SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan FBW (2x tyg) - priorytet barki

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 587

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez odzywianie z działu Plany SFD - opinie klientów.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 188 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2762
Witam

Dostałem plan od jednego z użytkowników tego forum FBW na 2 dni treningowe w tyg:

1-prostowanie nog na atlasie ze stosowaniem roznych wariantow ulozenia stop(rownolegle, palcami do wew i zew) 4x10-12
2-wyciskanie hantli w skosie 45* ew 30* 4x10-12
3-wioslowanie sztanga w opadzie, najlepiej uzyc specjalnej maszyny z oparciem na brzuch, w tym cwiczeniu megaistotna jest technika prowadzenia, aby pracowaly plecy a nie np bicepsy 4x10-12
4-cos na prostownik, jesli robiles uzywajac oparcia, moze byc good morning, jesli nie masz techniki, to uzyj jakiejs lawki do robienia tej partii 3x12-15
5-wyciskanie sztangi zza karku, bardzo istotna jest tor ruchu 'skladajacych'; sie rak 3x12-15
6-unoszenie hantli bokiem 2x15
7-fr wyciskanie sztagi na plaskiej, ale tak, zeby przy opuszczeniu sztanga byla w obrebie szyi, a nie jak to wiekszosc robi...gdzies daleko za glowa 3x12
8-biceps dowolnie, wg mnie najmniej wazny miesnien, im wiekszy wzgledem reszty ciala, tym zalosniej sie wyglada 2x12-15

kazde cwiczenie powolutkuuu, az inni beda sie patrzec ze strachem w oczach, czy nie beda musieli zaraz biec, zeby wziac ci ciezar np z klatki :D, 2 cwiczenia na sesje rob z zatrzymaniem na 2s w momencie max napiecia, nie wrzucaj barkow na poczatek, tylko trzymaj sie tej kolejnosci, na pewno urosna :) obciazenia dobieraj tak, zebys zawsze dal rade zrobic w ostaniej serii w najgorszym wypadku 2 powtorzenia mniej, niz bylo zalozone

jesli nie wiesz, jak wykonywac jakies cwiczenie na 100% dobrze, to zapytaj, plan zmieniaj co ok 6tyg, 2x w tyg cwicz tak samo

i pamietaj - nie ciezar, ale dokladnosc i wolniutkie tempo

aha, na poczatku daj sobie ponadprzecietnie smieszne obciazenia, zeby sprawdzic, czy do konca wyrabiasz wytrzymalosciowo, trening nie moze trwac dluzej niz 1,5h lacznie z rozgrzewka i wyciszeniem


Moje wrażenia i komentarz po 1 treningu:


rogrzewka, stretching + 2x6 drążek szerokim nachwytem (kark i broda) plus 2x12 ściąganie wyciągu (kark i broda)

- dałem na świeżości priorytetowo poszerzenie na rozgrzewkę

1-prostowanie nog na atlasie 4x12

odczułem nogi dobrze i będę kontynuował to ćwiczenie

2-wyciskanie hantli w skosie 45* ew 30* 4x12

w zasadzie nie odczułem napompowania mięśnia, nie stwardniał. Nie wiem czy tak ma być

3-wioslowanie sztanga w opadzie 4x10-12

dałem radę zrobić 3x10 serie na suwnicy (30 kg) i pewnie przeniosę się na sztangę luzem

4-cos na prostownik, moze byc good morning, 3x15

fajne ćwiczenie, odczułem nieźle plecy po tym i poprzednim ćwiczeniu, podoba mi się

5-wyciskanie sztangi zza karku 3x15

robiłem to wcześniej i zamierzam kontynuować, po 3 serii niezłe parzenie w mięśniach, jest ok:)

6-unoszenie hantli bokiem 2x15

podobnie jak wyciskanie zza karku

7-fr wyciskanie sztagi na plaskiej 3x12

to samo, po pełnych 3 seriach odczuwalny triceps

8-biceps dowolnie 2x12

- wybrałem na 1 trening uginanie sztangielkami, nawet poczułem biceps

i dodałem sobie superserie:

9- łydki - wspięcia na palce (oddzielnie nogi) 4x20
10- uginanie nadgarstków na wyciągu stojąc (2x nachwyt i 2x podchwyt) 4x25

Zakończenie: rozciąganie i zwis luźny na drążku



Przerwy między ćwiczeniami 1,5 - 2 min
przerwy między seriami: 1 min
Czas treningu: 1,10h ze wszystkim
Zmęczenie po treningu: tak 75-80% zmęczenia :)


Cel: poszerzenie barków, kościec, nabranie masy w górnych rejonach (barki, klatka), rękę mam dosyć grubą.

Pytania do treningu:
1. czy mogę zwiększyć ćwiczenie klatki do 5 serii, by tygodniowo wyszło 10, czy przerzucić się na sztangę 4x skos?
2. czy zwiększyć liczbę serii barków na 1 treningu (4 zza karku + 3 unoszenie bokiem), by wyszło 14 serii w tyg
3. czy francuskie wyciskanie na triceps mogę zastapić np. prostowaniem ramion na wyciągu?
4. czy mogę na rozgrzewkę zastosowac właśnie podciąganie na drążku szeroki nachwyt + ściągnie drążka j/w?
5. czy mogę przerzucić wyciskanie zza karku i unoszenie bokiem na początek czy bez modyfikacji?
6. zastosuję ten plan 8 tyg, co potem - regeneracja 1-2 tyg. a potem, jaki plan (czy zmiana kolejności, powtórzeń, ilości serii to dobra zmiana czy chodzi o zupełnie inny plan)?

Zdjęcie w profilu.

Proszę o odpowiedzi, komentarz i wskazówki dodatkowe. Może coś dodać, coś ująć?

Pozdrawiam

Zmieniony przez - boni11 w dniu 2009-10-17 11:47:35
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan 4 dniowy do oceny

Następny temat

hst pomoc

WHEY premium