SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mąka gryczana

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1622

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 42 Wiek 32 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1375
Witam. Z racji tego, że czasami lubię zjeść sobie naleśniki, czy też gofry jestem zmuszony robić je z mąki pszennej, która nie jest jakaś mega zdrowa. Oczywiście są to sporadyczne posiłki (1-2x w tygodniu max). Dlatego myślę nad kupnem mąki gryczanej, której wydaje mi się, że nigdy nie jadłem. Moje pytanie jest takie, czy jest ona podobna w smaku do kaszy gryczanej? Pytanie może wydawać się głupie, ale mam po prostu odruchy wymiotne nawet na samą myśl o kaszy gryczanej. Po prostu nienawidzę posmaku tej goryczy. Jest to chyba jedyny produkt, który tak na mnie działa. Dlatego przed zakupem wolałem się upewnić, czy jest ona podobna w smaku? Może są jeszcze jakieś zamienniki mąki pszennej do tego typu dań (czyt. naleśniki, gofry, spody do pizz). Z góry dzięki.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Nie jest podobna w smaku do kaszy gryczanej. Ja akurat robię z mąki gryczanej białej. Nie wiem jak palona.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Jeśli nie lubisz posmaku gryczanej, kupuj niepaloną, jest zdecydowanie lepsza w smaku, bez takiego mocnego posmaku goryczy.
Biała gryczana, jest również super.

Co do mąk https://www.sfd.pl/Mąki,_po_które_warto_sięgać_będąc_nie_tylko_na_redukcji-t1144148.html

Ja osobiście robię z owsianej/ryżowej/jaglanej/kokosowej/żytniej/gryczanej. Z każdej wychodzą fajne naleśniki, gofry, placki, babeczki i inne wypieki.

Owsianą można mieszać z każdą z mąk, ryżową również, jaglana musi być połączona np. z gryczaną/żytnia lub owsianą, , podobnie kokosowa, inaczej może wyjść zakalec. No i jaglana i kokosowa to takie "wodne" mąki, sporo wody piją więc trzeba mieć dokładnie proporcje w przepisie ile tych dwóch mąk dać, a ile płynnych produktów.
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 42 Wiek 32 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1375
Świetnie. Nie miałem pojęcia, że jest tego aż tyle. Teraz będzie problem, która wybrać ale pewnie zacznę od kokosowej, bo uwielbiam ten smak... Smak takich naleśników, czy też gofrów bardzo się różni? Nie jest to problem oczywiście, ale jestem ciekaw smaku tych mąk. Zaraz i tak wybieram się na zakupy, a nie wiem czy w takich sklepach jak Biedronka, czy Lidl są takie rzeczy.


Zmieniony przez - Lovac w dniu 2018-03-09 12:47:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Lidl na pewno, Netto, Auchan, Tesco. Kokosowa sama bez pomieszania np. z gryczaną, czy żytnią, nie nadaje się do naleśników, ona się rozpadłaby
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Powodzenia co do naleśników z mąki kokosowej, j/w testowane wile razy, kiedyś pizze chciałem zrobić

co do naleśników z mąki ryżowej sa ok, z owsianej, ja robię miksa ryżowa z owisaną pół na pół


Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2018-03-09 18:50:14

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Kokosowa daje bardzo kruche ciastko. Rzeczywiście ciężko z niej zrobić cokolwiek.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
dla mnie osobiście jaglana bardzo fajnie wchodzi. A z jaglanej+tapioki wychodzą bardzo fajne naleśniory
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Jaglana jest ok, ale ciasto wychodzi trochę suche. W przypadku gryczanej jest według mnie lepsza konsystencja. Bardziej kleikowa i miękka.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Samodzielne układanie diety - początki, przygotowania, pytania.

Następny temat

Powrót na siłownie zero kaloryczne

WHEY premium