SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Po przeczytaniu artykuły mam wątpliwości - cardio a mięśnie

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 577

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 227
Bardzo fajnie to wyjaśniłeś, właśnie o coś takiego mi chodziło. Co do tego rowerka jeszcze - jakim to ma być tempem, zazwyczaj jak robiłem rowerek, to 20km w 30 min. Prędkość średnia wychodziła z tego około 40km/h, za szybko, za wolno, dobrze ?
Btw. za post wyżej leci SOG.
napisał(a)
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 20118 Wiek 14 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 184230
Powiem Ci tak- ja po treningu nóg czy pleców nie mam siły stać, więc bieganie nie jest fizycznie możliwe Wejdź na rowerek i utrzymuj takie tempo, żebyś mógł spokojnie rozmawiać (czego nie musisz robić ) bez zadyszki.
Tętno traktowane jest objawowo, jak temperatura- istotniejszym parametrem jest %Vo2max, to jest to ile tlenu dostaje organizm. (wysiłek AERObowy= TLENowy, ANaerobowy=BEZtlenowy). Masz pracować cały czas w sferze tlenowej- jeśli wychodzisz z niej, to sam sobie szkodzisz. ZNOWU zasada: więcej, nie znaczy lepiej.
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 227
Teraz już rozumiem ;) Dzięki wielkie :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyciskanie żołnierskie versus suwnica Smitha

Następny temat

Split 5x5 - siła

Rozciąganie po treningu - czy jest konieczne? Rozciąganie po treningu - czy jest konieczne? Najlepsze ćwiczenia w seriach łączonych na tricepsy Najlepsze ćwiczenia w seriach łączonych na tricepsy Alicja Pyszka-Bazan na ostatniej prostej Alicja Pyszka-Bazan na ostatniej prostej Pamela powiedziała TAK! Pamela powiedziała TAK! Jaglane Rafaello w wersji fit Jaglane Rafaello w wersji fit Kaja Rybicka - ocena sylwetki Kaja Rybicka - ocena sylwetki Migrena a dieta - co jeść a czego unikać? Migrena a dieta - co jeść a czego unikać? 14 najlepszych produktów spożywczych dla mężczyzn 14 najlepszych produktów spożywczych dla mężczyzn