110 Napisanych postów 818 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 32340
14 latkowie w wieku morfologicznym niekiedy są bardziej dojrzali jak 17 latkowie nie jest za wczesniej ,ale musisz cwiczyc pod okiem kogos kto sie super zna ,umiejętnie i adekwatnie do wieku ćwicząc nie zrobisz sobie żadnej krzywdy
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 86 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 410
Dzięki :) mam nadzieję że jednak niczego poważnego sobie nie zrobię w tym wieku :) a co do rosniecia? Będą występować takie problemy? Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 110 Napisanych postów 818 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 32340
nie będziesz miał ,wzrost to genetyka ,ja zacząłem w wieku 15 lat na ostro i urosło mi sie 190 cm
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 86 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 410
Dzięki :) to był chyba największy problem z rosnięciem ale po waszych odpowiedziach widzę że to ściema z nierosnieciem, oczywiście zawsze muszę uważać bo zawsze mogę nabawic się kontuzji ale to spokojnie, w każdym sporcie można się nabawic kontuzji. Dużo osób mnie zniechęcaja bo za młody ale nie rozumiem co za problem gdy się zacznie w młodym wieku jak nie ma to różnicy ( tak mi się zdaje ) może są jakieś różnice ale ja takich nie widzę :) pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136812
Gdyby siłownia powodowała karlenie, nie byłoby wysokich strongmanów, futbolistów czy ciężarowców-przecież wszyscy Ci ludzie zaczynali jako nastolatkowie, w USA juniorzy pakują ostro we wszystkich 3 podstawowych bojach, na YouTube masz miliony takich filmików z nastolatkami. Nastolatkami, którzy później mają po 1,90 cm wzrostu. Na wiosce dzieciaki pracują od małego, czy to spowodowało, że na wsiach same karzełki?
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 86 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 410
Dzięki za odpowiedź :) no tak wszyscy jak chcą coś osiągnąć to zaczynają od młodego wieku, dlatego ja tak zacznę :), pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Co do rośnięcia jak będziesz źle trenował, szedł w cieżary i złą technikę to mozesz się nabawić jakiegoś skrzywienia kręgosłupa czy innej wady i moze przyhamować wzrost.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 86 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 410
Co masz na myśli mówiąc,, szedł w ciężary " bo jeśli chodzi ci o trenowanie ze sztangami to, ja zamierzam właśnie tak trenować :p, pozdrawiam.


Zmieniony przez - xXSIŁOWNIAXx w dniu 2016-06-13 22:34:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
znaczy szedł w ciężary ponad swoje możliwości tylko aby wziąć więcej i więcej bez zachowania techniki coś jak tutaj


1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie do krakowiaków

Następny temat

Ludzie już sami nie myślą tylko trzeba ich prowadzić za rączkę ?

WHEY premium