SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie do dietetyków Cz II - Łukasz Kowalski, Tadeusz Sowiński

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 100311

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 186 Napisanych postów 757 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10593
0,4-0,5g czego? Bo chyba słowo ci umknęło:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41556
nadyjka88 - przy nadwrażliwościach pokarmowych na składniki zawarte w tych mąkach można spodziewać się nasilenia retencji wody, ale w innym przypadku nie znajduję ku temu powodów.

boska_mlc - 0,4-0,5 g białka



Zmieniony przez - LukaszK w dniu 2015-07-20 09:06:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 6131 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 38080
Hej, jak dawkuje się glicynę ? bo znalazłam różne sprzeczne informacje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
JustBlackBerry Instruktor CrossFit
Ekspert
Szacuny 402 Napisanych postów 8425 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 142732
ŁukaszK - w nawiązaniu do postu u kebuli na temat carb-back loading: warto próbować przy niedoczynności? Nie ma żadnych przeciwwskazań? I ew. ile ww wtedy uwzględnić dziennie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 25 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1902
jak to jest z regeneracją? zakladamy ze kazdy cykl redukcyjny (8-12 tyg) powinien zakonczyc sie powrotem do normalnej kalorycznosci na ok 2-4 tyg, lub czesciej - co kilka tygodni jesc 5-10 dni zgodnie z zapotrzebowaniem (najnowszy art na potreningu)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 25 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1902
jesli jednak mamy deficyt 400 kcal (czyli nasze CPM to 1900, jemy 1500), to na regeneracji 5-10 dniowej wskakujemy od razu na 1900, czy przed sama regeneracja dokladamy 100 kcal/tydzien ? jak to sie poprawnie przeprowadza?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41556
carrramba – w Twoim przypadku proponuję 4 g na dzień (w 2 dawkach – jedną dawkę możesz wypróbować godzinę przed snem, co według badań ma pozytywny wpływ na jakość snu).

JustBlackBerry – to zależy, samo słowo niedoczynność nie mówi mi zbyt wiele

Carb back-loading można stosować w różnych wersjach a nawet celach: redukcja, rekompozycja, masa.

black_cat_92 – nie rozumiem pytania w Twoim pierwszym wpisie... a co do drugiej kwestii – stopniowe zwiększanie kaloryczności diety pozwala ograniczyć odkładanie tkanki tłuszczowej.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Łukasz - dzięki zatem za odpowiedz : )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
JustBlackBerry Instruktor CrossFit
Ekspert
Szacuny 402 Napisanych postów 8425 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 142732
LukaszK - Kiedy trafiłam do lekarza miałam tsh na poziomie ok. 2,4, przeciwciała w normie i na podstawie tego wyniku oraz objawów stwierdził u mnie niedoczynność. Leczyłam się Novothyralem, ale po dobraniu większej dawki tsh poszybowało w stronę nadczynności ok. 0,025. Odstawiłam leki i aktualnie wynosi ono ok. 4, ft3 2,2, a ft4 1,06. Zaczynam znowu brać leki i mam nadzieję, że tym razem uda się lepiej dobrać dawkę. Miałam też dość długo problemy z okresem, ale od paru cykli jest ok. Aktualnie nie liczę kcal, ale tak mniej więcej jem wg BWT 150/130/90 wcześniej 130/180/80 - zauważyłam, że lepiej mi na wyższym białku i niższych ww. Moim celem jest aktualnie rekomp, w zimę może coś w kierunku masy. Mam nadzieję, że z grubsza o to chodziło
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
black_cat_92 - z racji, iż pytasz o mój art odpowiem - ja akurat jestem za dużymi skokami kaloryczności. Innymi słowy jak po 8 - 10 tyg redukcji chcesz zrobić "reset", to odrazu wskakujesz na okres tygodnia lub dwóch na neutralny bilans lub lekko poniżej. Jeśli natomiast chodzi o wyjście z redukcji - metod jest wiele. Dla mnie najlepsza opcja to pierwszy skok kaloryczny - duży, a po 1 - 2 tyg kolejne już mniejsze. Sprawa jest szczególnie istotna przy dużym deficycie, kiedy np wyjściowo CPM = 3000kcal, a finalnie redu kończy się np. na 1800kcal (finalne CPM będzie niższe, bo zmniejszy się masa ciała i uruchomieniu ulegną prawdopodobnie mechanizmy adaptacyjne). Wtedy skłaniam się ku dodaniu około 500 - 800 kcal w pierwszym tygodniu (nie musi to być z dani na dzień) i obserwowanie organizmu jak zareaguje. W większosci wypadków w swojej praktyce obserwowałem raczej pozytywne następstwa takich rozwiązań, choć liczyćsię trzeba iż w takim wypadku masa ciałą się zwiększy ze wzgledu na wzrost ilości wody, glikogenu i treści pokarmowej. Rozwiazanie alternatywne czyli dodawanie po 100kcal tygodniowo to dla mnie przedłużanie ekspozycji organizmu na działanie niskich kcal...
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

btw

Następny temat

Aktywnie w ciąży

Wiecej