SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dylemat zwiazany z muay thai. Proszę o radę.

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3876

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 24 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 476
Trenuję MT od pół roku.Niedługo mamy zacząć sparingi no i mam dylemat.Słyszałem że można się nieźle poobijać. Problem w tym, że nie uśmiecha mi się mieć złamanego nosa, czy kości jarzmowej, albo potłuczonych zbytnio piszczeli. Najbardziej mnie martwi to, że ciosy na łeb będą i nie chodzi o to, że się boję bo wogóle nie wchodzi to w grę jednak w mojej pracy używam przede wszystkim intelektu a słyszałem że i mózgownicy się obrywa, no i wyglądać muszę jak człowiek a nie jak poobijany pener. Wie ktoś może jak wygląda wogóle kwestia kontuzyjności na sparingach? Jaki procent w przybliżeniu połamanch nochali itp? Czy sparingowe uderzenia na głowę mogą mieć wpływ na koncentrację, zapamiętywanie ? Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje.
1

memento morri

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 1775 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28109
Tez trenuje taja i wlasnie mialem dzis sparing wiec na goroco . Nie mozesz zakladac ze od razu bedziesz mial zlamany noc, kontuzje sie zdarzaja ale w znikomych ilosciach. Mozesz miec twarz lekko obita ale to zalezy od ciebie i co soba reprezentujesz. wiadomo mozna wylapac jakis zablakany cios ale to juz nie zalezy od nas. Zeby miec problemy z pamiecia i koncentracja trzeba przyjac bardzo wiele takichh uderzen co podejrzewam ze przy amatorskim uprawianiu MT raczej nie grozi. Poza tym jest to sport kontaktowy(chyba najbardziej) i trzeba sie oswoic z mysla ze raz na jakis czas bedziesz mial facjate obita

P.S. Siedze przed kompem o 1sze w nocy bo bol nogi po wieczornym sparingu nie pozwala mi spac. to tak na zachete

Zmieniony przez - puramuk w dniu 2007-01-26 01:32:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 75
Zadne uderzenie na glowe nie jest obojetne dla mozgu, ale tak naprawde nie ma wiarygodnych badan na ten temat. Po prawdzie to o zadnych nie slyszalem. W sumie sprawa dosc indywidualna, poki nie sprobujesz, to sie nie dowiesz.
O kontuzyjnosci nie wiem na tyle, zeby sie wypowiedziec, ale akurat obite golenie to chyba norma na MT? :>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 1775 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28109
Obite golenie norma ale z czasem sie tego nie odczuwa tak bardzi IMO rozbita stopa od spodu to juz inna bajka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 305 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5861
Będziesz miał motywację do tego aby dobrze robić uniki i zbicia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 24 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 476
motywacje i owszem i to dużą , póki co postaram się trzymac gardę wysoko i uniki robić ile się da bo myślę że bloki goleniem to oststeczność, już chyba wolałbym lowa przyjąc na udo

memento morri

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 1775 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28109
noxxxman - bez urazy ale...bzdury opowiadasz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2628 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 28758
Lowkicka na udo
A proste blokujesz twarzą?


Złamany nos na zwykłych sparingach treningowych to rzadkość, to samo jakieś inne złamania.
Czasem poleci krew z nosa albo ktoś palec wybije, cieżkie kontuzje nie zdarzaja sie czesto.

Zmieniony przez - emceha w dniu 2007-01-26 11:15:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 48118
proponuje nastawić się na zwycięstwo ... bo z takim podejśicem to sądze że możesz mieć nieźle przekichane.
Nie mozęsz bać się tego że dostaniesz, bo to prowadzi tylko do pasywnej walki. Gorzej jeśli Twój przeciwnik w tym czasie poczuje przewagę i rozwinie skrzydła - i co będziesz stał i wszystko przyjmował? Życzę powodzenia..
Słuchaj stary im dłużej będziesz trenował tym na lepszych zawodników bedziesz trafiał... jeśli boisz sięo swoją twarz to raczej zmień sport
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 889
Nie wiem jak u was MT ale w boksie, na początku są sparingi techniczne, czyli robisz wszystko to co uczyłeś się do tej pory. Np. same uderzenia lewą,zejścia bloki itd. i to wszystko pod okiem trenera, który kontroluje walkę i wyłapuje ewentualne błędy.

A po 5 miesiącach treningu to w boksie dużo się nie umie a co dopiero w MT, więc nie masz się co martwić że trener rzuci cię na głęboką wodę. Zresztą pewnie ze swoim sparing partnerem jesteście kumplami to na chama nie będziecie się okładać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 79 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1514
W sumie nie ma sensu ćwiczyć SW i się nie sparować. Jeśli ćwiczysz dla jakiejś pewności siebie, samoobrony to tym bardziej trzeba się troszke otrzaskać bo innaczej z psychiką będzie krucho.

Różnica między Pride a MMA jest taka jak między Turniejem Czterech Skoczni a Skokami Narciarskimi.//
www.muajtaj.glt.pl www.kalibra.glt.pl
www.szybciej.glt.pl 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spodenki z lajkry na mate?

Następny temat

jak trenować i nie chorować w zimę?

WHEY premium