SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wągry tam, gdzie być nie powinny...

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 23902

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 939
zauważyłem, że szczególnie w górnej części klatki, barków i okolicach obojczyka mam wągry na twarzy mam ich niewiele i nie są zbytnio widoczne, jedynie w tych rejonach, które wymieniłem jest ich najwięcej - nie wiem jak można się ich pozbyć? ostatnio zaczynają się pojawiać również na ramionach - myślałem o parówce, ale jak zrobić parówkę na tą część ciała może stosować jakieś środki? szukałem na forum, ale było tylko o środkach do twarzy, więc nie wiem, czy można używać tych samych do innej części ciała...

jeżeli poszedłbym do kosmetyczki, to mniej więcej z jakimi kosztami należałoby się liczyć?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
może sauna?? kolega ma ale nic z tym nie robi wieksze to mu dziewczyna wyciska:
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 275 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16798
Witam!

1.Nie wyciskać!
2.Ciepła kąpiel!
3.Regularny peeling!
4.przecierać tonikeim antybakterykjnym(ganier , l`oreal , vichy , under20 czy inne)
5. smaroważ żelem/kremem antybakteryjnym nie zapychającym porów...

pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 194
ja tam wolę metody permanentne ;)
Mam problem z wągrami na twarzy (zwł. nos) i nie chcę spędzać codziennie kilku godzin w łazience. Słyszałem o czymś takim jak zamykanie poszerzonych porów metodą mikrodermabrazji. Jeśli ktoś się w tym bardziej orientuje prosił bym o odpowiedź, czy ten zabieg sprawdza się w walce z wągrami. Jeśli tak to czy uzyskany efekt jest stały.
Pozdrawiam

"Człowiek naprawdę posiada tylko to, co jest w nim."
Oscar Wilde

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1604 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 19686
Mikrodermabrazja należy do zabiegów mechanicznego ścierania naskórka ilub skóry właściwej. Pozwala na powolne ścieranie powierzchni skóry, mikrowarstwa po mikrowarstwie, aż do pożądanego poziomu, pod stałą kontrolą wizualną. Wykonuje się go przy pomocy kryształów korundu lub specjalną głowicą diamentową. W porównaniu z innymi zabiegami takimi jak peelingi chemiczne, dermabrazja czy resurfacing laserowy, mikrodermabrazja jest zabiegiem obarczonym minimalnymi powikłaniami, nie niesie ryzyka przebarwień i blizn, a efekty są widoczne od razu i można wrócić do normalnej aktywności.
Pomimo powierzchniowego oddziaływania, zmiany histologiczne obserwowane w mikroskopie elektronowym dotyczą nie tylko naskórka ale też skóry właściwej. Obserwuje się pogrubienie naskórka i wzmożenie syntezy kolagenu i elastyny. Dzięki temu metoda ta znalazła szerokie zastosowanie do odmładzania skóry, korekcji zmarszczek i blizn, eliminacji plam przebarwieniowych, czyszczenia skóry, leczenia trądzika.

Niewątpliwą zaletą tego zabiegu jest to, że jest on bezbolesny, prosty, trwa krótko i po jego wykonaniu pacjent nie jest wyłączony z zajęć życia codziennego. Aparat do mikrodermabrazji w rękach doświadczonego lekarza jest niezwykle skuteczny, a metoda ta pozostająca pod pełną kontrolą osoby wykonującej zabieg jest niezwykle bezpieczna.
DiamondSkin jest aparatem łączącym ścierające działanie głowicy z drobinkami diamentu (6 rodzajów głowic), pompy zasysającej i tlenu. Zaletą jest także to, że nie wykorzystuje on żadnych związków chemicznych (np. tlenku glinu) w swoim mechanizmie, przez co może być stosowany u osób o wrażliwej skórze.

Wskazania do
mikrodermabrazji:


trądzik pospolity (zaskórnikowy, grudkowy)
blizny potrądzikowe
łojotok
suchość skóry
zaskórniki, prosaki
rogowacenie przymieszkowe
rozszerzone pory
blizny zanikowe i przerosłe
przebarwienia i odbarwienia
uszkodzenia posłoneczne skóry (twarz, ręce, szyja)
szorstki, zrogowaciały naskórek
rozstępy
odmładzanie skóry i likwidacja delikatnych zmarszczek wokół oczu ust i szyi
wiotkość skóry
zabieg jest idealnym przygotowaniem do zabiegów laserowych: fotoodmładzania, rozszerzonych, popękanych naczyń krwionośnych oraz przebarwień
Przygotowanie skóry do zabiegu mikrodemabrazji

Nie są wymagane jakieś specjalne zabiegi przygotowujące skórę do mikrodermabrazji, ale na 5 dni przed wykonaniem zabiegu należy unikać:

chemicznych kremów do depilacji
elektrolizy, woskowania
szorstkich gąbek/szczoteczek do czyszczenia twarzy
żelów i kremów peelingujących do twarzy

Przebieg zabiegu
Należy zmyć makijaż z twarzy, przetrzeć skórę kwasem bornym lub spirytusem (przy nasilonym łojotoku). W trakcie zabiegu lekarz przykłada do skóry specjalną głowicę zawierającą dwa otworki, którą przesuwa po całej złuszczanej powierzchni. Powierzchnia głowicy od strony skóry pokryta jest drobnymi kawałkami diamentu, a efekt eksfoliacji uzyskuje się poprzez działanie ścierające diamentu oraz zasysanie skóry przez pompę mieszczącą się w jednym z otworów. Przez drugi otwór wydostaje się tlen, który ma właściwości regenerujące i bakteriobójcze. Procedura trwa około 30-45 minut. W czasie jednego zabiegu istnieje możliwość ścierania od 5 do 15 razy całą poddaną zabiegowi powierzchnię (np. twarz). Zabiegi mikrodermabrazji są bezbolesne. Na samym początku odczuwa się zassanie, a następnie masowanie i lekkie ścieranie skóry. W przypadku osobniczej nadwrażliwości istnieje możliwość znieczulenia skóry kremem EMLA przed zabiegiem. W niektórych przypadkach istnieje możliwość łączenia mikrodermabrazji z peelingiem chemicznym. Bezpośrednio po zabiegu mikrodermabrazji można zaaplikować powierzchowny peeling chemiczny (np. 20-35% AHA) Jeśli chcesz zobaczyć przebieg zabiegu kliknij tutaj.

Objawy niepożądane po mikrodermabrazji

uczucie mrowienia, pieczenia, świądu-objawy te szybko ustępują
przetrwały rumień (do 24-48 godzin); każdego następnego dnia zaczerwienienie skóry jest coraz mniej widoczne i nie przeszkadza w zrobieniu makijażu oraz w aktywnym wykonywaniu codziennych czynności
nadwrażliwość skóry
wybroczyny u osób stosujących aspirynę lub niesteroidowe leki przeciwzapalne (utrzymują się 24-72 godziny)
Wpływ mikrodermabrazji na skórę
poprawa jakości skóry ( struktury i kolorytu)
zwiększenie elastyczności
zmniejszenie rozszerzonych porów, usunięcie zaskórników
spłycenie powierzchownych zmarszczek, wygładzenie skóry
usunięcie przebarwień posłonecznych (lub starczych)
zmniejszenie łojotoku
skóra świeższa i młodsza

Opcjonalne zabiegi bezpośrednio po mikrodermabrazji:

1. Zabieg natleniający (maska tlenowa)
Dzięki działaniu tlenu bezpośrednio na skórę, dochodzi do eliminacji beztlenowych drobnoustrojów (np. Propionibacterium acnes) biorących udział w patogenezie trądzika. Ponadto tlen pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, co zwiększa jędrność i napięcie skóry oraz redukuje drobne zmarszczki.
2. Zabieg inetnsywnie nawilżający (ampułka + maska nawilżająca)


Częstotliwość zabiegów

Zazwyczaj trzeba przeprowadzić od 2 do 10 zabiegów (średnio 5) w odstępach od 1 tygodnia do 4 tygodni (co 7 - 10 dni w zabiegach odmładzających i 4 tygodnie w leczeniu trądzika). Zależy to od wskazań i oczekiwań pacjenta. Po każdej mikrodermabrazji poprawa jest coraz bardziej widoczna. W celu podtrzymania i utrwalenia uzyskanych wyników zaleca się co 4 - 6 tygodni ponowne wykonanie mikrodermabrazji. Zabiegi mikrodermabrazji można przeprowadzać na wszystkich typach skóry (od łojotokowej i trądzikowej do bardzo wrażliwej i suchej, od białej do bardzo opalonej, od bladej do bardzo ukrwionej) i każdej części ciała np. twarzy, szyi, dekoltu, pleców dłoni czy nóg.


Zalety mikrodermabrazji

bezpieczna, kontrolowana głębokość ścierania
pobudzenie produkcji kolagenu
eliminacja patogennych drobnoustrojów z powierzchni skóry (np. Propionibacterium acnes)
zabieg jest właściwie bezbolesny
możliwość częstego powtarzania
brak krwawienia i urazu skóry
brak długiego okresu gojenia
alternatywa dla osób nietolerujących peelingu chemicznego

Przeciwwskazania do mikrodermabrazji:

zakażenia wirusowe: brodawki, opryszczka, mięczak zakaźny
zakażenia bakteryjne: liszajec zakaźny, figówka gronkowcowa
zakażenia grzybicze
trądzik krostkowy, ropowiczy
trądzik różowaty
skóra powiek
przeczosy, nadżerki (uszkodzenia ciągłości skóry
nowotwory skóry i znamiona
naczyniaki jamiste
terapia przeciwtrądzikowa Roaccutanem-wskazana co najmniej 3 miesięczna przerwa
skłonność do keloidów (bliznowców)
zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy (do 2 miesięcy)

Nie ma przeciwwskazań w przypadku:

ciąży
menstruacji
skóry opalonej
skóry płytkounaczynionej


fotki przed i po zabiegu jak i wiecej informacji na stronie http://laser-medica.szczecin.pl/mikrodermabrazja/

Gdyby g**no mialo jakakolwiek wartosc, to biedak nie mialby nawet dupy..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
coś tych fotek nie widac ale art dobry
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1604 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 19686
foty sa wchodzisz z menu po lewej w mikrodermabrazje i zjezdzasz na sam dol

Zmieniony przez - kuba1989 w dniu 2006-02-06 23:30:30

Gdyby g**no mialo jakakolwiek wartosc, to biedak nie mialby nawet dupy..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
a

myślałem że miał być bepośredni do fot
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 263
Ja używałem pasty LY-NA pearl paste z taiwanu i powiem ze naprawde cud miałem zawsze problem z wągrami,pryszczami i zaskurniakami po 3 tygodniach używania tego taiwańskiego specjału wągry z nosa znikneły...zaden srodek tak nie podziałał na moje wielkie pryszcze na plecach po SAA a to o dziwo tak w prawdzie pryszcze nie znikły do końca bo były przerośnięte heh:)ale widać było straszną poprawe,za to z tważy znikło mi wszystko nawet wągry z nosa,które gościły tam przed kilka dobrych lat.Pasta niestety jest wycofana z produkcji i w polsce jest nieosiągalna ale można ją czasami znaleść na allegro od czasu do czasu ktos taką sprowadzi i sprzedaje ja sam tam ja kupiłem za ok.50zł naprawde konkret sprzęt!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

nowy spsosób na włosy?

Następny temat

POWAŻNY PROBLEM(?) :/ !!

WHEY premium