SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening szybkosci po treningu siły cięzkiej ?

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1813

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Panowie jakie jest wasze zdanie na ten temat. W 99% podczas treningu w klubie lekkoatletycznym sprinterzy trening szybkości poprzedzają dniem z treningiem siły ciężkiej. Niby wszystko ok ale? Z własnego doświadczenia widzę że organizm nie regeneruje się aż tak szybko aby osiągać rekordowe czasu np: na 40m podczas treningu szybkości. Natomiast po dniu z lżejszym treningiem bezpośrednio po sile ciężkiej, czasy na 40m są o ok 0,2s lepsze niż bezpośrednio po. Nasuwa się wiec pytanie jaki harmonogram tygodniowy wybrać, czy trening szybkości na nie wypoczętym organizmie ma sens ? Może jakiś trener się wypowie.

Zmieniony przez - AIE w dniu 2013-03-12 20:35:25
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 460 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10353
Ogólnie, gdy już stosuje się trening szybkościowy [kolce, bloki], to siłownie się zmniejsza [w sensie ćwiczeń statycznych typu przysiad] a wykonuje sie dynamiczne np, pajac, nożyce wyskoki itp. Wszystko zależy od okresu np już w maju ta siłownia jest mała, a w kwietniu gdzie powiano sie robić szybkość, ta siłownia jest umiarkowana.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
ja sie wcale nie dziwie, ja ciezkie przysiady staram sie odciagac jak najdalej od treningu szybkosci bo to bez sensu moim zdaniem. Zakwasy, zmeczony uklad nerwowy, to jaka szybkosc sie cwiczy na zajechanym organizmie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
oczywiście zgodzę się z tym co napisał IXn ale szybkość trenuje się cały rok z małymi przerwami, jesienią i zimą (bez sezonu halowego) jedziesz na max sile ciężkiej i także trenujesz szybkość. Ja tak jak Sołtys od jakiegoś czasu przeniosłem trening szybkości na późniejszy dzień, no ale ponad 10 lat treningu klepałem siła - szybkość następnego dnia

Zmieniony przez - AIE w dniu 2013-03-12 21:26:21

Zmieniony przez - AIE w dniu 2013-03-12 21:27:33

Zmieniony przez - AIE w dniu 2013-03-12 21:28:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
ja co prawda nie biegam ale zasada jest ta sama. Jak mam np zawody w sobote to sile robie w niedziele...potem mam 6 dni na uzyskanie swiezosci i ewentualne robienie dynamiki/szybkosci w dnia pozniejszych...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 460 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10353
Ja jade systemem pon siła, wt szybkosc, srd tempo, czwt sila, pt szybkosc, sob tempo.

Również robie szybkość w zime, ale wtedy siłownia jest nadal mocna, bo nie startuje na hali. A co do zakwasów[domsy], to nie maja prawa sie pojawić jeżeli odpowiednio dba sie o regeneracje po treningu.

Jeżeli mam start np w sob to nie robię szybkości w pt i słabsza siłke w czwt. Nie wiem mi nigdy siłownia przed szybkością nie szkodziła. Może dlatego, że jestem 400-metrowcem nie wiem, w.g mnie system jest dobry, a nie trenuje z byle jakim trenerem, więc myślę że wie co robi :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
IxN domsy nie maja prawa sie pojawic po sile? to jakie Ty cwiczenia robisz? kilka serii glebokich wykrokow z konkretnych ciezarem i dziekuje a nie wspomne o pelnych przysiadach, martwym na prostych nogach itp itd..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 460 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10353
Chodziło mi bardziej o to, że jeżeli ćwiczysz już na tej siłce, powtarzasz te ćwiczenia, to się nie pojawiają jak wprowadza się nowe ćwiczenia to owszem są domsy :)Zle napisałem, sory.

Ciągów nie robię, bo mam lepsze ćwiczenie na 2głowe i grzbiet :)Zależy jak interpretujesz przysiady pełne, jeśli chodzi Ci o te co siada się tyłkiem do ziemi to, takich nie robię, jak mam przysiady to robię trochę niżej niż kąt 90 stopni. A co do wykroków robię je z 30kg[więc nie maja prawa się pojawić] i bardziej po sprintersku czyli pięta pod pośladek i wyrzut nogi do przodu :) Sory za nieścisłości.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
IXn ja tez tak robie jak ty.. pon sila wtorek szybkosc + skocznosc sroda tempo czwartek sila piatek szybkosc sobota tempo a w niedziele wolne to jest okres przygotowawczy

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
a czemu nie odwrotnie? czemu nie pon szybkosc, wtorek sila? I potem czwartek szybkosc, piatek sila. A tempo w sam raz na rozbieganie zakwasow po sile. Co to za cwiczenie skocznosci/szybkosci na zajechanym CUN?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
właśnie na takie pytanie jakie zadał soltys88 oczekuje odpowiedzi. Sam trenowałem planem tygodniowym jak IxN i sprinterek (choć ja robiłem głębokie przysiady, rwania i podrzuty, 1/2 przysiadów i wszystko z dużym ciężarem i zakwasy pojawiały się następnego dnia lub czułem że to nie to. Czemu nie można tego zamienić.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rower górski

Następny temat

Unibike Viper GTS , Level A4 , Evado 4.0 2013

WHEY premium