SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PRAWIDLOWA dieta dla kobiet w ciazy?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 70627

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
obliques: Padlam na kolana, ba! Na twarz patrzac na Twoje zdjecia. Szacunek
Co do tego wzrostu wagi, hmmm... Mi poszla w gore juz o 5.5 kg, a to dopiero 6 tydzien. Brzuch mam doslownie WIELKI. Bynajmniej nie jest to tluszcz, bo fald nad biodrem jest wciaz taki sam. To wyglada bardziej na jakas opuchlizne, czyli pewnie zatrzymuje duzo wody. Zobaczymy jak pojdzie dalej . Zreszta jakie znaczenie ma ten wzrost wagi? Przeciez chodzi tu o zdrowie mamy i dziecka, a tluszcz zawsze spalic mozna

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2007-10-03 10:41:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 5239 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 75867
Martucca ja podobnie jak Ty jestem tego typu osobą, która zadaje mnóstwo pytań
ale wychodzę z założenia że kto pyta nie błądzi

"Wszystkie rzeczy są trujące i nic nie jest bez trucizny,
Jedzenie i picie ponad miarę jest również trujące." - Paracelsus
http://www.sfd.pl/TŁUSZCZE-t369407.html
http://www.sfd.pl/JAJO-t429538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No to leca zasluzone SOGi Abona se odnowilam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 108 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5993
witaj Martucca, odswierzam twojego posta bo tez jestem w ciązy - 20 tydzien Do tego czasu ogarnela mnie ciazowa glupota, moje odrzywianie to rozpacz Postanowilam od dzisiaj wziac sie za siebie i zaczac sensownie komponowac posilki, wyrzucic calkowicie slodycze i syf, inspiracja jest dla mnie 10 przykazan rzywieniowych. Masz racje ze publikacje o diecie ciezarowek to zenada, wiekszosc artykulow przeczy sobie. Jak sie odrzywiasz , jakie stosujesz suplementy, jaki trening? Ile juz przytylas ? Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witaj _mimi_ Po pierwsze: moje serdeczne gratulacje To juz polowa drogi

Jutro napisze cos wiecej o sobie (jedzenie, trening), bo juz sie pozno zrobilo.

Moze obliques i Nieistotna do nas lookna?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 482 Wiek 47 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7278
Martucca, no zebys wiedziala, ze bede tu zagladac, sama mam smaczka na pare pytan a chyba nie wypada smiecic Obliques, chlopaki nas zaczna wyzywac ' dla nich Obliques jest mistrzynia, wiec lepiej tu dyskutujmy czujac sie 'u siebie'.
Dobra rade Ci dala Obliques z tymi ziolkami, ja w pierwszej ciazy przytylam ksiazkowo 13 kg, niestety w drugiej ok 22, tez nabralam wody, wiec regularnie pilam wywar z lisci malin, skrzypu, lubilam tez swiezy imbir z rumiankiem, miodem i cytrynka z lodem - taki napoj przyjemny.
Powiedz, czy masz w tej chwili jakis plan zywienia? tzn liczbe kalorii i podzial makroskladnikow.
Jstem tez ciekawa Twojej opinii na wplyw aparatu do usg na plod, komputrow i tel. komorkowych, czy sa badania naukowe potwierdzjac ich szkodliwosc?
pozdrawiam serdecznie

Z pociazowej grubaski do niezlej klasy laski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 108 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5993
nieistotna bedziesz mila trzeciego dzidziusia, w ktorym jestes tygodniu? gratuluje gromadki
szkodliwosc usg nie zostala dowiedziona choc co pewien czas pojawiaja sie negatywne glosy, generalnie lekarze dziela sie na tych ktorzy robia usg na kazdej wizycie i na ostroznych, ktorzy zalecaja 3 w trakcie calej ciazy.
Ja osobiscie wole mniej, ale za to zrobone ptzez dobrego specjaliste radiologa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nieistotna, nie wiedzialam, ze zaciazylas? 8

_mimi_ co masz na mysli, mowiac ciazowa glupota?
U mnie bylo tak, ze sam poczatek ciazy (do 10-11 tygodnia) odzywialam sie tak jak przed ciaza, czyli raczej zdrowo, tzn. tylko ciemne pieczywo, bardzo duzo warzyw, chude mieso, swizeo wyciskane soki, zero swinstw typu chipsy, napoje gazowane, zywnosc jak najmniej przetworzona... I wtedy zaczely sie u mnie mdlosci. Calodniowe! Na szczescie wymioty byly tylko sporadyczne (w sumie jakies 5 razy). Mdlosci nasilaly sie pod wplywem zapachow, np. cieplego miesa, ryb, zoltego sera. Do tego musialam jesc tylko bardzo lekkostrawne pokarmy, bo w przeciwnym razie bylo jeszcze gorzej. Musialam odstawic chleb razowy, sporo jarzyn Nic przyjemnego. Chyba 2 tygodnie ciagnelam na biszkoptach, ryzu, gotowanej marchewce... I wszystko smakowalo tak samo. Ok. 15 tygodnia mdlosci mi przeszly i powoli zaczelam jesc normalnie.
Co do zachcianek- nie mialam i nie mam ich raczej, a jesli sie pojawiaja, to zaraz po ich zaspokojeniu zanikaja. Jedynym wyjatkiem sa grapefruity

Ech, teraz przyrost wagi. Wiec w pierwszym trymestrze przytylo mi sie 5 kg. Oczywiscie wpadlam w panike, bo takie cos bylo nie do zaakceptowania jesli patrzy sie na te wszystkie kalkulatory przyrostu wagi w ciazy, ktore mozna znalezc w internecie. Na szczescie mamy znajomego fizjoterapeute na silowni, ktory wyklarowal mi, ze takie sa dla kobiet, ktore maja BF ok. 25%. Jesli BF jest nizszy, trzeba najpierw dobic do tych 25 czyli do sredniej krajowej. Poza tym te tabele maja charakter orientacyjny, nie nalezy sie nimi kierowac, bo np. nie uwzgledniaja zatrzymywania wody w organizmie, poza tym sporo ciezarnych cierpi na zaparcia, a to tez moze "dzwignac" nieco wage
Nieco pozniej mialam konsultacje z polozna i ginekolog w szpitalu, gdzie mam rodzic, a one mi powiedzialy, ze nie jest niczym dziwnym, ze szczupla dziewczyna dobije do 20 kg pod koniec ciazy (nawet, jesli nie bedzie zatrzymywala wody), podczas gdy zatluszczona moze zmiescic sie np. w 7 kg. Wszystko robija sie o "mleczne rezerwy", jak oni to tutaj nazywaja, tzn. zapasy tluszczu, do ktorych bedzie siegal organizm kobiety w okresie karmienia (ma tego tluszczu sie odlozyc ok. 3.5 kg, u szczuplych- 5kg).
Niedawno wpadla mi tez w rece ksiazka dunskiej fitnesski "9 miesiecy przed- 9 miesiecy po". Dziewczyna pisze, ze w pierwszym trymestrze (w zaleznosci od wyjsciowego %BF, ew. mdlosci i zaniku apetytu, zatrzymywania wody, itd.) przybiera sie od 1 do 3-5kg, potem od 13 tyg. 0.5 kg/tydz. Przy czym zaznacza, ze jest to duze uogolnienie i w razie watpliwosci trzeba poradzic sie lekarza/poloznej. W kazdym badz razie ja w pierwszym trymestrze przybralam 5 kg, potem 0.5 kg na tydzien, az do zeszlego tygodnia, kiedy zaczelam zatrzymywac wode Mam nadzieje, ze ziolka mi pomoga...

Czy mam jakis plan zywieniowy? Nieee... Tzn. nie licze kcal bo nie za bardzo wiem, jak obliczyc zapotrzebowanie w ciazy (jakos nie chce mi sie wierzyc, ze mam miec takie samo jak jakas laska, ktorej aktywnosc fizyczna ogranicza sie zrobienia zakupow i posapania raz w tygodniu w szkole rodzenia ). Nie moge tez nigdzie doszukac sie rozkladu makroskladnikow w diecie dla ciezarnych. Jedyne co znalazlam dotyczy ograniczania weglowodanow. Jest to niewskazane, wlasciwie w czasie ciazy trzeba zwiekszyc spozycie wegli gdyz zapobiega to hypoglikemii i niskiemu poziomowi cukru we krwi (dlatego _mimi_ troche ostroznie z tymi 10 wskazowkami)... Ograniczanie wegli moze spowodowac niedobory niektorych mineralow, no. produkty zbozowe, nasiona straczkowe, niektore owoce zawieraja kwas foliowy. Nie wspomne o produktach mlecznych, ktore sa chyba najlepszym zrodlem wapnia. Wyczytalam tez, ze powinno sie wybierac produkty o niskim IG, ale to dla nas, forumowiczek, rzadna nowosc
Osobiscie staram sie jesc z rozsadkiem, tzn. po pierwsze stosuje sie do zalecen mojej poloznej (mieszkam w DK, nie wiem, co zleca sie w PL), tzn. 1/2 litra mleka/jogurtu, kefiru dziennie, min. 3/4 kg warzyw i owocow, unikac slodyczy i slodzonych napojow, mocnej kawy i herbaty, coli, wywalic slodziki i alkohol, jesc chude mieso i ryby (ograniczyc jednak duze ryby morskie, np. tunczyka, rekina, miecznika ze wzgledu na Hg), pelnoziarniste produkty zbozowe... Unikac watrobki, surowego miesa i jajek, serow plesniowych z niepasteryzowanego mleka. Jesc czesto, ale mniejsze porcje i inne znane tutaj z forum oczywiste reguly... Jak dla mnie dziala jak nalezy. A jak wy to widzicie?

O treningu i kompach napisze pozniej, bo teraz w pracy jestem i wypadaloby sie zajac czyms, za co mi placa

Teraz wy cos napiszcie, bo ja nasmarowalam cala mase
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 108 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5993
piszac ciazowa glupota mialam na mysli hurra rzucenie sie na wszelkie swinstwa, slodycze, colę bo zabijala u mnie mdlosci itd. Na szczescie otrzasnelam sie z tego i powrocilam na lono rozsądku
Ja rowniez mam problem z wyliczeniem ilosci kalorii, wiec jem na oko, trudno najwyzej przedawkuje kefir lub warzywa, bo slodycze wyrzucilam z diety, zastapilam bakaliami, orzechami - potwornie kalorycznymi ale nie przejmuje sie tym. Generalnie jem 5 posilkow dziennie, codziennie produkty mleczne, pieczywo pelnoziarniste, jajka, drob i ryby. Sporo owoców. Licze na to ze jest ok, poki co przytylam 5,5kg.
Wiecie co dziewczyny, szczerze mowiac mam w nosie utycie samo w sobie, ale przeraza mnie powrot skóry na brzuchu do ladnego wygladu po porodzie, niestety ale mnostwo kobiet mimo ze szczuplych ma ten pociazowy "flak", to jest najgorsza sprawa, moze niech tu sie wypowiedza doswiadczone mamusie, obliques to guru w tej kwestii
Jak dbacie o skore, zapobiegacie rozstepom?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mimi, zapomnialam napisac o tej coli- mnie tez pomagala na mdlosci

Jesli o mnie chodzi, to sadlem sie nie przejmuje, bo przy odrobinie wysilku zawsze mozna je spalic

Co do rozstepow, to podobno kwestia genetyki i tak naprawde zadne kremy im nie zapobiegaja. Ja osobiscie uzywam kremu Musteli bo zapobiega swedzeniu brzuszka

Czujesz juz wyraznie ruchy maluszka? I co bedziesz miala? Chlopca czy dziewczynke?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta-ocena

Następny temat

Trening dla przyszlej mamy?

WHEY premium