SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwsze podejście do odchudzania z głową - potrzebna pomoc.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 799

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

21

Płeć

M

Waga

ok 103 kg (mam duże wachania wagi od 99 kg do 105)

Wzrost

ok 179 cm

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Praca fizyczna od 7 rano do 19. Przerwy między 12 a 15

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

boks, siłownia, pływanie, piłka nożna ( chociaż jej nie lubie ). Sprzęt wystarczający do zrobienia każdego podstawowego ćwiczenia. Staż treningowy 6 lat z przerwami

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Próby 2 - 3 tyg jakich kolwiek diet co pewnie nie ma większego znaczenia.

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Zdrów jak ryba, głupi jak but ;)

Stosowana lub planowana suplementacja

Cokolwiek jak kolwiek byle by mi nie zaszkodziło. Wcześniej próbowałem takie suple jak fat burner universala, black bombs i jakieś takie mocarze które nigdy nie dojadałem do końca. W dodatku przez moje lekkie podejście do wszystkiego nie brałem ich regula
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24
Witam.
Chciał bym zacząc od tego że kompleks związany z tkanką tłuszczową mam praktycznie od urodzenia. Ale wiadomo dopiero gdzieś koło 2 gimnazjum zaczyna ten fakt być niekomfortowy. Tak więc jak to 14 letni chłopiec nagle zauważa że jednak jego tłuszcz to nie masa mięśniowa i akurat zauważa to mniej więcej w marcu zaczyna szybko szukać pomocy jak tu schudnąć w ciągu miesiąca niewiadomo ile by wyglądać jak grecki Bóg. No i zazwyczaj kupowałem jakieś spalacze chodziłem na siłownie gdzie treningi wyglądały jak to zazwyczaj wyglądaja u świeżaka no i zazwyczaj nic bardzo nie zdziałałem. Ale od tamtej pory zawsze trenowałem. Kiedy w 1 liceum waga zaczeła przekraczać 90 kg przy wzroście 180 cm przez wakacje pierwszy raz na prawde poświęciłem się treningowi i przyniosło to efekty. Schudłem do 85 zostało jeszcze tłuszczu ale sylwetka juz wyglądała na prawde przyzwoicie (moja waga jest duża ale nie widać tego jak u niektórych, mam masywne nogi). No ale jak to bywa oczywiście odpuściłem sobie treningi i przytyłem z plusem. Od tamtej pory zawsze trenowałem sztuki walki ogólnie kondycje mambardzo dobrą ale ciągle przybierałem na wadze. Szukając w ostatnim momencie jak najszybszego sposobu na utrate tłuzczu. Teraz kiedy mam 21 lat, bardzo dobrą kondycje fizyczną lecz waże ponad 100 kg, widać mięsnie ale mam niestety brzuch i boczki i ogólnie jestem pokryty tłuszczem postanowiłem że w końcu chciał bym zmienić coś w sobie i zacząć powoli dążyć do wymarzonego przez lata celu, czyli wysportowanej sylwetki. Dlatego zamieszczam tu ten temat, mam nadzieję że ktoś mnie zrozumie, ide troche na łatwizne wiem, jest dużo tematów ale mam straszne problemy z koncetracją, nie potrafie zaczytać się w kilkunastu tematach i ogarnąć się we wszystkim. Nie wiem od czego zacząć, od jakiej diety zacząc która przynosiła by jakiekolwiek efekty które mobilizowały by mnie by się nie poddawać, jakie ćwiczenia. Jest u mnie cięzko z dieta ponieważ mieszkam w kraju gdzie jedzenie jest bardzo drogie. Kilogram fileta z kurczaka to koszt koło 50 zł. Staram się codziennie ćwiczyć boks, mam możliwość grania w piłkę nożną 2 x w tyg + mam dostęp do siłowni. Ale chciał bym ułożyć to wszystko tak by to miało jakiś sens. Potrafie dużo czasu spedzić na treningu, cięzkie wysiłki są dla mnie do przetrzymania. Mam nadzieję ze komuś będzie sie chciało przeczytac ten długi temat i mi cokolwiek w tym jakoś poradzić, jak ułożyć diete, jakie suple kupić i jak trenować by efekty były chociaż małe ale widoczne by mnei to nakręcało.

Dzieki i pozdrawiam :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Jeśli problem z nadmiarem tkanki tłuszczowej u Ciebie ma charakter "odwieczny", to potrzebny byłoby szersze ujęcie problemu obejmujące chociażby wywiad dotyczący problemu z nadwagą i otyłoscią w najbliższej rodzinie, badania krwi (pzynajmniej glukoza, profil lipidowy), analiza trybu życia wykraczjaąca poza aktywnosć fizyczną i sposób odżywiania (obciążenie stresem, czas snu).

Jeśli szukasz pomocnych materiałów, to sugeruję zapoznać się z poradnikiem, który napisałem:

http://potreningu.pl/diety/artykuly/1745/dieta-odchudzajaca--od-czego-zaczac

Jeśli chodzi o problem z dietą, to jeśli źrodłem faktycznie są koszty artykułów żywnościowych, to wiedz że nie musisz bazować na drogich pokarmach. Podsatwowym źrodłem białka nie musi być pierś z kurczaka, a tłuszczu - oliwa z oliwek... To stereotypy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24
Otyłość w mojej rodzinie pojawiła była, ale tylko w moim domu ale prawdopodobnie to było spowodowane stresem i częstymi problemami w domu. Ale genetycznie rodzice i dziadkowie byli w miare szczupli. Jeśli chodzi o badanie krwi badałem się kiedyś czy nie mam przypadkiem cukrzycy (jeśli chodzi o to o badanie glukozy) i wszystko miałem w normie, profil lipidowy niestety nie wiem co to jest. Stresuje się niestety bardzo dużo, śpie nieregularnie, czasem po 5 - 6 godzin przez pare miesięcy a jak oleje wszystko to przez pare miesięcy po 8 - 10 godzin. Teraz przez dłuższy okres tryb życia bede miał dosyć ruchliwy, dużo pracy fizycznej, raczej mało siedzącej. I dzięki za tak szybką odpowiedź, zaraz postaram się zagłębić w twój artykuł, chociaż tak jak wspominałem mam straszne problemy z koncentracją, nie potrafię się skupić na długich tekstach, nie pamietam o czym czytałem ;) dlatego też szybko zrezygnowałem ze studiów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24
Pojawiła była, sorry za zle sformułowane zdanie. Chciałem jeszcze dodać swoje zdjęcie do oceny sytuacji mojej, niestety nie widać nóg ale mam mocno zbudowane nogi.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Skoncentrowanie się na zapewnieniu odpowiednich warunków dla prawidłowej regeneracji, znalezienie sposobu na rozadzeni sobei z napięciem psychicznym - to kwestie istotne, które nalażałoby wziac pod uwagę przy holistycznym podejsciu do diety.

Jeśli chodzi o tekst do któego link podesłałem, no cóż, będziesz musiał się postarać i przeczytać go ze zrozumieniem, jak chcesz zabrać się za układanie diety. Ułożonądietę wtsaw w postaci zrzutu z potreningu.pl
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

twarog

Następny temat

Dieta na masę dla 80kg

WHEY premium