SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HST - pytania (Biniu)

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6672

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4315 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26980
Witam Biniu.
Mam jedno pytanie co do HST.


To będzie moje pierwsze HST.
Z tego co czytam to raczej nie rozdziela sie na 2 zestawy, tylko robi 1 zestaw.
Czyli jak połączyć mc (odmiana sumo) i przysiady klasyczne?

Myślałem, żeby robić jeden cały cykl (6 tygodni) przysiady a następny (po SD oczywiscie) mc sumo- i to chyba najlepsza opcja by była.


Z góry dzięki za odpowiedź.


i jeszcze czy przy zmianie z 15 na 10 i z 10 na 5 zmienia sie ilosc serii?
np.
15x1
10x2
5x3

czytalem artykuly ale są dosc stare, a w tym sporcie sporo sie zmienia

Zmieniony przez - hilde w dniu 2011-01-14 20:42:52
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
przeczytaj podstawy HST
to zasady obowiazujace w kazdym treningu ktory nakierowany jest na wzrost muskulatury
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
1. nie moge nie polecic artykulow pisanych spejalnie dla Perfect Body przez Bryana Haycocka omawiajacego zasady wzrostu miesni i zasady budowania optymalnego planu treningowego

2. wymiana ktora przedstawiles jest jedna z mozliwosci
druga jest zmiana tylko i wylacznie tego cwiczenia pozostawiajac reszte ukladu bez zmian i trenowanie kazdego z tych cwiczen 3 razy w mikrocyklu
trzecia opcja to faktycznei dwa plany - ale tego bym nie robil w poczatkach zabawy z HST
jest jeszcze opcja nr 4
przysiad + martwy ciag na prostych nogach - laczysz dwa swiaty w jedno

2. ilosc serii - tak z reguly sie dzieli
ale tutaj odsylam jeszcze goracej do artykulow Bryana w Perfect Body !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4315 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26980
ok, dzięki
PB czytam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
jesli cos bedzie nie jasne z HST wiem ze Bryan planuje artykul z cyklu pytania i odpowiedzi wiec zapraszm do ich zadawania gdzies byl nawet watek ale z komorki nie znajde teraz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4315 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26980
Dzięki.

Na pierwsze HST myślałem żeby nie kombinować, tylko dać złożone ćwiczenia.

Przysiady klasyczne
Wyciskanie sztangi na lekkim skosie dodatnim
Wiosłowanie sztangą podchwytem
Wyciskanie hantli siedząc

I to wszystko.
Dzisiaj ide sprawdzić 15-stki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 342 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2929
a ja właśnie skończyłem swoje pierwsze hst i jestem raczej zadowolony. Efekty nie są jakieś zdumiewające (to raczej zasługa mojej genetyki) ale zadowalające.

Ja miałem podobny problem i dałem mc i przysiad na kazdym treningu (co nie było dobrym pomysłem). W mikrocyklu 5-tek wyszło mi po 2 serie siadów i 2 mc. Nie polecam takiego rozwiązania bo ani sie nie zmęczy nóg ani pleców i pozostaje niedosyt

i dorzuce jeszcze pytanie od siebie: jeżeli mierzenie maxów nie sprawia jakiegoś dużego wysiłku to moge mierzenie zrobic 3 dni z rzędu (mam teraz ferie więc będzie dużo czasu na reegeneracje)

Co robisz w walentynki?
Biceps i klate

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4315 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26980
dzięki Pedro za podzielenie się opinią
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
HST PP lepsze bo 2 zestawy no i 9 tygodni

robilem zwykle 3dni w tyg:

Fronty
RDL
Wyciskanie leżąc
Wiosło
PP

tera robie 4dni hst p/p

a)

fronty
wl
wycisk siedzac

b)

mc
drazek
t-bar row jednoracz

........................................


polecam obydwie wersje

Zmieniony przez - davidooo w dniu 2011-01-16 15:04:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 342 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2929
podbijam moje pytanie:
jeżeli mierzenie maxów nie sprawia jakiegoś dużego wysiłku to moge mierzenie zrobic 3 dni z rzędu (mam teraz ferie więc będzie dużo czasu na reegeneracje)?

Co robisz w walentynki?
Biceps i klate

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nawet na jednym treningu mozesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4315 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26980
na 2 zestawy nie bede dzielil
wole sie trzymac zasad hst klasycznie
po cos one sa
maxy tez bym sprawdzal tak jak nakazuje hst
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zawroty głowy po nowych vitamin multiple sport

Następny temat

kiedy olimp wypusci kwas d-asparginowy?

WHEY premium