SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie do dietetyków Cz II - Łukasz Kowalski, Tadeusz Sowiński

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 100528

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 30
No to może ja poproszę o pomoc.:)

Otóż zaczynam swoją przygodę na siłowni z ciężarami. Do tej pory aktywność była różna. Przez rok ćwiczyłam na zajęciach fitness, ale wraz ze wzrostem częstotliwości wiedza o ćwiczeniach się zmieniała, więc postanowiłam się przerzucić na samczą strefę.

Pracuję po ok. 40 godz. jako pomoc kelnerska, więc jestem w ciągłym ruchu. Od tygodnia chodzę na siłkę. 4 razy w tygodniu.

Chciałabym trochę się 'naciągnąć'/ujędrnić/podnieść pupkę/zarysować mięśnie.

O ile ćwiczenia ogarniam z pomocą, kompletnie nie wiem co jeść. Bo jem cholernie dużo, tyle co mój 77kilowy partner, czasem nawet więcej (!). Gówienek typu mcdonald nie jadam. W mojej diecie są łosoś, makrela, jaja, pełnoziarniste: makaron, ryż, kuskus, kurczak, indyk, wołowina sporadycznie, orzechy brazylijskie, włoskie, pekan, migdały, płatki, warzywa, owoce.

Ile powinnam jeść żeby osiągnąć cel?

Ważę 55 kg, mierzę 177 cm.

Moja sylwetka:
http://static.potreningu.pl/gallery/2016/0429 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 30
Dodam może jeszcze, ż jestem WIECZNIE głoda. Trochę pocwiczę na siłowni i już bym coś jadła. Jestem szczuplutka (chuda), ale jem za dziesięciu. :)

Link nie działa, więc tu zdjęcie sylwetki..







Zmieniony przez - Justella w dniu 2016-05-15 16:09:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41556
Justella - w tym temacie nie wyliczamy zapotrzebowania kalorycznego. Jeśli masz nasilone odczucie głodu to być może nie jesz aż tak dużo jak Ci się wydaje. Biorąc pod uwagę, że zaczynasz ćwiczyć siłowo i masz dosyć niski poziom tkanki tłuszczowej duży deficyt energetyczny byłby dla Ciebie szczególnie niewskazany. Proponowałbym, żebyś zaczęła od ilości kalorii zgodnej z zapotrzebowaniem lub nieznacznie niższej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 267
Witam, czy ktoś może pomóc mi w interpretacji moich badań ?
Krzywa cukrowa?
Znajomy mowi, ze to hipoglikemia. Czy ktoś może to potwierdzić?



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
A jest wynik na czczo? Bo tu widać tylko po obciążeniu a powinno się porównać do punktu wyjściowego,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 267
tutaj reszta wynikow, a na samym dole na czczo krzywa cukrowa.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 19 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 301
Przygotowuje się do otwarcia dziennika treningowego I ułożenia diety. Mam pytanie odnośnie mięsa. Wiadomo najlepiej drób, jak drób to ekologiczny...bob taki ze sklepu komercyjny naładowany jest niewiadomo czym...no i problem bo nie mam dovtakiego mięsa dostępu. Szukam od dobrego roku bo chciałabym rodzinę tez żywic takim mięsem.

Zatem jeść czy nie jeść ten nieszczęsny drób. Czy jeść go mniej i zastąpić czymś innym?

"Riding just for dying,
dying just for you"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41556
kgasiorx- bez szczegółowego opis przypadku można jedynie stwierdzić, że Twoje wyniki przy okazji testu obciążenia glukozą są niepokojąco niskie. Miewasz objawy hipoglikemii (silne uczucie głodu, osłabienie, rozdrażnienie) przy dłuższych przerwach między posilkami?

Snowlove - nie powinnaś zawężać swojego wyboru do drobiu:
http://cookitlean.pl/z-wizyta-u-oikos

Niekiedy można kupić mięso z małych gospodarstw, które nie jest ekologiczne a jednak przewyższa jakością mięso z typowego chowu przemysłowego. W mojej opinii brak dostępu do mięsa z chowu ekologicznego i/lub pastwiskowego nie powinien być powodem do rezygnacji ze spożycia mięsa.


Zmieniony przez - LukaszK w dniu 2016-06-06 21:26:58
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 19 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 301
A znam nawet to gospodarstwo;) szukam intensywnie również drobiu wiejskiego niekoniecznie z certyfikatem. Ponieważ ryby ogólnodostępne tez nie grzeszą czystością pomijam pseudo ryby typu panga, ale podobno dorsz czy łosoś niestety mogą mieć dużo rteci:(

Liczyłam na drób bo jednak najszybciej się go przyrządza. Rozumiem ze więcej wartości dostarczy wołowina lub cielęcina niż wieprzowina? Narazie średnio sobie radzę z przyrządzaniem wolowiny:)

"Riding just for dying,
dying just for you"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 19 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 301
A znam nawet to gospodarstwo;) szukam intensywnie również drobiu wiejskiego niekoniecznie z certyfikatem. Ponieważ ryby ogólnodostępne tez nie grzeszą czystością pomijam pseudo ryby typu panga, ale podobno dorsz czy łosoś niestety mogą mieć dużo rteci:(

Liczyłam na drób bo jednak najszybciej się go przyrządza. Rozumiem ze więcej wartości dostarczy wołowina lub cielęcina niż wieprzowina? Narazie średnio sobie radzę z przyrządzaniem wolowiny:)

"Riding just for dying,
dying just for you"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

btw

Następny temat

Aktywnie w ciąży

WHEY premium