SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lodówka, straszny smród

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 51130

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 92 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1330
Witam.
Na wstępie, chciałem zaznaczyć, że nie jestem pewien czy właśiwy dział, ale nie znalazłem lepszego, więc przepraszam jeśli nie trafiłem.

A teraz do rzeczy...

Mam problem z lodówką, 2 dni temu, zaczęło coś smierdziec.
Dzisiaj odstawiłem lodówkę, no i byłem przekonany ze coś za nią znajdę( jakieś stare jedzenie itp), ale odstawiłem no i nic nie bylo.
Smród był jak by z tej kratki z tyłu. Nie wiem, od czego, może sie coś przypchało, bo normalnie mrozi...

W czym może leżeć przyczyna tego strasznego smrodu?

Aktualnie jest wyłączona, no a jak ponownie włącze, to ten zapach jak by narastał.

pozdrawiam.
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 121 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 78
Przykry zapach wydobywający się z lodówki jest bardzo częstym zjawiskiem.
Jest to związane z tym że przechowując w niej żywność, zarówno na ściankach jak i w podzespołach mogą osiadać drobinki tłuszczu, brudu oraz małe elementy żywności. Kolejną przyczyną nieprzyjemnego zapachu jest to że, większość przechowywanych produktów wydziela swój specyficzny aromat w stanie gazowym. Zebrane gazy mogą nie tylko zalegać w pewnych elementach lodówki takich jak odpływ, do odprowadzania nadmiaru zgromadzonej wody ale również przenikać do warstw plastiku które znajdują się wewnątrz lodówki.

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki?

Pierwszą rzeczą którą należy zrobić to wyjąć wszystkie produkty z lodówki, odłączyć ją od prądu i rozmrozić.
Następnie, warto dokładnie umyć lodówkę zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz - do mycia lodówki dostępne są liczne preparaty, które możemy znaleźć w wielu sklepach. Jednak świetnie nada się równie sok z cytryny, soda oczyszczona, wanilia, brykiet drzewny czy też roztwór wody z octem. Sposobów zarówno tych bardziej specjalistycznych jak i domowych, jest mnóstwo.

Kolejną bardzo ważną czynnością, jest dostanie się do lodówki z tyłu, aby odpiąć wężyk odpływu oraz wyjąć zbiornik gromadzący nadmiar wody, skraplającej się na ściankach lodówki. (Demontaż wężyka często nie jest konieczny, a wystarczy jedynie przepłukać go od wewnętrznej strony lodówki środkiem do czyszczenia.
Zarówno wężyk jak i zbiornik, należy dokładnie umyć a następnie zamontować spowrotem na miejsce.
Aby zapobiec uwalnainiu się nieprzyjemnych zapachów jak również, mieszania zapachów potraw w lodówce - warto zakupić "pochłaniacz zapachów".



Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
normalne raczej...

użyj domestosa



nie no jaja se robię kup płyn specjalny do mycia lodówek dobrze wszytko wymyj a starsze rzeczy z lodówki wy***
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 92 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1330
ale to nie zapach ze srodka lodówki, tylko zapach z tyłu.
Z tej krartki, z całego tyłu...

w srodku lodówki nie śmierdzi.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a czym śmierdzi ?
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 92 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1330
nie wiem. ogolnie tak je*ie że głowa boli..
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a to nowsza jakaś czy już stare dziadostwo ?

raczej niedługo padnie pamiętam że było podobnie u mnie w domu ***ało strasznie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
proponuje utylizację tej lodówki i zakup nowej szkoda środowiska bo zapewne nic ciekawego tam nie ma i służacego mu.
1

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Pewnie jakas wada techniczna, bo raczej szczur tam nie wlazl i nie zdechl. Chyba ze smierdzi padlina
2

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1
Nie trzaba wyrzucać lodówki... U mnie było to samo. Trzeba odkręcić z tyłu osłone agregata i tam jest podstawka/tacka do której spływa skroplona woda z lodówki. Umyć i po problemie.....
5

aaa...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 356 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 16501
JW umyj tą podstawkę ,nieraz miałem tak samo umyłem i po problemie
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 115
Hmmm...Przypomina mi się sytuacja Moja babka miała tak samo strasznie je**** z tyłu lodówki :)
Niestety lodówka po przyjśćiu "fachowca" który zainkasował 300zł "za wymianę agregata" chyba nadawała się do wyrzucenia ;)
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta na redukcje do oceny

Następny temat

Mieso

WHEY premium