SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co po FBW

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2719

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 747
Witam , jestem po ponad 2 miesięcznym FBW (gdy miałem już kończyć , doznałem przy grze w piłkę kontuzji kolana i po tygodniowej przerwie postanowiłem , pociągnąć jeszcze 2 tygodnie FBW ).
Mój plan wyglądał tak ;

Nogi ;
*Przysiady ze sztangą ; 4s , 12-15 p
* wspięcia na palce z obciążeniem na łydki 4s , 12-15 p

Grzbiet ;
*Podciąganie na drążku nachwytem 4s , 8 p
* martwy ciąg 4s , 12-15 p


Klatka piersiowa;
*Wyciskanie sztangi 4s , 12-15 p


Barki;
* wyciskanie hantli nad głowę siedząc 4s , 15 p

Biceps ;
*Uginanie ramion z gryfem łamanym 4s , 12-15 p

Triceps;
*Wyciskanie sztangi z wąskim uchwytem 4s , 12 p

Przedramię;
*uginanie nadgarstka podchwytem w podporze o kolano 4s , 15p

Brzuch ;
*Brzuszki 2s na zgiętych kolanach - 4s , 20 p

Teraz chciałbym przejść na trochę większe ciężary może jakiś split , bo progres jest.
-Oczywiście trening na masę




Zmieniony przez - Delgado w dniu 2009-07-11 14:49:28
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 747
Dzięki. Wcześniej gdy ciężar nie był duży spokojnie mieściłem się w 30 s . Ale musze przyznać że , gdy ciężar wzrastał i organizm jeszcze go nie "zaakceptował" a na siłę chciałem się zmieścić w wyznaczonym czasie pojawiały się błyszczące kropki przed oczami , a nawet gryf się robił podwójny . Co oczywiście dla zdrowia dobre nie jest . Teraz będę bardziej zwracał uwagę na wyrównanie oddechu .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 964 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16187
Skoro progres jest to po co zmieniać trening? Ćwicz FBW puki są efekty

"[...] jak się nie ma forsy, wszystko idzie jak k***ie w deszcz." - Julio Cortázar
“Jeżeli wszystko jest pod kontrolą, jedziesz zbyt wolno” - Sir Stirling Moss

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2638 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12276
j/w jesli sa efekty to cwicz dalej;)

I come back...
Prawdziwi rzeźnicy wychodzą z piwnicy..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 747
Więc poćwiczę tak dalej , ale mam jeszcze pytanko . Tak dla urozmaicenia chciałbym spróbować FBW metody 15-10-5 . Jak w następnych tygodniach zmniejszałbym powtórzenia z 15 - 10 , później 10-5 , to mogę zwiększać obciążenia załóżmy do wartości 80 -85% max masy jaką tyle razy podniosę. I czy na takim FBW 15-10-5 też da się budować masę?
bo niby te 12 powtórzeń powinno być w treningu na masę z tego co czytałem kiedys.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2638 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12276
15-10-5 zbudujesz mase. zrob tak zebys mial pon 15 powtorzen sr 10 powtorzen i piatek 5 powtorzen.

I come back...
Prawdziwi rzeźnicy wychodzą z piwnicy..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 747
Dobrze , ale do ilości zmniejszonych powtórzeń mogę bardziej zwiększać obciążenia niż przy standardowym FBW? .
Jeszcze jedno , w linku odnośnie FBW co do serii ćwiczeń tygodniowo pisze
- Ilość seri:
a) Do 9 seri na duże grupy mięśniowe w ciągu tygodnia
b) Do 6 seri na małe grupy mięśniowe w ciągu tygodnia.
A jak ja ćwiczę 3 razy w tygodniu 4 obwody na każdym treningu to nie przeciążam za bardzo mięśni . Nie żeby mnie przemęczało( na początku może tak ale teraz bez większego zmęczenia ) tylko się upewniam czy to nie przeszkadza w budowie masy i czy nie wydajniejsze są ćwiczenia zalecane .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2638 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12276
co przez to rozumeisz ze bardziej??
np
15 powtorzen robisz 50 kg
10 powtorzen robisz 60kg
5 powtorzen robisz 70 kg
i co tydzien mozesz dorzucac do kazdego tego po 1kg nawet
12 serii na duze
9 serii na male
pokaz link gdzie widzisz 9 serii i 6 serii.
w sumie tyle tez by wystarczylo dla poczatkujacego

I come back...
Prawdziwi rzeźnicy wychodzą z piwnicy..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
Dokładnie jak eeroo. Możesz kombinować. Potem za jakiś czas znowu możesz zejść z ciężaru i od nowa progres co tydzień to pozwoli ci ominąć zastój w sile i oczywiście masie. Pamiętaj o misce

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 747
Dzięki panowie. Eeroo tym linku o FBW https://www.sfd.pl/[art]_FBW-_Full_Body_Workout_by_georgu-t364504.html
Teraz te 9 i 6 serii to dla mnie mysle ze za malo by bylo , na poczatku moze tak , organizm sie przystosował . Ale jak mam robic tak jak ty piszesz 12 serii na duze i 9 na małe , to przy 3 treningach 4 obwodowych tygodniowo wychodzi że w kazdym obwodzie mam cwiczyc partie duze , a male tylko przy 3 obwodach . Czyli jak rozumuje robiąc 4 obwody to przy ostatnim cwicze tylko partie duze , a tylko w 3 obwodach partie małe .
Namieszałem z deka ;)

edit ; dla jasności partie duze to nogi , grzbiet , klatka piersiowa i barki? jeszcze coś? .

Zmieniony przez - Delgado w dniu 2009-07-12 00:01:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2638 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12276
barki to mala partia.
obwody mowisz o seriach?
no na jednym treningu masz zrobic
4 serie dla nog/plecow/klatki
3 serie dla barkow/bic/tric dla tych dwoch ostatnich do nawet dwie moze byc.

I come back...
Prawdziwi rzeźnicy wychodzą z piwnicy..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 747
Obwody w moim rozumowaniu to zestaw ćwiczeń jeden po drugim partiami
(nogi- plecy- klatka piersiowa- barki- bicepsy- tricepsy...) czyli 1 obwód to po jednej serii każdego z ćwiczeń.
Bardzo ważne sa małe odstępy czasowe miedzy cwiczeniami ? staram się maksymalnie żeby wynosiły 30s . Przy większych ciężarach stanie się trochę kłopotliwe zwłaszcza kiedy od razu po martwym ciągu przychodzi mi podnosić gryf na ławkę dla cwiczenia klatki. Musiałbym kupić 3 gryf ale czy jest sens .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Roznice w treningu na rzezbe i mase

Następny temat

... S E W D A ... // redukcja 102 kg

WHEY premium