SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bezsenność.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1292

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1930 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 30461
Witam, mam ostatnio dość sporę problemy z bezsennością coraz bardziej jestem zdesperowany gdyż coraz częściej mi się to zdarza.

Trochę info o mnie :

Płeć Mężczyzna
Wiek: 17lat
Wzrost: 170cm
Waga 81kg
Dieta: B:2.5 T:1.1 W:6 ~3300kcal
Ostatni posiłek: 120g Twaróg, 20ml oliwy z oliwek, 2 kromki pieczywa
Trening siłowy 3x w tyg plan FBW 5x5 wg Bill Stara.

Byłem u lekarza wielokrotnie a ten tylko załamywał ręce, przepisał mi bodajże Stilnox - lek nasenny którego starałem się nie nadużywać. Do czasu aż 2 tab w ogóle na mnie nie działały. Co mam z tym zrobić? Co robię źle?. Męczę się z tym już jakiś czas i ciągle próbuje coś z tym zrobić. Miał ktoś coś podobnego? Czekam na wypowiedzi , rady , krytyki Pozdrawiam i dziękuje!

Trimax49

Nie siłą lecz odwagą zdobywaj!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
W tak młodym wieku jeśli farmakologia nie pomaga (przepisana w ciemno) inne np stosowanie się do "higieny snu" proponuje szykać pomocy w poradniach gdzie leczy się przyczyny i samą bezsenność.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17108
Próbowałeś brać ZMA przed snem,mi pomaga lepiej spie i jestem wypoczęty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 2284 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24765
Staraj się kłaść zawsze o tej samej porze. Na 2-3 godziny przed snem nic już nie jedz. Wietrz dokładnie pokój. Nie walcz z bezsennością. Jeżeli nie możesz zasnąć nie przewracaj się z boku na bok. Wstań, przespaceruj się (ale nie staraj się na siłę męczyć - to nic nie daje.) Warto też wziąć do ręki książkę, gazetę. Nie polecam oglądania TV czy siedzenia na kompie.

Może to ma związek z psychiką. Stresujesz się czymś ostatnio, masz jakieś poważne problemy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1930 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 30461
ZMA próbowałem - spałem lepiej lecz mało to pomagało przy zasypianiu.

Kładę się dokładnie o 23:30 i wstaje o 9:00.
1.5h przed położeniem się jem ostatni posiłek.

Problemy fakt faktem zawsze są, może nie są super poważne no ale coś by się znalazło.

Z tego co pamiętam to gdy miałem 13-14 lat również miałem problemy z bezsennością lecz ustąpiło na parę lat i powróciło właśnie jakiś miesiąc temu...Zaczynam poważnie myśleć nad tym aby wybrać się do dobrego psychiatry/psychologa i zrobić jakieś badania.

Nie siłą lecz odwagą zdobywaj!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 688 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3520
Bezsennosci moga byc rozne przyczyny
generalnie zalezy ona od trybu zycia jak dlugo spimy i o ktorej sie kladziemy spac

Generalnie ja tak mam ze jak pospie dluzej poprostu przebudzam sie rano i jeszcze spie z godzinke dwie to wieczorem mam problemy z zasnieciem chyba ze mocno zmecze organizm ruchem Sportem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 613 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26290
spróbuj 100mg 5-htp pół h przed snem mi kiedyś pomagało...
też kiedyś miałem takie jazdy ale tylko w stresujących momentach i później samo odchodziło
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 931
to wszystko jest od stresu, nerwów. chociaż Cię pociesze ze tez mam często bezsenność, pomyśl o czymś przyjemnym i nie rozmyślaj ze to zrobiłeś źle czy to źle. przed snem dobrze jest zapalić Cannabis :D:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 299 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17107
Ja polecam melatonine i gabe - dawki musisz dobrac eksperymentalnie. Tez mialem problemy ze snem i mi to pomaga. (ja biore 9mg melatonony 60min przed snem i 3 g gaba 30 min przed snem). Cynk moze powodowac nocne wybudzenia, wiec zamiast zma mozesz sprobowac sam magnez z b6.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 261 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14638
Chvje muje dzikie weze ... nic Ci nie jest, nie swiruj, tez tak mialem kiedys. Dorastasz i stad pewnie te problemy ze snem, ja mialem to samo (chociaz sen to i tak mam delikatny, wystarczy, ze ktos przejdzie sie po pokoju to juz wstaje ))

Bez stresu, jak nie mozesz zasnac to nie walcz z tym bo sobie bedziesz tylko dalej podkrecal, gazety, ksiazki bardzo dobry sposob na sen.
Do tego jedz magnez i bedzie dobrze, a i ciezkostrawnej kolacji nie jedz, jakies bialko, twarog np i wszystko.

Bedzie dobrze.

NO PAIN, NO GAIN

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 781
spal jointa przed snem ;P

dieta dieta dieta

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 261 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14638
Z chałwy chyba

Na mnie np jaranie dziala pobudzajaco, ni chvja nie zasne jak zjaram blanta, wiec nie wiem czy to tak wspaniale na poprawe snu dziala (Znaczy wiadomo, ze zalezy od odmiany itp.itd. ale dla mnie bez roznicy)
Tak samo alkohol, fajnie na chwile, ale na dluzsza mete to ja powodzenia zycze.

Najwazniejsze to zeby sobie nie wkrecal ejszcze bardziej i nie myslal o tym, bo powaznie w jakas chorobe wpadnie

NO PAIN, NO GAIN

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jelito drażliwe kult mile widziany.

Następny temat

Ból w okolicach łydki, wewnątrz nogi, ok. 5-7 cm nad kostką.

WHEY premium