SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

GPA European powerlifting and benchpress Championships 2013

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

Ilość wyświetleń tematu: 4751

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 10058 Napisanych postów 30392 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728802
Bardzo ciekawe zawody federacji GPA-mistrostwa Europy w trójboju siłowym i wyciskanie sztangi leżąc...
Organizacja rozwijająca się ,wiec jeszcze jest szansa szybkiego sukcesu,pobicia rekordu federacji
Wage +125 kg zdominował znany u nas Laszlo Meszaros ale w innych kategoriach jest jeszcze szansa na pierwsze miejsca.
Do tego -najwazniejsza wiadomość:zawody odbywaja się w Budapeszcie-dla nas to prawie po sasiedzku.
Myslę ,że takiej okazji nie zmarnuja nasi czołowi zawodnicy.
W zeszłym roku nasz forumowicz Dibo startował na Węgrzech i był bardzo zadowolony.
Myslę ,że warto by zmontowac silna i liczna ekipe i zaistnieć w tej federacji

Termin zawodów 26-27 maj 2013-Budapeszt-tydzień przed mistrzostwami SFD.
Idealnie wszystko pasuje..

Szczegóły wkrótce
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 10058 Napisanych postów 30392 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728802
Sytuacja kuriozalna-podjął sie organizacji mistrzostw gość co miał o tym blade pojęcie-sądziłem,że Meszaros to zorganizuje-ma juz doświadczenie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5259 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336274
masti
Myślisz że to jest satysfakcjonujące,zrobić rekord bez konkurecji...? Może i tak ,bo za kilka lat nikt tego nie będzie pamiętał,ale...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kocyla Mistrz SFD
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1036 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10489
chodziło o to że Laszlo jest bezkonkurencyjny, a konkurencja w innych kategoriach napewno będzie i to ostra, sam Laszlo przyjezdża z bardzo dobrymi zawodnikami którzy startóją w różnych kategoriach więc ktoś kto zrobi rekord napewno będzie zadowolony i do końca życia to zapamieta
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 10058 Napisanych postów 30392 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728802
Rekord to rekord....Jest wpisany w historie..

Są najrózniejsze rekordy przy róznych przepisach i warunkach- sa nie do porównania nawet w jednej federacji,gdzie kilkakrotnie zmienia sie warunki wykonywania boju.

Przykładem sa rekordy 170 kilogramowego Andersona z lat 50',przysiadał ponad 500 kg,wyciskał ok 350 kg w ciagu też o ile pamiętam miał koło 450kg.
Dzis te wyniki sa ciekawostkami,bo warunki wykonania były nie do przyjecia dzis na żadnych zawodach...

Innym przykładem-rekordy w martwym ciagu w latach 60',70'
Technika wykonania mogła być tak jak dzisiaj-z przodu ale też była dozwolona technika martwego ciagu z tyłu-dzis nawet nie widziałem,by ktoś jako ćwiczenie na treningu to robił-zupełnie zapomniana technika a podnosiło sie w ten sposób też po 300 kg.
Wielu zawodników podnosiło tyłem o wiele wiecej niż klasycznie z przodu-jak to porównać do dzisiejszych rekordów i stylów?


Inna sprawa-w kazdej federacji wykonuje sie boje w troche inny sposób-by sie przekonać,czy da się radę wygrać na troche innych zasadach-warto wystartowac.

Podobnie jest w każdym sporcie-np skok o tyczce:
poszły wyniki od czasów lat 50' niesamowicie-od wysokości 4,5 do 6 metrów dziś.Ale czy rzeczywiście ąż tak się tyczkarze poprawili?
Wg mnie nie-bo kiedys skakano na metalowych tyczkach a dzis na super lekkich ,strasznie zaawansowanych technologicznie z włókien szklanych...
Też te rekordy sa nie do porównania-nic nam nie mówią...



Wracając do pytania-czy takie rekordy ,wygrana przynosi satysfakcje?
Ja uważam,że tak-bo wygrywa się z wszystkimi zgromadzonymi w danym miejscu,czasie i na danych zasadach.
Teoretycznie... zawsze moga być gdzieś lepsi ale liczy sie tu i teraz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5259 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336274
To co napisał Kocyła jest wystarczającą motywacją do startu w tej imprezie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 1706 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13223
Z Gdańska 1000km to nie wiem czy tak po sasiedzku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 1706 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13223
Global Powerlifting Alliance to to?To federacja raw?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 10058 Napisanych postów 30392 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728802
Tak-juz kiedyś załozyłem temat o tej federacji i jej zawodach w europie.Centrum jest w krajach skandynawskich-tam odbywała się większość imprez ale teraz juz rozrzesza sie na Węgry,Słowacje,Słowenie,Uk,Litwę itp..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 235 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1227
Parodia nie zawody,widziałem wyniki mistrzostw swiata w wyciskanie,tylko 1 zawodnik wrócił bez medalu.Zeby medale miały jakaś wartość to musi byc rywalizacja gpa to wuap bis bądźmy poważnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 10058 Napisanych postów 30392 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728802
Ktos wybiera się na te mistrzostwa?
Pula nagród wynosi 10.000 €
Ale wpisowe jak dla nas dość wysokie-100 €
Hotele są w granicach 35-50 € ale pewnie tańsze wskaża Węgrzy
Bedzie tam też kilku Polaków pracujących w Irlandii...



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Dibo22 V-Mistrz SFD
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 4502 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 71758
wybierałem się ale wpisowe jak dla mnie zaporowe, taki wyjazd wyszedłby pewnie ponad 1000pln, trudno widzimy się na imprezie sfd :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Otwarte Mistrzostwa Śląska w TSK i II edycja AMŚl.25.05.2013

Następny temat

Wielokrotne wyciskanie sztangi - jak trenować?

WHEY premium