SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta dziewczyny do sprawdzenia

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1368

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 172 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3634
Witam,
cwicze na silowni juz jakies 2 lata, bardziej dla przyjemnosci, jednak po takim czasie chcialabym widziec tez wieksze efekty, dlatego postanowilam poraz pierwszy w zyciu zastosowac diete. Moim celem jest lekkie zbudowanie miesnia bez odkladania tkanki tluszczowej.

Mam 21 lat, 168cm i 55-58 kg, zapotrzebowanie wyliczylam na ok 1500kcal


Oto warianty diety:

Opcja 1

11:00 2 jajka (150 kcal) w: 0,5, b: 13, t: 10 + kromka razowego chleba (110 kcal) w: 26g, b:2,8g, t:0,85
13:00 ser twarogowy biały 100g (100kcal) w:3g, b:20 + pare rodzynek + cynamon
16:00 tuńczyk w wodzie (115kcal) b:25g, t:1,4g + ryż 50g (75kcal) w:14g, b:1,2g, t:0,7 g + fasola czerwona 100g (100kcal) w:17g, b:6,9, t:0,5g + ogórek kiszony + oliwa z oliwek 10g (88kcal)
18:00 trening
20:30 pierś z kurczaka gotowana 300g (300kcal) b: 65g, t:4g, + kasza kuskus 60g (215kcal) w:44g b:7,8g, t:1g + papryka zielona 100g (18kcal) w:4,6g

Opcja 2

9:00 makrela wędzona 150g (330kcal) b:31g, t:23g + ogórek kiszony i cebula + oliwa z oliwek 20g (174kcal) 2 kromki razowca (180kcal) w:41g, b:4,5g, t:1,3g
11:00 trening
13:00 banan 180g (170kcal) w:42g, b:2g
15:00 pierś z kurczaka 200g (200kcal) b:43g, t:2,6g + kasza gryczana 30g (40kcal) w:7,5g, b:1,3g, t:0,6g + brokuły
19:00 ser twarogowy biały 100g (100kcal) w:3g, b:20 + rzodkiewka + ogórek + 10g oliwy z oliwek(174kcal)


A moj trening wyglada mniej wiecej tak: https://www.sfd.pl/TRENING_CYKLICZNY_DLA_PAŃ-GRUPA_C-t112588.html

dzieki za pomoc i pozdr

Zmieniony przez - Iska w dniu 2009-08-12 20:58:32
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 707 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 17214
Ok, zacznij od 1800. Jak waga będzie stała, to spokojnie możesz jeszcze zwiększyć. Każdy organizm inaczej reaguje, więc obserwuj

Pamiętaj o dobrej diecie i mocnych treningach

Dobrze, jestem brzydka. Prawie tak jak ty. Tym bardziej apeluję do Twojego sumienia. Bierzmy ślub!
Przecież to nieludzkie mieszać w to jeszcze dwie niewinne osoby...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1294 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7910
opcja 1
1: jajka, płatki owsiane, mleko, orzechy, warzywa
2: tutaj możesz dać chleb, a jak nie musisz to lepiej ryż brązowy na przykład, do tego jakieś mięsko lub rybka, oliwa z oliwek lub olej lniany i warzywa, twaróg wywal
3: tuńczyk i oliwa ok, warzywa wywal, a ryż brązowy daj
4: wszystko ok, ale warzywa wyrzuć

opcja 2:
1: makrela przed trneingiem to bardzo zły pomysł ;( daj chudą rybę np. mintaja chleb ujdzie, ale lepsza byłaby jakaś kasza, zmniejsz ilość oliwy przed treningiem i wyrzuć warzywa
2: banan bezpośrednio po siłce a 30 minut po bananie daj chude mięsko + kaszę jaglaną ;)
3: wszystko ok, ale dorzuć jakiś zdrowy tłuszcz np. olej lniany
4: bardzo poprawnie :)

Poprawiłem twoją dietę jakościowo, ale powinnaś spożyć więcej posiłków 6 lub 7 o niższej kaloryczności to zapewnia szybki metabolizm przez cały dzień. . .

A mogę wiedzieć czemu w opcji pierwszej masz śnaidanie dopiero o 11:00??? czyżby ktoś lubił sobie pospać??? ;)

Nie wiesz kim być? Bądź sobą!

http://s18.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=35968 - kliknij a uszczęśliwisz biednego maczko

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 172 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3634
"3: tuńczyk i oliwa ok, warzywa wywal, a ryż brązowy daj "

Wlasnie tutaj specjalnie dalam te warzywa, bo to ma byc cos w rodzaju salatki Samego tunczyka z ryzem to chyba nie przelkne.

Dzieki wielkie za pomoc. Czesciej posilkow jesc niestety nie moge i mam ograniczenia co do rodzaju posilkow, gdyz pracuje i musze dostosowac sie do odpowiednich godzin.

Aha no i nie lubie platkow owsianych ani zadnych takich, a mleka nie toleruje, orzechow tez nie za bardzo
A posilek o 11 dopiero dlatego, ze zaczynam prace o 9 i o 11 dopiero mam przerwe. A przed praca wole sobie dluzej pospac niz jesc no i nie mam apetytu zaraz po obudzeniu.

A jeszcze jak mam tego banana zaraz po treningu, a trening koncze ok 13 wlasnie, to czy moge sobie opuscic zaproponowany przez Ciebie posilek i zjesc ten porzadny dopiero o 15?

Zmieniony przez - Iska w dniu 2009-08-12 21:26:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1294 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7910
A jeszcze jak mam tego banana zaraz po treningu, a trening koncze ok 13 wlasnie, to czy moge sobie opuscic zaproponowany przez Ciebie posilek i zjesc ten porzadny dopiero o 15?
NIE, PONIEWAŻ PO TRNEINGU POTRZEBUJESZ SZYBKOWCHŁANIALNEGO BIAŁKA I WĘGLOWODANÓW PROSTYCH NP. BANAN (ABY SZYBKO UZUPEŁNIĆ STRATY GLIKOLENU) I PÓŹNIEJ ZŁOŻONYCH NP. RYŻ (ABY ZAPEWNIĆ STAŁY DOPŁYW CUKRU)

Aha no i nie lubie platkow owsianych ani zadnych takich, a mleka nie toleruje, orzechow tez nie za bardzo
A posilek o 11 dopiero dlatego, ze zaczynam prace o 9 i o 11 dopiero mam przerwe. A przed praca wole sobie dluzej pospac niz jesc no i nie mam apetytu zaraz po obudzeniu.
A NIE MOŻE SPRÓBUJESZ PLACUSZKÓW OWSIANYCH STUDENTSKY'EGO??? ORZECHY MOŻESZ ZASTĄPIĆ NP. PESTKAMI Z DYNI. :)

Nie wiesz kim być? Bądź sobą!

http://s18.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=35968 - kliknij a uszczęśliwisz biednego maczko

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 140 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10274
A posilek o 11 dopiero dlatego, ze zaczynam prace o 9 i o 11 dopiero mam przerwe. A przed praca wole sobie dluzej pospac niz jesc no i nie mam apetytu zaraz po obudzeniu.

To bardzo niedobrze. Jesteś na masie i potrzebny Ci jest posiłek jak najwcześniej rano. Ja do niedawna jadłem po przyjściu do pracy (2 godziny po obudzeniu czyli o 8) i po skomentowaniu tego faktu przez szanownych forumowiczów zmieniłem nawyki i teraz jem 15 minut po wstaniu czyli ok 6.15 (po prostu wstaję 15 wcześniej i chodzę wcześniej spać).

Chodzi o to, że trawienie białka które jesz przed snem (twaróg) trwa z tego co pamiętam około 8 godzin, później lecą mięśnie. Trzeba jak najszybciej zahamować katabolizm nocny czyli zjeść białko. Z tego co piszesz wynika że musiałabyś jeść ostatni posiłek o 2-3 w nocy - jestem prawie pewien że to raczej niewykonalne...

Jeśli napisałem jakąś bzdurę to proszę o skorygowanie

"to czym mam smarowac głupi chleb, ocipieje zaraz z tym forum,
tego nie można to nie bo tamto zaszkodzi ludzie wyzluzjcie" :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1294 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7910
ja nieraz specjalnie nastawiam budzik np. na 8:00 jak wiem, że nie wstanę tlyko po to aby zjeśc pełnowartościowe śniadanko :)

Nie wiesz kim być? Bądź sobą!

http://s18.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=35968 - kliknij a uszczęśliwisz biednego maczko

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 172 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3634
"chodzi o to, że trawienie białka które jesz przed snem (twaróg) trwa z tego co pamiętam około 8 godzin, później lecą mięśnie. Trzeba jak najszybciej zahamować katabolizm nocny czyli zjeść białko. Z tego co piszesz wynika że musiałabyś jeść ostatni posiłek o 2-3 w nocy - jestem prawie pewien że to raczej niewykonalne... "

No tak w sumie ten ser dosyc wczesnie zjadam. Da sie jakos zrobic zeby jesc rano jesli ma to az tak duzy wplyw. A czy moge w takim razie dorzucic jeszcze jeden posilek wieczorem ok 21, biorac pod uwage fakt, ze ide spac ok 12-1 w nocy?

A co z odzywkami i suplementami diety?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 458
Iska: Twarogu nie je się podczas dnia, co innego jajka, dlatego w pierwszej opcji lepiej zamienić jaja z twarogiem miejscami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 172 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3634
lysy_kf ok tak zrobie. a dlaczego sie nie je?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 458
Bo nabiał zawiera kazeinę, słabo przyswajalne białko, dlatego nadaje się z rana i właśnie na noc(wolniej następuje katabolizm nocny)

Gdyby się przyczepić to jajko też jest nabiałem, ale mniejsza o to...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1294 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7910
A co z odzywkami i suplementami diety?
jeśli dopiero zaczynasz to odzywki są całkowicie zbędne! a suplementy to najbardziej polecam Tobie multiwitaminę i tabletki omega 3 ;)

Nie wiesz kim być? Bądź sobą!

http://s18.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=35968 - kliknij a uszczęśliwisz biednego maczko

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta do clenburexin

Następny temat

jajka szkodza???!!

WHEY premium