SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Basen a wzrost

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 14403

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 359 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 19050
nie wiem czy odpowiedni dzial ale zaryzykuje
mam pytanie otoz zapisałem sie na basen mam zamiar chodzic 3 razy w tygodniu po 1 godzinie i tu pojawia sie moje pytanie czy basen moze wpłynąc na rosnięcie?otoz jestem niski mam 174 cm wzorstu i 16 lat chcial bym podrosnąc o tych kilka centymetrów,czy plywanie moze mi w tym pomoc?
z gory dzieki za odpowiedzi
P.S szukałem w wyszukiwarce ale nic na ten temat nie znalazłem
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 2326 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 78561
Przeczytałem kilka razy i chyba zatrybiłem

Na pewno będę miał na uwadze Twoje sugestie. Trójboistą nie jestem, ale treningi dls obu grup sportowców są po części wspólne.

Z tą siatkówką plażową nocą to musimy kiedyś zagrać razem

Od przybytku siły głowa nie boli

Dzięki za info

Jedyną rzeczą której powinniśmy się bać jest sam strach

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie sądzę aby pływanie miało jakikolwiek związek ze wzrostem - radziłbym spróbować zwisów na drążku na przykład ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 359 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 19050
myslisz ze to pomoze?a gdybym codzennie zakladał na nogi 6 kg hantle i wisial ok 2*2minuty to moze cos pomoc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie jestem wróżką - trzeba by zrobić badania i sprawdzić stan chrząstki nasadowej (wzrostowej) kości długich (szczególnie kości udowych i piszczeli w okolicach stawu kolanowego), potrzebna więc konsultacja lekarska

we własnym zakresie możesz zadbać o krytyczne dla wzrostu kości czynniki takie jak odpowiednia ilość w diecie białka, soli mineralnych i witamin oraz przebywanie dość czasu na słońcu (krytyczne dla syntezy wit.D)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
co więcej autor to młody chłopak (16 l.), więc jeszcze pewnie sporo przed nim (cm roownież)
1

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 2326 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 78561
Basem może mieć wpływ na wzrost ze względu na to, że nasze ciało przez dłuższy czas znajduje się w wodzie. Innymi słowy jest odciążone, na kości nie ma praktycznie żadnego nacisku. Tylko, że na tym basenie to naprawdę trzeba trochę popływać Szczególnie takimi stylami jak: kraul, motylek, grzbietowy.

p.s. Spójrzcie na naszą Otylię - ma 186cm

Jedyną rzeczą której powinniśmy się bać jest sam strach

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chrząstka wzrostowa, podobnie jak stawowa czy kość, do dobrego odżywienia wymaga rytmicznej zmiany nacisku, który pobudza jej wzrost. Tak więc paradoksalnie obciążenie treningiem siłowym o średniej intensywności może mieć lepszy skutek niż odciążenie w basenie ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 359 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 19050
dzieki za odpowiedzitak czy inaczej bede się rozciągał,pływał i zył w nadzieji o kilku centymetrach wiecej wzwyz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 2326 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 78561
Chrząstka wzrostowa, podobnie jak stawowa czy kość, do dobrego odżywienia wymaga rytmicznej zmiany nacisku, który pobudza jej wzrost. Tak więc paradoksalnie obciążenie treningiem siłowym o średniej intensywności może mieć lepszy skutek niż odciążenie w basenie ...

Oczywiście Tyka masz rację. Rytmiczna zmiana nacisku pobudza kości do wzrostu. Potwierdzeniem tego co napisałeś są np. siatkarze, koszykarze i inni. W uprawianym przez nich sporcie występuje bardzo duża liczba różnego rodzaju podskoków. Owe skoki połączone z odpowiednią dietą i adekwatną do wysiłku regenarcją (np. basen) dają wynik w postaci wzrostu kości (oczywiście jest to możliwe jedynie, gdy nasze chrząstki się nie zrosnęły).

btw. Tyka - mam do Ciebie sprawę. Czy mógłbyś mi napisać wytyczne/ew. podrzucić linkiem co do średniej intensywności treningu siłowego

Jedyną rzeczą której powinniśmy się bać jest sam strach

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
być może mylisz przyczynę ze skutkiem - koszykarze grają w koszykówkę gdyż są naturalnie wysocy a nie odwrotnie

nie znam takiego pojęcia - znam treningi w zależności od celu jakiemu mają służyć ... a niezaleznie czemu miałby słuzyć powinien łączyć długofalowo okresy o niskiej, średniej i wysokiej intensywności
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 2326 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 78561
Z tymi koszykarzami to niekoniecznie tylko wysocy tam idą, aczkolwiek wielu z nich na pewno zdecydowała się na grę w kosza ze względu na swój wysoki wzrost. Ale sport jako sam w sobie w odpowiednich dawkach może pomóc nieco urosnąć.

A co do tego treningu. Ja stosuję formę treningu cyklicznie. Moim celem nie jest masa czy rzeźba ale siła i moc. Dlatego moje treningi (gram w siatkówkę) głównie opierają się na dynamicznych powtórzeniach (jeszcze zależy to od okresu treningowego). I to co napisałeś zainteresowało mnie. Tylko nie wiem czy taki trening szedłby w parze z moim celem.
Pytanko: Trening sił. o średniej intensywności można wykonać z prawie max obciążeniem czy to się kłóci ze sobą?

Do autora: sory za off topic, ale myslę, że już otrzymałeś odpowiedz

Jedyną rzeczą której powinniśmy się bać jest sam strach

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase do oceny

Następny temat

ROZBIERZNOść ZDAŃ NA FORUM

WHEY premium