SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW Dla początkującego

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 981

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

17

Waga

85

Wzrost

175

Cel treningowy

Siła

Staż treningowy na siłowni

1-2 Mieś

Uprawiane inne sporty

Brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Sztanga, sztangielki, drążek, ławka, stojaki

Dieta

Brak, ale są efekty

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Problem ze stawem skokowym i kością strzałkową, ale podczas ćwiczeń jest ok, gorzej z bieganiem.

Zażywane suplementy

Beta Alanina, Omega3, FlexiDrink, Białko WPC, Multiwitamina

Ostatnio przerabiany plan

FBW

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Przysiad: 2x95kg, Wyciskanie 1x90
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, mam do was prośbę o pomoc w ułożeniu planu treningowego, cel to siła. Ćwiczę już około 1-2 miesiące i mam już jako taki plan, jakieś tam efekty widać, ale chciałbym aby ktoś doświadczony je ocenił i pomógł w ustaleniu jeszcze lepszego planu, aby zmaksymalizować efekty. Co do diety to aktualnie nie liczę makro jakoś specjalnie, ale staram się głównie jeść białko i ograniczać węglowodany i oczywiście tłuszcze też staram się dostarczać ze zdrowych źródeł. Ogólnie jem zdrowo, ale nie liczę kalorii. Zauważyłem, że masa mi spada, ale siłą rośnie, chyba, że to zasługa roztrenowania i zaraz wszystko się zatrzyma.

Co do planu to, ćwiczę pn-śr-pt i ostatni trening wyglądał tak:
Rozgrzewka: 5 Min na orbiteku i następnie 5 min rozgrzewki dynamicznej.

1. Przysiady - 10x60kg/10x70kg/10x80kg/10x80kg/3x93kg
2. Wyciskanie na ławce płaskiej - 10x50kg/10x60kg/10x70kg/10x70kg/5x80kg
3. Podciąganie na drążku podchwytem - 4/4/5/6 (staram się podciągać, aby drążkiem dotknąć, lekko wyżej niż mostek)
4. Ściąganie wyciagu do klatki - 5x70kg/5x70kg/5x70kg/6x70kg - (To ćwiczenie aby dobić plecy)
5. Unoszenie nóg w zwisie na drążku - 10/12/12/15
6. Wznosy sztangielek wzdłuż tułowia - 10x12kg/10x15kg/12x15kg/15x15kg (chodzi o 1 sztangielkę w sumie wychodzi 30kg i taka ilość powtórzeń ponieważ nie mam już co dokładać, bo okazało się, że sztangielki są grubsze niż sztanga)
7. Uginanie ramion chwytem młotkowym - To samo co w znosach.

W wolne dni się rozciągam, co do tego planu to są efekty w takie postaci, że przed rozpoczęciem treningu, ciężko mi było wykonać 10 przysiadów z 70kg i na płaskiej nie wycisnąłem 80kg 1x, do tego waga spadła o 3kg. Jedyny minus, który zauważyłem to po tym treningu nie czuję pompy na treningu, ani po treningu, do tego na drugi dzień nie mam zakwasów w żadnej partii i mógłbym jeszcze raz robić ten trening.

Pozdrawiam i liczę na pomoc i jakieś wskazówki, co zmienić itd. Dietę ułożę, ale aktualnie nie mam wagi kuchennej itd, jak wszystko zorganizuję to ułożę dietę.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie mam jak robić martwy ciąg, ponieważ nikt ze znajomych go nie robi, a jakbym chciał go robić to przewróciłbym siłownie do góry nogami i wtedy trening by trwał z 2 godziny. Z diety wychodzi około 100-150g białka dziennie, 80-100g tłuszczy, a węgli nie liczę, ale nie jest za dużo. Zdrowe tłuszcze to: oliwa z oliwek, omega 3, coś z kurczaka jest ale nie wiele bo to chude mięso.

Co do powtórzeń, najlepiej mi się ćwiczy w okolicy 5-8 powtórzeń, więc 1-2 ostatnie serie chciałbym mieć właśnie w tym zakresie. Co do celów siłowych to chciałbym dobić do 10x100kg przy wyciskaniu i 10x120-130kg na przysiadach, więc bardzo niskimi zakresami powtórzeń tego nie osiągnę, z tego co czytałem mając dobry przysiad, MC jest wtedy też nie najgorszy, ale oczywiście nie lepszy od przysiadu, ale nie odstaje za bardzo od niego np jak podczas przysiadu biorę 100kg, to MC powinien około 90 lekko iść. A i jeszcze do MC jak jeszcze nie trenowałem to poszło 100kgx3 dobrze technicznie, później była by to szarpanina ale może 5x100kg by poszło.


Zmieniony przez - DaWi w dniu 2016-10-12 22:21:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Z tymi problemami zdrowotnymi idź do lekarza i zapytaj czy możesz ćwiczyć siłowo.

Brzuch rób zawsze na koniec treningu a nie w środku.

Za te wznosy na barki daj wyciskanie żołnierskie.

Dodaj pompki na poręczach na triceps po bicepsie.

'Zakwasy' nie są oznaką dobrego treningu.

Później możesz sobie zrobić etap 3 z tego tematu i lecieć dalej tym schematem:

https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html


Zmieniony przez - Viren w dniu 2016-10-12 15:47:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pompek na poręczach nie mam gdzie robić, a wyciskanie żołnierskie mogę robić siedząc, bo stojąc nie mam jak.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
To już lepiej daj wyciskanie sztangielek siedząc a na triceps wyciskanie francuskie albo wyciskanie wąsko sztangi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A co myślicie, alby dać brzuch w inny dzień np w te dni co rozciąganie dodać AB roller.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Ale po co? Zrób po treningu i tyle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Aby dodać jeszcze jakieś aktywności w ten dzień i mieć jako cardio.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Brzuch jako cardio? Bez przesady. Moim zdaniem za dużo chcesz kombinować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A co do ilości powtórzeń w wyciskaniu i przysiadach jest ok ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Nie schodź poniżej 8 powtórzeń w serii, na typowy plan siłowy i niskie zakresy powtórzeń jest za wcześnie. Siła będzie rosła praktycznie z treningu na trening.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 680 Wiek 38 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5512
Siła bez martwego ciagu? To jakieś nieporozumienie. Dieta pewnie do sprawdzenia ile kalorii ci wychodzi, jaki rozkład makro i ci rozumiesz przez zdrowe tłuszcze bo jeśli smalec, tłuste mięsa, ole kokosowy to ok
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dwa razy w tygodniu lepiej niz jeden dla hypertrofi (Studia)

Następny temat

Korekta planu po artroskopii kolana, rozgrzewka

WHEY premium