SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wg. Systemu Joe Weider'a ( Siłownia + Sztuki Walki )

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7103

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 69
Witam,

Chciałbym do treningów boksu dorzucić trening na siłownii 2 x w tygodniu, przeczytałem masę artykułów na aktywni.pl, K**.pl, sfd.pl.. I wywnioskowałem że najlepiej opisane właśnie wszystko jest w książce Joe Weidera.

Jak on sam twierdzi trening powinno się wykonywywać 3 x w tygodniu, jednak z braku czasu chciałbym ograniczyć to do 2 x + 3 boks czyli rozkład tygodnia następujący

Pon - Boks
Wt - Siłownia
Śr - Boks
Czw - Siłownia
Pt - Boks
Sob - Wolne
Niedziela - Wolne

Prosiłbym o doradzenie w sensie czy ten trening nie będzie zbyt ciężki? Książka pisze że pierwsze 4 treningi co właściwie sprawdza się w praktyce bardziej wykorszystać do sprawdzenia jaka ilośc serii i jakie obciążenie pasuje dla mnie.

1. Ćwiczenia Rozciągające i Rozgrzewkowe
2. Ćwiczenia Właściwe





3. Ćwiczenie wystudzające ( rowerek stacjonarny 5 minut )

Odrazu mówie że jak narazie nie chce żadnej suplementancji, może pomyśle o tym za 2-3 miesiące, jak narazie tylko wysokowartościowa dieta.

-------------------------------------------------------

P.S Dla chętnych poczytanie lektury, link do książki

http://rs110.rapidshare.com/files/166605127/Weider.pdf

http://wyslijplik.pl/download.php?sid=a4B9rWjX


Płeć: Mężczyzna

Wiek: 20

Waga: 87

Wzrost: 186

Cel treningowy: Siła, Dynamika

Staż treningowy na słowni: 2 ( w miesiącach )

Uprawiane inne sporty: Boks

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): full osprzęt siłownia

Dieta: Białko

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: później

Zmieniony przez - Fikou w dniu 2009-04-10 13:38:36
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 445 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23316
Lepiej zacząc od dynamiki bo jak wiadomo siła ciosu zalezy od szybkosci wagi itp ale najwazniejszym czynnikiem jest szybkosc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 445 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23316
Najlepije spytaj sie trenera choc mysle ze doradzi ci jedynie czwiczenia na dynamike rwania, zarzuty etc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 256 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9374
Moim zdaniem lepiej sprawdziłoby się tutaj jakieś skrócone FBW + ćwiczenia typowo dynamiczne ukierunkowane pod SW, np. :
1.


2.



I tak plan mógłby wyglądać następująco:
A - wtorek
1. przysiady ze sztangą 3s
2. wyciskanie na płaskiej 3s
3. wiosłowanie sztanga w opadzie tułowia 3s
4. wall press[2. filmik] 2s + drugie ćwiczeni z 2. filmiku 1s

B - czwartek
1. MC 3s
2. podciąganie 3s
3. wyciskanie sztangi sprzed klaty 3s
4. ćwiczenie z filmiku nr 1

Zauważ jak koleś na filmikach mocno pracuje nogami. To jest dobre. Ale wg mnie powinien starać się by stopy nie przemieszczały się po podłożu (z nich ma pochodzić część siły, ale nawet jeśli odrywają się od podłoża, to spadają zawsze w to samo miejsce). Wtedy w obrót będą zaangażowane bardziej mięśnie brzucha, a z tego co sie orientuję w boksie są one ciut ważniejsze od nóg, mam rację?
Pozdrawiam

Zmieniony przez - Adifek w dniu 2009-04-10 15:40:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 69
z trenerem nie rozmawiałem,

ale z tego co mi mówili chłopacy co trenują rok.. kilka lat..

to przy 2-3 tygodniowo powinno się wyrobić, tylko wiadomo nie może to być typowa masówka bo jedno z drugim koliduje ze sobą.

Chcę poprostu spytać czy tego typu plan przyniesie mi efekty? przy takim "zapierdzielu" w ciągu tygodnia

------------

To tak samo te filmiki mnie zaciekawiły bardzo..
http://www.rosstraining.com/ 

Zmieniony przez - Fikou w dniu 2009-04-10 15:44:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 256 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9374
Ten trening co Ty dałeś jest o tyle zły, że ma sporo ćwiczeń izolowanych, które mijają się z celem przy boksie. Brakuje za to ćwiczeń, które wyrobią dynamikę i koordynację.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 256 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9374
Trening tego Rossa jest bardzo dobry, ale dla osób bardziej zaawansowanych. Są tam trudne ćwiczenia techniczne na dużych ciężarach, a ty jako nowicjusz na siłowni(Twoje ciało nie jest przyzwyczajone do przeciążeń związanych z obciążeniami) mógłbyś sobie zrobić krzywdę. Poza tym nie wszystkie ćwiczenia z jego zestawu są dobre dla boksera (np. to jeżdżenie na tych kółeczkach wg mnie w ogóle mija się z celem, to samo wyciskanie na barki ciężaru, który ledwo podnosi). Za to wystąpił tam wspomniany przeze mnie wall press :] Skakanka też jest dobrym pomysłem, a Ty jako bokser pewnie już jej używasz :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 69
moglbys mi podpowiedzieć jeszcze ilośc powt? od 12 do 15?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 445 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23316
ja mysle ze nawet wiecej po 20 a tak wogle tez trenuje boks i moj tata trenował i sie go pytalem najlepij na sile beda takei uderzenia kijem w opone(od tira) ze skrentem nieiwem jak to wytlumaczyc ale trener powinien wiedziec ocb. Poznije poszukam moze znajde filmik jakis
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
Fikou

cale szczescie,ze juz kol.Adifek napisal co i jak(pozdrawiam).

zapomnij o tych weiderowskich "wynalazkach".
Weider i s-ka to sie znaja(znali),ale na robieniu kasy,a nie na treningu!

pozdrawiam.

tu moze jeszcze cos poszukaj dla siebie:

https://www.sfd.pl/Książki_o_tematyce_MMA-t369222.html


Zmieniony przez - traktor71 w dniu 2009-04-10 22:31:52

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 256 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9374
Powtórzenia w zakresie 8-15. Ważne, żeby ruch był dynamiczny. Nawet największa siła Ci nic nie da, jeśli Twoje ciosy będą po prostu wolne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 69
Aha,

a mógłby ktoś jeszcze się wypowiedzieć? Bo widzę że zdania są podzielone? Jeden mówi 20 i więcej jeden 10-15...

Ma ktoś własne doświadczenia z tym oprócz Adifka?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co o ty sądzicie

Następny temat

FBW 15x10x5 do poprawy

WHEY premium