SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc dla piłkarza :)

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1643

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 16
Witam, chciałbym prosić was o pomoc w moim treningu. Mam parę pytań, a nie mogę się doszukać satysfakcjonujących mnie odpowiedzi, więc piszę tutaj.

Na początek:
Sport: Piłka Nożna
Wiek: 16 lat
Wzrost: 175 cm
Waga: 65 kg
Staż: 10 lat
Treningi: Poniedziałek, Czwartek, Piątek + mecze w weekend

Mam parę problemów, a więc tak:

1. Chodzę na treningi jw. 3 razy w tygodniu, do tego od niedawna chodzę na siłownię - i tutaj pytanie ile razy w tygodniu powinienem na nią chodzić ? Co na niej robić i z jaką częstotliwością ?

Na razie wyglądało to tak, że chodziłem we wtorek/środę + weekend i robiłem np. we wtorek klatka, biceps, triceps, a w weekend nogi.

2. Zależy mi, żeby moje ciało wyglądało estetycznie, inaczej mówiąc, żebym miał kaloryfer :P Brzuch robię +/- 3 razy w tygodniu, żeby dać mięśniom czas na regenerację. Dodatkowo wiem, że bez aerobów nie da się osiągnąć zamierzonych efektów. I tutaj kolejne pytanie - czy moje treningi 3x w tygodniu można zaliczyć jako aeroby, czy muszę jeszcze załóżmy w wolne dni dodatkowo biegać ?

3. Dieta - jako, że chodzę do szkoły, nie mam zbyt dużych możliwości, żeby jej pilnować, ale robię co mogę tj. staram się jeść ok. 5 posiłków dziennie, mniej więcej co 2-3h. Dodam, że z reguły jest to po prostu kanapka, z racji tego, że nie mam opcji zjeść nic innego :( Staram się unikać jedzenia typu chipsy, słodycze itp. Raz na jakiś czas zdarzy mi się zjeść jakiegoś batonika. Problemem jest to, że treningi mam dosyć daleko i wychodzę z domu powiedzmy o 18:30, wracam o 22:00 i muszę zjeść coś na kolację, bo jestem po prostu głodny. Z reguły jest to jakaś lekka kanapka, ew. serek.
Dodatkowo, jako, że jestem jeszcze jakby nie patrzeć dzieckiem, pozwalam sobie w jeden dzień w tygodniu napić się troszkę coli, czy zjeść troszkę więcej słodyczy :D Czy z taką dietą mam szansę osiągnąć zamierzony cel ? Chodzi mi o to, czy mogę sobie pozwolić na coś takiego, czy muszę totalnie wyłączyć tą colę. batoniki itp.?

Troszkę się rozpisałem, ale mam nadzieję, że mi pomożecie, jak jeszcze coś mi się przypomni to napiszę, z góry dzięki za pomoc :D
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Usunięty przez Cris Thug za pkt 10 regulaminu
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2649 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10771

-=[]------[]=-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cris Thug Il Fenomeno Moderator
Ekspert
Szacuny 149 Napisanych postów 17471 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 196547
Bez porządnie dopiętej michy nie da rady,a to że chodzisz do szkoły to tylko wymówka.zapoznaj sie z podwieszonymi tematami w odpowiednich działach

a tu masz ,co jesc w szkole...
https://www.sfd.pl/[ART]_CO_JEŚĆ_GDY_JESTEŚMY_W_SZKOLE/PRACY__strona_1_i_20-t525889.html 

Ole-le, ola-la, ser del Barça és el millor que hi ha!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 24 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 340
1. Na siłownię nie należy chodzić 2 dni z rzędu. Mięśnie potrzebują regeneracji. Najczęściej jeden dzień wystarczy, aby twoje mieśnie się zregenerowały, chyba że Ciężko pracowałeś na siłowni. Wtedy należą się mięśnią minimum 2 dni odpoczynku. Jak chcesz być piłkarzem, musisz przede wszystkim rozwijać mięśnie ud oraz mięśnie brzucha. Odpowiadają one między innymi za siłę strzału, czy przyśpieszenie. Ja ćwiczę co drugi dzień.

2. Mięśnie brzucha możesz ćwiczyć praktycznie codziennie, szybko się regenerują. Odradzam A6W, jest to dla hardcorowców, plecy pękają po tygodniu, a po skończeniu 42 dni dalej należy ćwiczyć ostatni dzień, aby utrzymać mięśnie w formie. Jeśli chodzi o areoby: bieganie musisz ćwiczyć dość często. Piłkarz kondycję musi utrzymywać przez całą karierę. Dużo skakanki, rowerek też się przyda.

3. Jeśli chodzi o dietę, specjalistą nie jestem, ale pomóc mogę. To że chodzisz do szkoły, nie ma tu nic do gadania. Też do niej chodzę i nieraz odmawiałem chipsów, czy Pepsi. Herbaty nie słodzę. Staraj się nie spożywać cukru, jest on najmniej potrzebny Twojemu organizmowi. Często mam tak, że kładę się spać bardzo głodny. Jeśli już musisz coś zjeść, to niech to będzie coś małego. Wielu było piłkarzy, którzy nie przestrzegali diety (Ronaldo (Brazylijczyk), Pato czy Ronaldinho). Osobiście odradzam słodyczy, nie musisz odrazu przestać ich spożywać, możesz zacząć od ich ograniczenia...

Miłej lektury. ;)

Jakbyś potrzebował pomocy, to pisz na Priv, lub na gg: 46456532

Zmieniony przez - BedBuch12 w dniu 2014-02-10 20:56:07

Kiedy ty ciągle śpisz,ja już zrobiłem 150 sprintów, więc zapamiętaj,gdy ty śpisz ja jestem tutaj i trenuję codziennie, by być krok dalej, niż wszyscy inni...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 16
Okej, dzięki wszystkim za pomoc :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4
trenuj i h**
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

cafe futbol

Następny temat

Wyjazd

WHEY premium