SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Alkohol

temat działu:

Dietetyka ogólna

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 14998

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 154 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1241
witam, na tym forum jak i innych forach jest wiele tematów dotyczących spożywania alkoholu podczas diety wysokobiałkowej. Pytanie jest takie jak wpływa alkohol na białka? jedni mówią że je ścinają inni że nic się im nie dzieje. Jak to tak naprawde jest?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1904 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14939
a moim zdaniem alkohol może mieć wpływ jak pijemy 3-4 razy w tyg i to dość mocno . ja np ostatnio ,dałem się *****sko ponieść imprezowemu klimatowi i dawałem, aż wstyd się przyznać ,do momentu aż się porzygałem . fakt na pewno to dobrze mi nie zrobiło,ale następnego dnia ok 13 wszystko wróciło do normy. jeżeli chodzi o duże ilości alko to przedewszystkim następnego dnia nie ma opcji utrzymać diety, jeżeli piliśmy na ostro -każdy wie jak wpływa kac na diete zależy to także od indywidualnego metabolizmu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 89 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2490
kwas żołądkowy też ścina białko więc o co biega?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 154 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1241
jak niewiesz o co chodzi to nie udzielaj sie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 89 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2490
to Ty nie wiesz o co Ci chodzi imo

wytłumacz mi więc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1966 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20366
Alkohol w przeciwienstwie do kwasu zołądkowego dostaje sie do krwioobiegu a co za tym idzie do komórek miesniowych i scina w nich bialko :) tak najprosciej mowiac

"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali" Jan Paweł II 1983 r.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 89 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2490
scina, no i co z tego? kwas solny w żołądku ścina równie skutecznie. Wiecie co to w ogóle znaczy że alkohol scina białko? Dla niewiedzących - pozbawia je tylko struktury ważnej wtedy gdy białko pełni jakąś biologiczną rolę. Jak je jesz to nie ma najmniejszego znaczenia. I tak w przewodzie pokarmowym jest trawione do pojedynczych aminokwasów. Co innego jak alkohol działa na nasze własne białka - zarówno tak ukochane białka strukturalne mięśni, jak i białka w komórkach mózgowych, czy wątrobie. Padają też enzymy co upośledza funkcjonowanie komórek.

https://www.sfd.pl/Bialko_i_alkohol-t22416.html


poczytajcie sobie art alan'a aragon'a

http://www.t-nation.com/free_online_article/sex_news_sports_funny/a_muscleheads_guide_to_alcohol_1

Zmieniony przez - PrzyCinak w dniu 2010-09-22 19:15:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29
Osobiście tutaj nie bardzo rozumiem cel tych rozważań . Dieta ze zwiększona ilością białka zapewne ma służyć poprawie wyników sportowych, np. w przyroście masy mięśniowej czy też innych parametrów wysiłkowych. Powinno więc dążyć się do stworzenia organizmowi korzystnych warunków sprzyjających prawidłowej regeneracji, więc alkohol na pewno nie służy sportowemu stylu życia . Warto tutaj zwrócić uwagę nie tyle na to czy białko się "ścina czy nie ścina", co na to, jak metabolizm alkoholu rzutuje na ogólną sprawność sportową. Spożycie alkoholu w większej dawce na pewno nie jest korzystne, gdyż rzutuje to między innymi na osłabienie siły, wytrzymałości, szybkość regeneracji. Alkohol obciąża hepatocyty (komórki wątrobowe), co dodatkowo przy diecie wysokobiałkowej może dać im nieźle w kość. Przy wysokiej podaży białka i alkoholu narasta także mocniej ryzyko znacznego spadku poziomu cukru we krwi i odwodnienia. Wszystko to przekłada się na wydłużony proces regeneracji organizmu i gorsze wyniki sportowe. Alkoholu powinniśmy na pewno unikać w ciągu 24h po treningu, aby stworzyć optymalne warunki odnowy. Na niewielki wyskok możemy pozwolić sobie w weekend, ale dobrze by od ewentualnego kaca do najbliższego treningu minęły przynajmniej 2 dni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 154 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1241
dziekuje za zrozumiala wypowiedz M_kotwica, a ludziom nieznajacym sie na rzeczy radze na przyszlosc sie nieudzielac bo robia z siebie posmiewisko (PrzyCinak), pozdrawiam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 89 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2490
Ty jakiś chory jesteś?
pośmiewisko? M_Kotwica powiedział dokładnie to co ja
i na początku chciałem Ci ironicznie zaznaczyć, że C*** ze ścinaniem, ważne że hamuje syntezę protein itd

lul
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 154 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1241
"chory" to moze mowia jak na obiad ciebie wolaja, mam nadzieje ze moderator zrobi porzadek z dzieciarnią pyskującą oraz nieznającą sie wogóle na rzeczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 89 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2490
cały czas podkreślasz, że nie znam się na rzeczy.. - w którym miejscu chłopie?
do diaska czy powiedziałem coś inaczej niż M_Kotwica?


a obiad gotuje sam, nikt mnie nie woła
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wpływ wysokiej temperatury na jedzenie

Następny temat

Słodziki a temperatura

WHEY premium