SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak zbudowac troche miesnia do boksu

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1462

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1883 Wiek 49 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21543
Witam, otoz sprawa jest taka ze za 2 miesiace moze troche wiecej wracam do boksu, aktualnie waze 70 kilo, 183cm wzrostu i nie mam zbytnio duzo miesni na sobie. Zawody chce miec w wadze 69 kg i zastanawiam sie co teraz zrobic zanim zaczne boks oprocz biegania? Moze troche silowni z dieta z cwiczeniami na sile dynamiczna zeby zrobic troche miesnia i miec wage 75kg? Glownie chodzi mi o to ze chcialbym troche poprawic posture, a przy tym cos do boksu jak mozna.
Z doswiadczenia z forum wiem ze zwykle trenowanie silowni na zrobienie miesni nie ma sensu jezeli mam pozniej zaczac boks bo bedzie to dla mnie tylko uciazliwe.

Oczywiscie wszystko pod boks i jezeli nie bedzie to korzystne to tego robic nie mam zamiaru. Co mi radzicie?

Dzieki, pozdrawiam.

Zmieniony przez - Ttoomek w dniu 2013-11-15 02:00:51
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1359 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 21882
nie ;) po paru latach może i tak..ale we wcześniejszym czasie nie oczekuj cudów. obejrzyj sobie almma.. lub inne amatorskie zawody i popatrz na zawodników. oczywiście już amatorzy koksują więc nie patrz na wszystkich ale większośc nie wygląda zbyt dobrze a na ringu pokazują ciekawe rzeczy.równie dobrze fighterzy-zawodowi np. tomasz drwal czy wygląda jakoś nadzwyczajnie? nie.. ale za to pokazuje pewien poziom na ringu :) nie jestem jakimś zawodowcem i profesjonalistą ale widzę sam po sobie i po innych jak i po bardziej wyedukowanych osób ode mnie.. po prostu to wymaga profesjonalnego podejścia zawodników i trenerów gdzie my zwykli zjadacze chleba nie mamy takich możliwości i nawet jeśli to i tak jest to ciężki kawałek chleba.. po prostu zacznij coś robić i patrz na "zmiany" nikt ci tu nie napisze tajników swojego sukcesu :) a większość osób co doradza nie ma poziomu "mistrza świata" więc zostaje ci albo wynając super drogiego trenera albo jakiegoś słabszego który cię poprowadzi ewentualnie próbować samemu metodą prób i błędów.. może uda ci się odkryć złoty środek?

Zmieniony przez - MrNowy w dniu 2013-11-18 18:08:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Zastanawiam się nad sensem robienia masy. Mówisz że chcesz 69 kg, więc z tych 75 kg żeby zejść trochę mięśnia spalisz. Ja robię trening obwodowy, czyli 1 seria 10 powt. każdego ćwiczenia a pomiędzy nimi bez przerw, po tym kilkadziesiąt sek. przerwy i znowu obwód, dodam, że robię ćwiczenia bardziej pod SW (wielostawowe, a dynamiczne mam zamiar wprowiadzić w styczniu). Przy dobrym odżywianiu widać przyrosty, nie jakieś spektakularne, ale moim zdaniem sylwetka się poprawiła. Plus jest taki, że przy okazji robisz wydolność. Ja mam takie zdanie na ten temat, że jeśli siłownia sprawi, że będziesz się czuł lepiej, będziesz miał lepsze samopoczucie to trenuj, ale jeśli tylko i wyłącznie boks jest twoim piorytetem to na body factory masz ciekawe plany pod SW na których nie naładujesz mięśnia, a zdobędziesz co w boksie jest ci potrzebne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1883 Wiek 49 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21543
Chodzi mi o to ze dobrze byloby cos pocwiczyc co wlasnie poprawilo by mi wydolnosc np. przy okazji, i troche mase miesniowa zbudowac, oczywiscie przy diecie. Waze 69kg a chcialbym 75, i tylko pare dni przed zawodami po prostu kg zrzucac odwadniajac sie itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1359 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 21882
wątpie, że osiągniesz to co chcesz :) siłownia i jeszcze raz siłownia. mało kto buduje czystą mase mięśniową na samym boksie albo pierdołach pod boks. zresztą zrobisz co chcesz :) prawdopodobnie jesteś ekto więc to jeszcze utrudni tylko sprawę. a to, że siłka przeszkadza w boksie to stary mit. jak będziesz cisnął na maszynach to na pewno ale wolne ciężary w żadnym stopniu nie przeszkadzają.. a nawet jeśli to kwestia 2 lat albo i więcej bo nikt się nie spompuje nie wiadomo jak w tak krótkim czasie.. tymbardziej 2 miesiące to ty zrobisz prawie nic mięsnia a mówisz, że to w boksie będzie przeszkadząc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1883 Wiek 49 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21543
A na silowni przy cwiczeniach pod dynamike zrobie mase?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1359 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 21882
ciało coś tam może się zmienić na początku.. zobacz sprinterów ale to nie jest kwestia roku tylko dużo dużo więcej. jeśli czujesz się chudy jak patyk i ci to nie leży to tylko i wyłącznie siłownia żeby jak najszybciej to zniwelować. zależy też jaką dynamikę.. jaki plan. zarzuty,rwania to też niby dynamiczne ćwiczenia a ludzie którzy to robią wyglądają jak chuchro? nie bardzo. ale cisną raczej typową siłę.. przede wszystkim micha. zacznij jeść to urośniesz proste ale siłownia pod względem muskulatury będzie królować i tak ;) wszystko zależy też od planu i prowadzenia zawodnika ale to jest cięzki kawałek chleba ale wiele ludiz mysli, że treningami na dynamikę zbuduje "czystą masę mięśniowa" a wcale tak nie jest bo w telewizji np. crossfit ludzie wyglądają jak bogowie.. ale o ich przeszłość nikt nie pyta i na pewno nie dały im tego treningi crossfit :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1883 Wiek 49 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21543
Sam juz nie wiem co robic. Mentlik w glowie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
idź na siłownię , zrób trochę mięśnia żebyś nie wyglądał jak szkapa i wróć na boks. na pewno nie reprezentujesz takiego poziomu by te kilka kilo zrobiło różnicę , zresztą dynamika i kondycja i tak z czasem wrócą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
http://www.zapytajtrenera.pl/ Tutaj zapytaj, mi już w kilku kwestiach pomogli. Tylko jak będziesz pytał do w dziale siłownia a nie SW.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1883 Wiek 49 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21543
Dlaczego w dziale silowni a nie sw?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1359 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 21882
powiedzą ci praktycznie to samo co ja.. jest mnóstwo filmików z nimi ale o konkrety czasami cięzko. cyt odpowiedz na pytanie takie samo jak twoje: "musisz zastanowic sie czy zalezy ci na sile statycznej z siłowni i wygladzie czy na sile dynamicznej ktora przyda sie w walce" oczywiscie twój wybór. na twoim miejscu brałbym zwykle fbw i cisnal na nim przez ten czas a pozniej sam zdecydujesz :) trenowalem kiedys na silowni i sporty walki- efekt.. praktycznie zero progressu albo byl on bardzo wolny. od miesiaca nie trenuje sportow walki.. waga poszla w gore a ciezary w serii roboczej podbilem az o około 20kg w cwiczeniach wielostawowych a w tych mniejszych o 5-10kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Karate Shinkyokushin , stres

Następny temat

Odwadnianie jakie zioła?

WHEY premium