SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie do dietetyków Cz II - Łukasz Kowalski, Tadeusz Sowiński

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 100653

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 134
Witam. Bardzo prosze o ocenę mojej diety. Jestem matką karmiącą, zalaną tłuszczem po ciąży, 170cm wzrostu, 70kg wagi, płaskodupe, sadełko. Nie ćwicze, jestem dwa miesiace po cesarce

Śniadanie godz 9-10
Jajecznica z 2 jajek na boczku (3 plastry)
Kromka chleba pelnoziarnistego
Warzywo (pol papryki lub pomidor)

Przekąska 12-13
Jablko, gruszka, kaki lub banan

Obiad 15-16
Pieczony kurczak lub ryba ok 150g
Kasza, ciemny ryz lub ciemny makaron ok 60g
Warzywa (surowka lub na parze) ok 100-150g
Mieso czasami pieke z jakims dodatkiem np. Mozarella, suszony pomidor, boczek

Przekaska 18
Pół opakowania warzyw z mrozonek

Kolacja 21
Kawalek twarogu do tego szprotki lub makrela i jakies warzywo, maly pomidor, troche rukoli, papryka lub avocado
LUB
Omlet z 3 jaj z maslem orzechowym (1lyzka)
LUB
Salata lodowa z jajkiem na twardo, tunczykiem, ziarnami

23 -24 Sen


Do wiekszosci potraw dodaje troche oleju lnianego, dosypuje ziarna slonecznika lub sezam, do obiadu i drugiej przekaski popijam troche kefir albo jogurt naturalny. Nie uzywam soli, ale lubie doprawic na pikantno dodajac jalapeno z wlasnej hodowli, curry. Lubie tez dodac cynamon i miod do sniadania.

Jesli w tej diecie, ktora z zamysłu jest redukcyjna popelniam jakis kardynalny błąd to prosze mnie natychmiast poprawić.
Prosze rowniez zwrocic uwagę na ilości ktore podalam.

Aha i nie jadlam dzis pączków a jest tlusty czwartek ✌️✌️




Zmieniony przez - MamaLucka w dniu 2018-02-08 23:42:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. 70kg/170cm to jest to waga prawidłowa

2. Dieta redukcyjna dla matki karmiącej to jest to dla mnie całkowite nieporozumienie

3. Ten Twój jadłospis ma na oko jakieś 1200kcal ? Nie tędy droga ....

4. Pomijając to co powyżej - przeraża mnie to jedno zdanie
MamaLucka
Aha i nie jadlam dzis pączków a jest tlusty czwartek ✌️✌️

ja też nie jadłam, bo nie miałam ochoty i nikt mnie nie zmusi, ale jakbym miała to bym jednego zjadła
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 134
1. Nie uwazam, ze waga 70 przy moim wzroscie to waga prawidlowa
2. Wobec tego jak powinna wygladac dieta matki karmiacej?
3. Jutro z ciekawosci podlicze kalorycznosc bo nie wydaje mi sie zeby to bylo 1200kcal
4. Tak, jaram sie tym, ze nie zjadlam dzis paczka bo przez ostatnie miesiace moja dieta polegala na obzeraniu sie slodyczami i zarciem spaghetti co drugi dzien wiec jest to dla mnie naprawde duze osiagniecie odmowienie sobie pączka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
MamaLucka
1. Nie uwazam, ze waga 70 przy moim wzroscie to waga prawidlowa
2. Wobec tego jak powinna wygladac dieta matki karmiacej?
3. Jutro z ciekawosci podlicze kalorycznosc bo nie wydaje mi sie zeby to bylo 1200kcal
4. Tak, jaram sie tym, ze nie zjadlam dzis paczka bo przez ostatnie miesiace moja dieta polegala na obzeraniu sie slodyczami i zarciem spaghetti co drugi dzien wiec jest to dla mnie naprawde duze osiagniecie odmowienie sobie pączka.


1. Dla Twojej wagi i wzrostu wskaźnik BMI wynosi: 24.22 i oznacza wagę prawidłową.
2. Powinna być bogata w wartości odżywcze itd - masz dostarczyć ważne składniki sobie i dziecku, a skoro nie potrafisz ich sobie samej zapewnić... taka moja logika
3. Nie trzeba - podliczyłam - screen poniżej. Z podjadaniem nasion i jogurtu może wyjdzie to 1200, ale bez tego wychodzi 1058.3kcal, białko 83,9g, węglowodany 83,9, tłuszcze 43,1g






Zmieniony przez - Myraen w dniu 2/9/2018 1:12:11 AM

ah i polecam jeszcze dziennik naszej moderatorki

https://www.sfd.pl/Paula_pociążowa_redukcja_:_-t1159434.html

Zmieniony przez - Myraen w dniu 2/9/2018 1:18:28 AM
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679754
MamaLucka

4. Tak, jaram sie tym, ze nie zjadlam dzis paczka bo przez ostatnie miesiace moja dieta polegala na obzeraniu sie slodyczami i zarciem spaghetti co drugi dzien wiec jest to dla mnie naprawde duze osiagniecie odmowienie sobie pączka.


No to ze skrajności w skrajność. Niestety nie tędy droga. jak chcesz karmić i przy okazji nie stracić włosów na przykład to jedz zdrowo. Głodówkowe diety sprawią tylko i wyłącznie problemy. Ani nie schudniesz ani nie będziesz zdrowa. 70 kg przy Twoim wzroście to nie dramat. Spokojną przemyślaną praca można zrobić fajną rekompozycję a nie zamienić się w skinnny fat i wyglądać gorzej niż w fazie wyjściowej.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 134
Wobec tego bardzo prosze o rade jakimi produktami podwyzszyc najlepiej kalorycznosc, czy mniej wiecej pory posilkow są ok, co najlepiej wywalic z mojego jadlospisu, czego wiecej jesc i o jakiej porze(bialko wegle tluszcze). Na chwile obecna musze sie wstrzymac od cwiczen ze wzgledu na cesarke, moge zaczac za 2 miesiace.
Dziekuje pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Najlepiej załóż nowy temat z wypełnioną ankietą https://www.sfd.pl/REGULAMIN,_OBOWIĄZKOWA_ANKIETA-t1066636.html

Podejrzewam, że pojedyncza porada tutaj nie wystarczy.

1. Podpić kaloryczność
2. Każdy posiłek powinien zawierać źródło białka, węglowodanów i tłuszczy
3. Wg mnie powinnaś podbić ilość każdego z makroskładników
4. Każdy posiłek powinien być zbilansowany (znowu tylko i wyłącznie wg mnie) - w każdym białko, węgle, tłuszcze
5. Godziny są jak najbardziej ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Dołożyć możesz wszystkiego, bo wszystkiego jest za mało. Aaaaalllleee.... ja bym dwa miesiące po cc jeszcze się liczeniem kalorii nie przejmowała. To w ogóle nie jest jeszcze czas na redukcję. Wiem, że chciałoby się szybciej wrócić do formy ale to dopiero 2 miesiące po poważnej operacji. Sama jestem mamą 7 miesięcznego szkraba, więc dopiero co przez to przechodziłam. Potrzebujesz teraz dużo składników odżywczych głównie dla siebie a tnąc kalorie możesz mieć problem z ich dostarczeniem.
Dla przykładu sama zaczęłam liczyć kalorie po 6 miesiącach od porodu a w dodatku robię redukcję jedząc średnio 2100 kcal.

Też zapraszam do założenia swojego tematu- z chęcią doradzimy bardziej szczegółowo :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1125
Witam, mam pytanie, ale zanim je zadam chciałam troszeczkę nakreślić moją sytuację. Jestem matką karmiącą, urodziłam bliźnięta we wrześniu 2016 i końca karmienia nie widać. Przez ten czas udało mi się zrzucić nadprogramowy balast z ciąży, ale to co mi zostało zanim zaszłam w ciążę (75kg 170cm wzrostu) nie zeszło i zejść nie chce. Kiedy próbowałam pilnowac co jem sądząc, że gdzieś te kalorie uciąć trzeba, (tymbardziej, że przy moim już 5latku i teraz jeszcze bliźniakach jestem uwiązana i czasami ciężko mi coś porządnego dla siebie przygotować, i czasem przez 6 godzin byłam bez posiłku, by potem nadrobić braki pełnym talerzem) w przeciągu może 2-3 tygodni zaczęły mi się ruszać zęby i krwawić dziąsła - pomyslałam nie ma sensu. Odpuściłam sobie wszelkie myśli o diecie i skupiłam sie na tym co ważne. Jednak czas leci, moje ciało się nie zmienia na lepsze, dzieci rosną i w końcu doszłam do tego punktu, gdzie postanowiłam znaleźć czas dla siebie. Dwa -trzy razy w tygodniu chodzę na siłownię, gdzie wykonuje FBW + 10 minut areo. Ciało nabrało sprężystości, ale nic poza tym. Postanowiłam poprosić i profesjonalną pomoc u mnie na siłowni i ułożenie diety, albo chociażby nakreślenie w którym kierunku pójść. Tam wyliczono mi, że moje podstawowe zapotrzebowanie to ok 2000kcal ale ze względu na karmienie zamiast ucinac od tych 2000kcal trzeba dołożyć i tak wyszło 2300kcal 135b 250w 75t. odtałam przykładowy jadłospis gdzie pojawła się odżywka białkowa, co mnie dość zaskoczyło i teraz pojawia się moje pytanie - czy faktycznie mogę? Zapytałam o to na siłowni i powiedzieli, że z racji czasu kiedy ćwiczę (6 rano na czczo) białko z w/w prostymi bezośrednio po treningu sa najlepszą opcją. Czy faktycznie? Z jakiegoś powodu białko jest niewskazane w karmieniu piersią, czy też ciąży, ale fakt faktem zaraz po treningu często nie mam czasu na posiłek, bo wracam po 7 rano i zaczyna się szykowanie do szkoły/pracy i nie ogarniam śniadania dopiero ok 8:30-9:00. Próbowałam jeść przed treniniem, ale nie daję rady ćwiczyć z pełnym żołądkiem. I czy faktycznie taki rozkład jest rozsądny? Uwielbiam kramić piersią i niektórzy mogą myśleć, ze za długo to już trwa, ale córeczki były wcześniakami z problemami i dopuki są zainteresowane, bedę karmić, bo chociaż tyle mogę im dać, ale ja sama też jestem dla siebie ważna, chce o siebie zadbać i poczuć się lepiej. Z góry dziękuję za wszelkie rady i wskazówki. Serdecznie pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679754
Ja bym jednak próbował jeść przed treningiem jakiś lekki posiłek. Do treningu po takim posiłku szybko się przyzwyczaisz. Białko w prochu nie jest idealnym rozwiązaniem, ale że Twoje córeczki nie są już takimi zupełnymi maluszkami, to też raczej nic złego się n ie powinno stać - o ile nie mają jakiegoś uczulenia pokarmowego związanego ze składem białka które byś jadła.Tak czy inaczej ja uważam, że śniadanie przed jakąkolwiek aktywnością to obowiązek. Nie ma sensu ćwiczyć na czczo jak dla mnie.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

btw

Następny temat

Aktywnie w ciąży

WHEY premium